május 5, 2024

Gyors összefoglaló: A Kansas kétszámjegyű hátrányból győzi le Kentuckyt a Champions Classicon

AP Photo / Erin Holley

A Kansas vezetőedzője, Bill Self a pálya széléről kiabál a Kentucky elleni NCAA egyetemi kosárlabda-mérkőzés első felében, 2023. november 14-én, kedden, Chicagóban.

CHICAGO – Kentuckyból három hétméteres, két sérült és egy még nem jogosult hiányzott a festékben, és ez az eltérés nyilvánvaló volt a kedd esti United Centerben, ahol Hunter Dickinson gyakorlatilag gólt szerzett – legalábbis bármikor. képes volt egy Labdát elcsípni a festékben.

Az éjszaka folyamán a Wildcats egyre jobban megtagadta Dickinson belépőpasszait, és fiatal, gólerős gárdaik időnként megzavarták a Jayhawks csapatát az első félidőben. A gólya gárda, Rob Dillingham négy hárompontost lőtt, majd alig több mint két perc alatt még egyet az ötödévvel idősebb Antonio Reavesnek, így óriási előnyt szerzett a Kentucky az első félidőben.

KJ Adams Jr. kemény befejezései tettek egy próbát a játékban. A Kansas szikra később rövid időre előnyhöz juttatta a Jayhawks-t, miután 14-gyel lemaradtak. De a pontőr Dajuan Harris Jr. – aki korábban egy olyan meccsel nyitotta a szezont, amelyen nem talált el egy lövést – megmentette KU-t az offense-ével, így nyolc pontot szerzett egy perc alatt, amivel eltörölte Kentucky előnyét, és 89-re irányította a Jayhawks-t. -84-es győzelem kedden.

Dickinson 27 ponttal és 21 lepattanóval egyetemi pályafutása egyik legjobb teljesítményét nyújtotta, Harris pedig karriercsúcsát jelentő 23 pontot szerzett.

„Az nagyfiúk kosárlabdája volt” – mondta Harris. „Mindig harc, kutyaviadal minden alkalommal, amikor játszunk. De azt hiszem, azt akarták, hogy megverjem őket, és nyitva hagytak, aztán fel kellett lépnem, és el kellett lőnöm a labdát.”

A gólya gárda, Jamari McDowell késő este lépett pályára első meccsén, jól védekezett, és néhány szabaddobást hajtott végre, hogy lezárja a meccset, miután Reed Sheppard kihagyott egy potenciális hárompontost.

Kevin McCullar Jr. a csendes, támadó éjszakája ellenére tripla-duplával – 12 pont, 10 lepattanó, 10 gólpassz – csak a harmadik a KU történetében, és a második a Tournament of Champions Classic kezdete óta (Denzel Valentine után 2015). . A veterán Reeves 24 ponttal vezette a fiatal Wildcatst, Dillingham, Adou Thiero és Sheppard pedig kétszámjegyű.

A KU tapasztaltabb névsorral érkezett, és eleinte úgy tűnt, nem zavarja a Champions Classic nagyszínpadja. A Jayhawks nyitotta meg a gólt, amikor Harris egy pillanatnyi habozás után, mintha nem akarta elhinni, mennyire nyitott, 3-ast dobott ki. Adams horoggal lőtt, és Dickenson, aki már korán megállíthatatlan volt az üvegen, visszahúzott. össze vannak kötve. A Kuvaiti Egyetem 9-0-ra vezetett.

De Thiero 3-ast ütött, hogy megállítsa a vérzést a 17. helyen álló Wildcats számára, Tre Mitchell 3 pontos játékkal és hagyományosabb átmenet hárompontosával is betalált, a Jayhawks pedig többször is hanyag volt a szünetben, így Kentucky döntetlent tudott szerezni. játszma, meccs. A meccs 11-11.

