április 19, 2024

Horvátország, Szerbia és Magyarország nyerte a FINA Eb-selejtezőit

Köszi: FINA

Ma három találkozóval vette kezdetét a FINA Vízilabda Világliga 2022-es európai selejtezőjének nyitófordulója, így a győztes Horvátország, Szerbia és Magyarország lett. A német–francia negyedik mérkőzést, amelyet Németországban rendeztek meg, a Covit-19 miatt elhalasztották. Horvátország 12-11-re verte Görögországot, Szerbia 12-9-re Olaszországot, Magyarország pedig Montenegrót 14-9-re.

A 2021-es vízilabda szerelme Görögország erőteljesen kezdi a horvát szezont

Görögország–Horvátország, D csoport.

Pireusz (Görögország) – A tokiói olimpián ötödik Horvátország 12-11-re verte az ezüstérmes Görögországot a D-csoportban, 7-5-re a hátrányból a harmadik szezon elején.

Mint minden meccsen, az extra emberfigurák igazolták a különbséget, és a horvátok türelmes, kitartó támadása került előtérbe, Görögország keményen dolgozott, de 12-9-re elhúzott, az utolsó két gólt az utolsó 93 másodpercben szerezte meg.

Match Heroes
Ionis alapjai
, Négy góljával, mint mindig, felbátorította Görögországot, de így volt Joseph Whirlick (CRO) nyerte el a meccs embere díjat két góljáért és a középcsatárban nyújtott kiemelkedő teljesítményéért, amire nagy szükség volt a második félidőben a kapitány után. Evan Graphic Nem sokkal a szünet után sérülés miatt visszalépett a mérkőzéstől. Marco Bijak Horvátország gólja remekül megmaradt, és nagy szerepe volt a győzelemben.

Fordulópont
Természetesen a harmadik szakasz. A görög csapatkapitány, Ioannis Founderis 7-5-re bukta a negyedik meccsét, majd Horvátország három zsinórban szerzett extra embergóllal 8-7-re bejutott a döntőbe. Görögország 8-8-ra és 9-9-re nyert a fináléban, egészen addig, amíg Horvátország nem küldött még három emberfeletti találatot.

A statisztikák nem hazudnak
Horvátország 14-es plusz emberváltási aránya kilencre (Görögország 3/12) veszélyes hiányosság Görögország védelmében. Minden elismerés Görögországnak a legjobb mezőnygólok góljaiért.

A lényeg
Mint minden csapatnak, amely ezekben az európai selejtezőkörben játszik, itt az ideje a fiatal játékosok tesztelésének, beilleszteni őket a programba, és megnézni, hogyan teljesítenek. Görögországnak idősebb, tapasztaltabb játékosai vannak, és a végéig meg kell őriznie a vezetést.

READ  Podabi államtitkár: A horvátországi magyarság elidegeníthetetlen része a magyar nemzetnek

Ami elhangzott
Ivica Tucak (CRO) – vezetőedző
„Nagyon elégedett vagyok az olimpia utáni első meccsen aratott győzelmünkkel. A fenti játékos 9/14 százaléka kulcsfontosságú a sikerünk szempontjából. Láttam néhány fontos elemet, amelyek tetszettek, és most készülünk a következő feladatainkra.

Dimitris Gravaritis (GRE) – vezetőedző
„Horvátország jobban felkészült a meccsre, mint a mi csapatunk. Montenegróval is táborozott, míg nekünk kevesebb napunk volt a felkészülésre. A harmadik nyolc percben hibáztunk, jött a fáradtság, 9-9-es döntetlent játszottunk, de végül két gólt leszámítva Horvátország nyert. Használtunk néhány új játékost. Tokió ezüstérmese görög; Türelem és odaadás kell hozzá.”

Új csapat, új év, ugyanazok az eredmények Szerbiában | A regnáló olimpiai bajnok Szerbia legyőzte a világbajnoki címvédő Olaszországot

Szerbia-Olaszország, C csoport
Sabah (Szerbia) – Az olimpiai bajnok Szerbia megőrizte lendületét Tokióban az élről a C-csoportban 12-9-re kikapott Olaszország ellen, amely csalódottan végzett tavaly Japánban a hetedik helyen.

Szerbia két ponttal vezetett a negyeddöntőben, hárompontos volt a szünetben és a döntőben, és négy pont az utolsó percben, mielőtt Olaszország 11-9-re nyert az utolsó percben. Mikor mondta ezt utoljára Szerbia? Dusan Mandik Megszerezte harmadik gólját.

