július 27, 2024

Hogyan nyert ismét a Maple Leafs, és 7:3-ra döntetlenre állt

Az 5. meccsen a Toronto Maple Leafs elültette a kétségek magját a Boston Bruinsban, amelynek 3-1-es sorozatbeli előnye 3-2-re esett vissza.

A 6. játékban Torontóban a levelek elültették, megtermékenyítették és meglocsolták ezt a magot, hogy növekedjenek a kételyek.

Most pedig egy meggyőző, de feszült 2-1-es győzelem után a Leafs kénytelen visszatérni a 7. meccsre Bostonban, hogy még egy esélyt adva kiűzze rájátszás démonait. Ennek során visszahozták néhány saját Bruins-démonjukat, miután a tavalyi rájátszás első körében 3-1-re legyőzték a Florida Pantherst. A 6. meccs jobban megmutatta, ahogy a Leafs játszott az 5. meccsben: feszültség helyett összpontosítás, elrettentés helyett elszántság.

„Csak követem a hullámot” – mondta Simon Benoit, a Leafs shortstopja. „Ha a hullám melletted van, csak meg kell lovagolnod.”

Ez a hullám lendületet kapott, amikor a Leafs a Scotiabank Arena legjobb közönségét táplálta a szezonban.

„Olyan hangos volt odakint, hogy a hangom elkezdett zavarni, csak hogy változtassak a vonalon” – mondta Sheldon Keefe, a Leafs edzője.

Keefe azt hangsúlyozta – feltételezve, hogy a csapata meghallotta –, hogy szorosan kell védekezni. Míg a Bruins a második félidőben lökdösött, a Leafs szilárdan tartotta a sorozat legjobb védekező jégkorongját.

„(A Bruinsnak volt néhány kinézete, de az a mód, ahogyan védekeztünk, hogy megakadályozzuk, hogy valami tiszta a hálónkba kerüljön, óriási volt” – mondta Keefe. „Kihívtam a csoportot, és beszéltem velük arról, hogy amikor a hátad a falnak van, és a kieséssel szembesülsz, akkor így vagy úgy emlékeznek rád.

A Leafsre legalább egy izgalmas, alacsony színvonalú játék miatt emlékezni fogunk. William Nylander két gólja – első gólja a rájátszásban, miután kihagyta a sorozat első három meccsét – és Joseph Wall újabb kiemelkedő teljesítménye a kapuban elég volt ahhoz, hogy a Leafs megszakítsa hatmeccses hazai vereségsorozatát.

William Nylandernek befolyása van

Ahogy nőtt a szorongás, ahogy a meccs gól nélkül patthelyzetbe került a második félidő végén, a Scotiabank Arena közönsége tipikus felhívása a következő volt: „Lőj!” Lázfoltot ért el. És hé, ha Ön Nylander, tudja, milyen fontos, hogy nagyszerű hallgató legyen.

READ  Kaitlyn Clark és Angel Reyes megújítja rivalizálását, amikor az Indiana Fever 91-83-ra legyőzi a Chicago Skyt

Alig több mint egy perc volt hátra a második harmadból, a Leafs kiegyenlítette az állást a támadózónában, és a táblák fölé küldte Keefe két támadásra törekvő védőjét, Morgan Riellyt és Timothy Liljegrent. Hatékony mozdulatnak bizonyult, mindkét játékos megérintette a korongot, mielőtt Nylandernek küldte volna, aki csuklóról lőtt távolról a kapura.

Értékelnie kell Nylander lövésének egyszerűségét. Ebben a sorozatban, különösen az erőjátékban, előfordult már, hogy a Leafs-t azzal vádolhatják, hogy túl kedvesek a labdával a botjukon, és várják a tökéletes lehetőséget a lövésre. Nylander úgy tűnt, egyszerűen kidobta a játékszabályokat az ablakon, és a hálóba dobta a labdát. Áttalált a forgalomban, és elhaladt Jeremy Swayman mellett. Nylander nem az a fajta, aki túlgondolja, nos, bármit is az életében, és a modus operandiját a Leafs nyitógólja is bizonyította.

Ez ugyanaz a Nylander, aki a 6. meccs előtt ismét nem sokat gondolkodott a játéktervön:

Nylander pedig „játszott” ezzel, a harmadik harmad végén szerzett betörési góljával ügyesen bebiztosította a Leafs győzelmét.

„Nagyon fontos dolog” – mondta Keefe a Nylander játékról. „Ez az, amit egy ilyen kaliberű játékostól keresel.”

A teljes elismerés Matthew Kniss-t illeti a Nylandernek nyújtott hát mögötti passzáért. Maga Kniss is veteránként szerepelt minden meccsen, és a szemünk láttára válik dinamikus és megbízható playoff játékossá.

– Egy olyan srác számára, mint Kniss, az ég a határ. Sok dolga van ott. „Amikor így játszik, láthatjuk, mennyire hatékony” – mondta Keefe.

Most azt is érdemes megjegyezni, hogy a Leafsnek másodpercekkel ezelőtt szerencséje volt, amikor Pontus Holmberget nem kérték büntetésre, ami úgy nézett ki, mint egy meglehetősen nyilvánvaló hátulról érkező Mason Lohry találata.

