május 17, 2024

Három területen kell a Bruinsnak javítania ahhoz, hogy a 6. játszmában megszüntesse a Leafeket Eredetileg megjelent NBC Sports Boston

A Boston Bruins továbbra is uralja a Toronto Maple Leafs elleni Stanley Kupa első körös rájátszásának sorozatát, de a hibahatáruk egyre kisebb.

A Bruins sorozatban 3-1-re vezet, és esélye van a Leafs kiesésére a keddi 5. meccsen, a TD Gardenben. Ahelyett, hogy kiütötték volna a jegyüket a második fordulóba, A B-csapat csúnya teljesítményt nyújtva hosszabbításban 2-1-re kikapott.

Jim Montgomery, a Bruins edzője láthatóan csalódott volt a meccs utáni sajtótájékoztatóján, és ezek az érzések nem múltak el, amikor a szerdai edzés után találkozott a médiával.

– Hogy őszinte legyek, még mindig dühös vagyok a tegnap estétől – mondta Montgomery – mondta a Bruins fakultatív gyakorlata után. „Nem értem és nem fogadom el a tegnap esti játékunkat. Dühös leszek, amíg le nem esik a korong (a 6. meccsben).”

A sorozat visszatér Torontóba a 6. meccsre a Scotiabank Arénában csütörtök este. A Bruinsnak nagyon magabiztosnak kell lennie, hogy belépjen ebbe az épületbe. ők Nagyon jól játszott a múlt héten a 3. és 4. játékban, és pár lenyűgöző győzelmet aratott. A Leafs hat egymás utáni rájátszást is elveszített hazai pályán az előző szezon első fordulójában.

De mégis 3-1-es vezetést fújtunk, és kikaptunk a Florida Pantherstől A tavalyi első fordulóban a Bruinsra nehezedő nyomás tovább nő, ha alulmaradnak a 6. meccsen, és Otthon a 7. meccsre szombat este.

Íme három terület, amelyet a Bruinsnak javítania kell, hogy legyőzze a Leafst a 6. meccsben, és elkerülje a hetedik meccset hazai jégen.

David Pastrnak támadólag kell mozognia

Pastrnak a Bruins legjobb játékosa, és a támadómotorja. Nem játszott jól az 5. játszmában, négy értelmetlen lövést jegyzett, annak ellenére, hogy 20:06 jégidővel vezette a B-t. Egyetlen veszélyes gólszerzési lehetőséget sem regisztrált az 5 az 5 elleni jégidőből 18:30-ban.

READ  A Giants 0,500-ra esik, sorozatban hatodik veszteséget szenved a Cubs ellen – NBC Sports Bay Area és Kalifornia

Pastrnak öt meccsen négy pontja van, ami semmiképpen sem rossz. Láttuk Auston Matthews birtoklási játékait (2. játék(És Brad Marchand)3. és 4. játék) ebben a sorozatban, de Pastrnak még nem uralta a játékot ebben a sorozatban. Egyelőre nem érkezett tőle semmi jellegzetes momentum vagy jellegzetes játék. Ez szokatlan számára a Leafs ellen a rájátszásban.

Visszatérve a 2019-es első körös sorozathoz, Pastrnak kétszer is betalált a Bruins 6-4-es sorozatbeli döntetlenjének 4. meccsén. Egyszer volt eredményes két gólpasszal a 2018-as első körös sorozat 1. meccsén, majd ezt követte egy hatpontos teljesítmény (beleértve a mesterhármast is) a 2. meccsen.

Pastrnak átlagosan 2,91 lövést lőtt meccsenként 5 az 5 ellen az alapszakasz során. Ebben a sorozatban egyelőre csak 1,4-nél jár meccsenként. A Leafs 43-23-as előnyben van a gólhelyzetekben Pastrnak 73:46-os 5 az 5 elleni jégidejével szemben, öt meccsen. Minden trükknek természetes statisztikája van. Ez persze nem Pastrnak hibája, de az, hogy idáig megdöntötték a jeget Toronto javára, nem valami biztató tendencia a Bruins számára.

