április 23, 2024

A védelem megtartja a Celticst az Ugly 5 meccsen, hogy legyőzze a Heat-et

Nem volt szép, de a Boston Celtics először szerezte meg a vezetést a Keleti Konferencia döntőjében, a Miami Heat pedig kevesebb mint 48 órával a kieséssel néz szembe a Route 6 meccsén.

Az első félidőben egyik csapat sem talált a kapuba, de a Celtics 24-2-re szabadult fel az első negyed vége és a negyedik eleje között eltelt hat perc alatt. A lavina a sorozat első hazai és idegenbeli meccsét zsinórban ferde ötödik győzelemre változtatta. A Boston legmagasabb rangú védelme 32%-os mezőnyből lövésekkel és 16%-os pontossággal kapta meg Miamit a 93-80-as döntetlenre végződő sorozatban.

A Celtics sztárjai, Jason Tatum és Jaylene Brown az első félidőben 16 lövésből 10 pontot gyűjtöttek, de a negyedik negyed elején mind az ötször próbálkoztak, köztük négy hárompontossal, hogy 83-60-ra növeljék a különbséget. Brown meccscsúcsot jegyzett, 25 pontot, Tatum pedig egy gólpasszt adott három pályán (22 pont, 12 lepattanó, kilenc gólpassz), ezzel vezetve a Bostont 2010 óta az első döntős fellépésük óta.

„Csak kosárlabdázunk” – mondta Brown a győzelem után az ESPN-nek. „Ez a rájátszás. Egy meccset nyersz. A következő meccsen [Jimmy Butler] Ki tud menni és 40 pontot szerezni, úgyhogy meccsről meccsre nagyszerűnek kell lennünk. Ez a játék egy és egyetlen. Fel kell készülnünk a következő szakaszra.”

A Celtics, amely 40-4-re áll a franchise történetében, amikor 3-2-es sorozatot vezet, pénteken a 6. meccset rendezi. A Boston-szurkolók emlékezni fognak 2012-re, amikor a Celtics 3-2-re továbbjutott a konferencia döntőjében, és kikapott a Heattől.

A Boston Celtics sztárja, Jason Tatum válaszol a Miami Heatre a Keleti Konferencia döntőjének 5. meccsén, a miami FTX Arénában 2022. május 25-én (Andy Lyons/Getty Images)

Mindkét csapat kevesebb mint 40%-ot talált a mezőnyből, és rosszabbul, mint a hárompontos vonal az első félidőben. A Miami 12 pontot szerzett a Boston 10 eldobásából és 16 pontot kilenc támadópattanóból – és csak 42-37-re vezetett a szünetre. csúnya volt. Ami a jó oldalt illeti, a sorozat első változásait tapasztalta a 2. játék első negyede óta.

READ  FIFA-világbajnokság mérkőzései: csoportok, mérkőzések, kezdőrúgások és teljes menetrend a 2022-es Katarban

A sérülések nem segítettek. Marcus Smart bicegve, kificamodott bokával lépett pályára. Robert Williams III műtétileg javított térdről indult. Tatum kétszer is megnehezítette tüzes vállát. Butler bedagadt jobb térdét ápolja, Kyle Lowry pedig bal combizom sérülést szenved. Tyler Hero még soha nem látott bíróságot sérült combon.

Butler, Laurie és Max Strauss, akit szintén gyanúsítottak combizom-sérülés miatt, amikor belépett a meccsbe, és közben lesántikált a kispadról, 4-re végzett 33-ra a pályán kívül. Az utolsó két meccsen 8 a 60-hoz (13%).

„Semmire nem keresünk kifogást” – mondta Eric Spoelstra, a Heat edzője, miután második sorozatban elveszített. Nem riadunk vissza semmi elől. Nem keresünk kifogást rá. Ma elvesztettük a meccset. Nagy vereséget szenvedtünk Bostonban. Még mindig életben vagyunk. Lehetőségünk van nagy közönség előtt játszani . [in a potential Game 7 on Sunday] És egy lehetőség egy olyan emlék létrehozására, amelyre sokáig emlékezni fog. Jelenleg csak ezen gondolkodunk, és vannak olyan harcosaink, akik jelentkeznek, felkészülnek, és bármit megtesznek, hogy felkészüljenek a következő versenyre, és elfogadják azt a versenyt, és élvezzék azt. „

A Celtics 8-0-s eredménnyel kezdte a harmadik negyedet, majd 10-0-ra zárta a Heat duplájára, és 69-58-ra vezetett a negyedik negyedben. A Miami a harmadikban 23 mezőnyből 19-et és 14-ből 13-at hibázott el 3 pontból. A Heat nem tudott mást produkálni, mint néhány kemény ziccert Gabe Vincenttől. A tartalékos Vincent, Duncan Robinson és Caleb Martin a Miami 80 pontjából 33-at szerzett aznap este.

A Boston a negyedik negyedév elején 23-ra növelte előnyét. Pam Adebayo zsinórban nyolc ponttal válaszolt Miaminak, Vincent pedig 16-6-ra zárta a 3 pontot, és 13-ra csökkent a különbség 4:18-ra. Adebayo (18 pont) és Vincent (15 pont) 14-27-re állt a mezőnyből. Csapattársaik 16-67 között voltak.

A Heat nem tudott közel kerülni, így Brown és Tatum másik négy helyén nem maradt más, mint a szemétidő.