Joseph Wall becsukja az ajtót

Joseph Wall újabb lenyűgöző teljesítménye után, aki a 4. játék közepén lépett be a sorozatba, nem érdemes azon töprengeni, hogy mennyire más lett volna ez a sorozat, ha Wall lett volna az 1. játék indulója?

READ  A harmadik harmad vezet a Golden Knights ellen az első meccsen

Miután Woll volt az egyik legnagyobb sztori az 5. meccsben, a Leafs újonc kapusa a 6. meccsben meggyőzőbb teljesítménnyel duplázott, és 23 lövésből 22-t állított meg.

Teljesítményéből a legszembetűnőbb az első harmadban végzett munka hiánya volt, mivel a Bruins egyetlen kapura lövést tudott. Egyes esetekben ez az alacsony ismétlésszám azzal a veszéllyel fenyeget, hogy a kapus megbotlik a meccs közepén.

Ehelyett Wall türelme tartotta társaságában az első félidőben, atletikussága pedig a második és a harmadik harmadban is kitartott. Most nevetséges, 0,964-es megtakarítási százaléka van három fellépése során ebben a sorozatban.

Woll a harmadik harmadban a Bruins-helyzetek sorozata révén volt a legjobb: kénytelen volt hason fekve egyik oldalról a másikra nyújtózkodni, és egy korábbi sorozatban a botja nélkül csapni kell.

Ha Ön a Leafs korcsolyázója, hogyan ne érezhetné magabiztosabbnak a védelmi zónán kívüli játékot, amikor Woll annyira be van zárva, mint az 5. és 6. meccsen?

„(Wall) nem hibázott. Ezért maradtunk a meccseken. Önbizalmat adott a csoportnak. És erre most szükségünk van” – mondta Keefe.

Wall képessége, hogy nem veszíti el hidegvérét egy idegtépő ügyben, egy újabb emlékeztető arra, hogy a Leafs jövőbeli kapusa nagy ívben megérkezett. Nem érdekelte a meccs utáni önvizsgálat. Ehelyett csak várni akarta a 7. mérkőzést.

„A Nagyon izgatott (TD Garden) remek épület, amelyben játszani lehet” – mondta Wall. – Remek meccs lesz.

Az erőjáték üresen jön fel. még egyszer

Kifogytunk a lehetőségekből, hogy leírjuk, mennyire hatástalan volt a Leafs erőjátéka ebben a sorozatban.

Amikor a második harmadban David Pastrnak dupla-minort kapott magas ütésért, ismét úgy tűnt, hogy a Leafs végre áttörhet az emberelőnyön. Ehelyett mindkét egység olyan szervezetlennek és tétovázónak tűnt, mint valaha. Korongozásuk legjobb esetben is megkérdőjelezhető volt, és észrevehető volt a sürgősség hiánya. Úgy tűnik, egyik támadólelkű játékosuk sem akarja az erejét kihasználni az erőjátékban. Hat perc után egy extra korcsolyázóval két szakaszon keresztül a Leafs csekély hat lövést lőtt.

READ  Suns vs.Mavericks gól, elvihető: Phoenix kiejti a Dallast az 1. meccsen, mivel Luka Doncic 45 pontos éjszakája nem elég

Hat meccsen keresztül 1 a 20 ellenében. A sorozat során a Leafs erőjátéka kísértetiesen emlékeztetett egy diákra, akit úgy küldtek le, hogy egy fontos tesztet teljesítsen anélkül, hogy egy mondatot is elolvasott volna a tananyagból.

Most egyrészt azt is mondhatnánk, hogy a Leafs kötődik a sorozathoz, így legalább átjátsszák az erőjátékukat.

De a 7. játékban a hibahatárok sokkal karcsúbbak lesznek. Egy erőjáték-gól megváltoztathatja. Javulniuk kell majd.

A Leafs alig várja a 7. meccset

Nylander a dobogóra sima hajjal és ugyanilyen elegáns fekete öltönyben ül a 7. meccsen, amely kevesebb mint 48 órányi útra van Bostonban.
A sztárcsatár volt az egyetlen Leafs-játékos, aki képes volt némi humort vinni a Leafs helyzetébe és történetébe a bostoni 7. meccsen.

„Különleges élmény,” mondta Nylander a 7. meccsről. „Nem tudom, hogy nyertünk-e már. Vagy nem.” Szóval készen állunk a próbára.”

A 7. meccsre várva Nylander hozzáállása áthatotta a Leafs csapatát. A Leafs csapat vereséget szenvedett, és a 4. meccs után halottnak tűnt a vízben. De a hatodik meccs után? Nehéz volt nem elnyerni a felszabadultság érzését. Még akkor is, ha a Leafs egy olyan épület felé tart, ahol nehezen tudtak nyerni, még mindig a házpénzzel játszanak.

„Véleményem szerint csak két 7-es meccset játszottunk” – mondta Keefe.

Talán egyszer, ha nem érzi úgy, hogy a világvége közeleg, az a Leafs számára előnyös lehet a 7. játékban.

„Az érzéseinket tekintve olyan, mintha csak átéltük volna, és minden játék számít” – mondta Keefe. „Szükségre számítunk, mert a nap végén csak egy meccset nyertünk a menetrendben.

(William Nylander és Timothy Liljegren Kép: Kevin Souza/NHLI a Getty Images segítségével)