Pastrnak egy elit támadójátékos, aki zsinórban harmadik szezonját fejezte be, több mint 40 góllal és sorozatban második 100 pontos kampányával. A Bruinsnak több támadó produkcióra van szüksége tőle 5 az 5 ellen, hogy növelje esélyét a sorozat csütörtöki lezárására.

Jobb kezdés

Soha nem akarsz bizakodásra vagy bizakodásra okot adni egy olyan csapatnak, amely jó helyzetben volt – amely a Leafs belépett az 5. meccsre – az első harmadban. Azonnal üzenetet kell küldenie. A Bruins ebben a tekintetben csúnya kudarcot vallott, mivel a keddi veszteséget úgy kezdte, hogy rendkívül gyengén játszott mindhárom zónában, és csak 5:56-ra engedte a Leafsnek, hogy megnyissa a gólt.

A többszörös lövések, a 20 bedobásból 16-ot feladva, és szinte semmit sem produkált támadásban (csak két lövés és két gólhelyzet) a Boston fő problémái közé tartozott az 5. meccs első harmadában. A lövéskísérletek 30-7 a Leafs javára. időszak alatt. . A Bruins egy-egy gólnál döntetlennel tudott belemenni az első szünetre, de a Leafs számára egyértelmű volt, hogy a meccs nagyon nyerhető volt számukra.

READ  Heat vs. Nuggets, hogyan nézd meg, odds, hol streamelj és így tovább

Nem volt mentség arra, hogy a Bruins ne rohanjon, és nagyon rosszul teljesítsen a nyitómeccstől kezdve. Tudták, hogy a Leafs elkeseredett jégkorongozni fog, és még mindig tudják Meg sem közelítette ezt az intenzitást.

Az első gól mindig fontos, de még fontosabb lehet a Leafs számára a 6. meccsen, tekintettel arra, hogy a szezon a küszöbön áll, és ők a hazai csapat. Egy korai Bruins-gól kivonhatja a közönséget a játékból, és elültetheti a kétely magját a Leafs fejében. Ezért olyan fontos az erős kezdés a Bruins számára. Nem adhatnak okot a Leafsnek és rajongóiknak arra, hogy azt higgyék, a franchise visszatérése nagyrészt megvalósítható.

Konfrontációk

A Bruinsnak többet kell birtokolnia a korongot a 6. meccsben, és ennek egyik módja az, hogy folyamatosan nyeri a bedobásokat.

A Leafs uralta a bedobókört ebben a sorozatban. Az összes párharc 55,1%-át megnyerték, ami a harmadik legjobb győzelmi arány a rájátszásba jutott 16 csapat között. A harmadik legrosszabb helyen a Bruins áll, 44,9 százalékkal. Az alapszakaszban 49,5 százalék volt.

Az 5. meccs különösen rossz volt a Bruins számára a bedobókörben. A Leafs 20 meccsből 16-ot nyert meg az első harmadban (ebből 10-et a 14-ből Boston területén), és 33/53-as győzelmi aránnyal (62,3 százalék) végzett. A Leafs első gólja bedobás volt, miután a Bruins jegelte a korongot.

A Bruins a védekező zóna döntetlenjeinek mindössze 41,8 százalékát nyerte meg öt meccsen keresztül az első körben. Az alapszakaszban a meccsek 52,5 százalékát megnyerték.

Montgomery egészséges karcolást szerzett John Bettchernek az 5. meccsben annak ellenére, hogy az újonc center 54,8-as fejpárbaj-aránnyal vezette a Bruinst. Beecher visszaállítása segítené a B-ket a hatodik meccsen, de ez nem lehet egyedül az ő felelőssége. Charlie Coyle-nak (46,4 százalék) és Pavel Zachának (42,7 százalék) ezen a téren is sokkal jobbnak kell lennie.