A KU rövid időre visszanyerte a lendületét, mielőtt Shepard egymást követő 3-ai a padról megszerezték a Kentucky első vezetését ezen az estén. A Wildcats következetesen kihasználta a jó labdamozgást kívülről, hogy mélyről nyílt megjelenést keltsen. Az egész akkor dőlt el, amikor Dillingham 15-5-re vezetett, amivel megelőzte a Wildcats csapatát, és Bill Self időkérését kényszerítette ki.

A Jayhawks nem sokat tudott tenni a félidő felé tartó dagály megfékezéséért, mivel a KU kulcsfontosságú játékosai elleni szabálytalanságok sorozata lehetővé tette Kentuckynak, hogy kilenc pontra növelje előnyét, majd végül Thiero fergeteges lepattanójával kétszámjegyűre növelje előnyét.

Úgy tűnt, a KU feloldódott a teljes káoszban, amikor DJ Wagner kihagyott szabaddobása után elvesztette az uralmát a védekező lepattanó felett. De Theroux szabálytalankodott Dickinson ellen, a hátvéd lőtt pár szabaddobást, majd egy Dillingham-csere után 3-at eresztett le a félidőben, így 48-41-re csökkentette a hátrányt a szünetben, így a Jayhawks megmenthetett némi lendületet.

„Azt hiszem, még soha nem kaptam 20-at vagy 20-at” – mondta Dickinson, miután minden elmondott és kész. „De nyilvánvalóan, ha megkapod az ország legjobb PG-jét, az ország legjobb 3-asát, akkor tényleg sokat segítenek.”

„Azt akarjuk, hogy szörnyeteg legyen” – tette hozzá Harris. Ezért kaptuk meg.”

Harris és Dickinson tovább táplálta a KU támadásait a szünet után is, mivel a faultok özöne a játékot stop-and-start üggyé változtatta, ami Adams hősiessége miatt fokozatosan a Jayhawks javára kezdett.

„KJ az ország legsportosabb fickója, úgy érzem, hogy amikor kijön és keményen játszik, ez mindene van” – mondta McCullar.

McCullar 64-62-re vezette a KU-t, amikor befejezte a támadást Kentucky védőpárja között, és a csapatok közelről vödröket és szabaddobásokat cseréltek a szakaszon, miközben egyik lövés sem találta el a pontot.

Néhány kemény játék az újonc Elmarco Jacksonnal – Antonio Reeves ellen elkövetett szabálytalanság az átmenetben, ami 3 pontos játékhoz vezetett, majd Reed Sheppard eltalálta a dribbelt – lehetővé tette a Kentuckynak, hogy egy szilánkkal visszaszerezze a vezetést. Aztán Adams szabálytalankodott, megfosztva a Jayhawks-t a lendületüktől – egészen addig, amíg Harris fel nem lépett.

Az 1-es számú Jayhawks (3-0) részt vesz a Maui Invitational-on – amelyet idén Honoluluban rendeznek meg -, amely akkor kezdődik, amikor hétfő este 8-kor a házigazda Chaminade-dal, a II.

Előző cikk

A 76ers gárdája, Kelly Oubre Jr. három nappal azután tér vissza a csapat edzőtermébe, hogy elütötte egy autó

Következő bejegyzés

Szerző fotó

írta Henry Greenstein

Henry a Lawrence Journal-World és a KUsports.com sportszerkesztője, és a KU munkatársaként dolgozik, miközben napi sportközvetítéseket irányít. Korábban sportriporterként dolgozott a The Bakersfield Californiannál, és diplomát szerzett a Washington Egyetemen St. Louis-ban (BA nyelvészetből) és az Arizona State University-n (MA sportújságírásból). Annak ellenére, hogy Los Angelesben él, gyakran mondták neki, hogy nem áraszt ki „kaliforniai hangulatot”, bármit is jelentsen ez.

READ  Micah Parsons 49ers nem jobb, mint a Cowboys a legjobb vereség után – NBC Sports Bay Area és Kalifornia