Idősebb Strinza Rasovic Jól lőtt négyet, köztük kettőt kívülről, és mindegyik az utolsó szünet előtt jött. Mandick a halálig használta a bal kezét. Újonc Luca Martial Első gólját kergette, 6-5-re elhúzott, kihasznált egy keresztpassz lehetőségét, majd a játékrész utolsó 96 másodpercében kétszer is betalált – mindketten lepattanókból jöttek. Az új kapitány Andrea Fontelli Két gólt szerzett Olaszországnak.

Fordulópont
A játék teljesen Szerbia javára fordult, a második negyed elején 4-1-re vezetett. Szerbia ellen ilyen távolságból nehéz talpra állni bármelyik csapatnak.

A többletmunka Szerbiát 13-ról 6-ra változtatta, míg Olaszország 4-et 12-ről. Szerbia ötöt rabolt Olaszország ellen.

READ  A magyar állampolgárok előrehaladott problémákkal küzdenek a Brexit miatt

A lényeg
Szerbia legyőzéséhez először gólt kell szerezni, és őszintén kell tartania a csapatot. Az első alkalommal nagyszínpadra lépő fiatalokat Szerbiában láthatjuk rendkívül diszkriminatív tömeggel játszva Szerbiában.

Tejan Chavic (SRB) – vezetőedző
„Remélem, ez a meccs nagyon keménynek bizonyult, mert mindkét oldalon fiatal játékosok voltak, akik be akarták bizonyítani, hogy Olaszország és Szerbia első csapatválogatásán kell játszaniuk. Ez nagyon fontos számunkra, mert ez az év eleje van, és remélem, sikerül kiválasztani a fiatalabb játékosokat a 8-i, Szlovákia elleni meccsre.Th Márciusban. „

Alessandro Campagna (ITA) – vezetőedző
„A verseny nagyon jó volt; Jó játék. Nagyon közel álltunk egymáshoz; Valamit kihagytunk, hogy még közelebb legyünk. A harmadik negyed végén három gól volt a különbség, de az egyenlítéshez megvolt a lehetőség az előnnyel, és egy ilyen gólt kihagytunk, az utolsó negyedben pedig védekezésben nem játszottunk megfelelően.

Nem sikerült kiírni a negyeddöntőt: Magyarország a FINA hazai pályán legyőzte a Polo Világliga-bajnok Montenegrót

Magyarország-Montenegró, A csoport.
Georg (Magyarország) – Az olimpiai bronzérmes magyar csapat büszke arra, hogy 14-9-re legyőzte a címvédő Montenegrót az A-csoportban. A győzelem a nyitó negyedben 4-1-re született, ami 8-4-re vezetett a félidei szünethez, és ötgólos hátrányba került az utolsó nyolc percben.

Victor Győzelem
Csomag Magyarországnak, négy gólt lőtt – egyet a félidő mindkét oldalán és kétszer a döntőben. Christian Manherks Háromszor ítéltek, köztük egyet a büntetővonalról. Montenegróba, Mrs. Marco Egymás után szerzett gólokat és Alexa Ukropina Az utolsó két gólt szerezte.

Fordulópont
Az első negyedben 1-1-ről 2:35-re három gólt rúgott Magyarország, majd a szünet után még egyet hozzátett visszafordíthatatlan 5-1-es vezetéssel. Azóta 9-8 volt Magyarországnak, de az előző támadás utáni eredmény nem volt kétséges.

Magyarország 14 futást dobott 14-re akcióból, és az emberfeletti támadásban nyolcból tekintélyes ötöst produkált, az írás a falon. Montenegró hasonlóan 9/10-el állt jobban a pályán, azonban a játékosok száma 4/15 szomorú volt.

READ  A magyar gazdaság növekedést prognosztizál 2024-ben

A lényeg
Bajnoknak lenni semmi. Tokióban nyolcadik, Montenegró ma már nem egyezik Magyarországgal, tavaly pedig az a bronzérem hozta vissza Magyarországnak az olimpiai dicsőséget a század eleje után.

Vladimir Kozkovich (MNE) – Vezetőedző
„Ők voltak ma a legjobb csapat. Nos, az olimpia után sok fiatal sportolóval kezdjük az új szezont. Az elmúlt napokban próbáltunk tenni valamit. Egyes szituációkban sok a hiba, hogy nagy teret engedjen néhány magyarnak, és a legjobb mesterlövészek jó helyzetben vannak a lövéshez. Úgy gondolom, hogy sok helyen kell fejlődnünk, és továbbra is dolgozunk, mert ez egy nagyon fiatal csapat.