július 27, 2024

Iga Swiatek legyőzte Coco Gauffot a francia nyílt teniszbajnokság elődöntőjében, sorozatban harmadik bajnoki címért játszik a Roland Garroson Yasmine Paolini ellen.

A világelső csütörtökön Párizsban minden bizonnyal kivette a részét, Iga Swiatek ugyanis 20 meccses győzelmi sorozatát hosszabbította meg a francia nyílt teniszbajnokságon Coco Gauff 6:2, 6:4-es legyőzésével. Swiatek most 11-1-re áll Gauff ellen, aki a francia nyílt teniszbajnokság után a WTA-ranglista második helyezettje lesz. Swiatek a szombati döntőben Jasmine Paolinivel játszik, aki sima szettben győzte le Mira Andreevát. Paolini közel kilenc év után az első olasz nő, aki Grand Slam-döntőt ért el.

Swiatek kombinációja az első szervák adogatására – 68% a meccsen – és a labda játékban tartására – mindössze 12 ki nem kényszerített hibája volt Gauff 36-ához képest – egyenes szettben nyert. A francia nyílt teniszbajnokság kétszeres bajnoka mindössze egy szettet bukott el a döntőig vezető úton, és a harmadik nő szeretne lenni az Open Era-ban (Monica Seles 1990-92, Justine Henin 2005-07), aki megnyerte a francia nyílt bajnokságot. Nyitva három egymást követő évben. Ezenkívül, ha meg tudja nyerni a szombati döntőt, csatlakozik Heninhez (4), Steffi Grafhoz (6) és Chris Everthez (7), mivel az egyetlen nő, aki négyszer nyerte meg a Roland Garros egyéni bajnoki címét. Mindössze 23 évesen ő lesz a legfiatalabb, aki eléri ezt a számot.

Gauff még akkor is, amikor pályafutása legmagasabb rangjára emelkedik, visszatér a Swiatek elleni rajztáblához. Mostanra a francia nyílt teniszbajnokságon legutóbbi négy meccséből háromban vereséget szenvedett Swiatek ellen, valamint 12 meccséből az egyetlen győzelmét a legjobban jegyzett játékos ellen.

Gauffnak van még tennivalója a Roland Garroson, hiszen Katerina Siniakovával bejutott a női párosok elődöntőjébe, és így is megszerezheti első Grand Slam-címét.

Ő él21 frissítés

• Swiatek visszaszerzi a mérkőzés irányítását

Coco Gauff korai második szettje után 3-1-es vereséget szenvedett Iga Swiatek, aki gyorsan visszaszerezte az irányítást a mérkőzés felett, és most egy harmadik, egymást követő döntőt szeretne elérni a Roland Garroson. Két brékje volt egymás után, és most 4-3-ra adogat, hogy megpróbálja betenni a lábát a francia nyílt teniszbajnokság döntőjébe.

• Coco Gauff 3-1-re vezetett a második szettben

Miután egy korai hívást követően heves eszmecserét folytatott a székes játékvezetővel, ami nem jött be neki – a visszajátszások azt mutatták, hogy Gauffnak igaza volt, hogy a labda eltalálása előtt hívás történt – Gauff szerzett szünetet a második szettben. 3-1-es vezetés. A higgadtság volt a játék neve abban a helyzetben, mivel Gauff lemaradt abban a szervízjátékban, mielőtt visszatért, hogy megszerezze a vezetést. Mindkét játékos remekül időzített lövése végig remek volt ezen a mérkőzésen, felérte a mai meccs két legjobbjának szintjét.

• Gauff küzdelmet mutatott be a második szettben

Bár a hibák továbbra is fennállnak, úgy tűnik, Coco Gauff a második szettben megerősítette a hajót. Másodpercenként képes megnyerni az első adogatáspontjainak 80%-át, mivel most 2-1-re vezet, és a közönség szurkol neki, ahogy a meccs folytatódik.

• Swiatek viszi az első szettet

Néhány gyors tartás után Iga Swiatek megszerezte az első szettet 36 perc alatt. Az első adogatását 68%-kal kapta meg az első szettben, de a történet eddig Coco Gauff egyik hibája volt… erőltetetten és kényszer nélkül is. Az első szettben 29 hiba volt Gauffnál, míg Swiatek csak 9-et hibázott, aki a US Open bajnoka ellen védekezett.

• Swiatek nagy vezetést szerzett az első szettben

Gauff nagyobb baja oda vezetett, hogy Swiatek 4-1-re vezetett az első harmadban, és most két szünetet tart. Mozgása és képessége, hogy agyagban irányítsa a sebességet, már a meccs elején megmutatkozott, de a ki nem kényszerített hibák továbbra is zavarták Gauffot. 9 győzelmet aratott Swiatek 2 ellenében, de Swiatek védekező játékának minősége és a labda fent tartása jelentette a különbséget az első szettben.

• A Swiatek erős markolatával őrzi a vezetést

Most, hogy néhány bréklabdát túlélve 3-1-re vezet az első szettben, Swiatek megvan az esélye, hogy az első szettet szinte elérhetetlenné tegye. Gauff jobban mozgott az első szettben, de ki nem kényszerített hibák – 12 Swiatek 5-höz képest az első 4 játék során, beleértve néhány hosszú előrehúzást is, ami miatt Swiatek nagy korai vezetést akart szerezni.

• Goff felszáll a táblára

Gauff gyors elkapása az első szettben tette le az asztalra, most 2-1-es hátrányban. A kapun kívül Gauff adogatása nem volt olyan erős, mint Swiaté – Gauff az első három meccsen mindössze 40%-át kapta első adogatásaiból, míg Swiatek 71%-a.

• Swaatek halmozza a szünetet

Swiatek korai előnye most 2-0, kemény kontroll után. Gauff néhány ki nem kényszerített hibája ellenére túlélte az első szett második játékát, Swiatek második adogatására ugrott, de a világelső meg tudta őrizni a vezetést.

• Swiatek korai szünettel kezd

Gauff idegesen nyitotta meg első adogatójátékát, két első adogatást eldobott, és néhány előre adogatva korán lemaradt, Swiatek pedig egy brékkel nyitotta meg a meccset, és megszerezte a vezetést a kapuból.

• 69 fok van, tiszta és napos Párizsban a várva várt Roland Garros elődöntője.

• Swiatek és Jove bíróság elé áll

A játékosok a vörös agyagban a párizsi Philippe Chatrier Stadionban melegítenek. Iga Swiatek a két játékos 11 találkozójából 10-et megnyert, beleértve a legutóbbi két meccsüket 2023-ban Cancúnban és Pekingben.

• A sátormeccs nem a nap egyetlen meccse

Míg a francia nyílt teniszbajnokság elődöntőjének győztese a nőknél a legjobb két játékos között lesz a szombati Roland Garros favoritja, addig a két játékost magában foglaló sorsolás másik oldalán a középdöntő győztesével kell megmérkőzniük. első elődöntős A Grand Slam-döntős a 17 éves orosz Mira Andreeva és a 28 éves olasz Yasmin Paolini.

• Kecske agyag?

Iga Swiatek 22 évesen már az egyik legnagyszerűbb hagyatékot hozta létre az agyagpályás játékosok közül. Már háromszor nyerte meg a francia nyílt bajnokságot, és a Roland Garroson 19 meccsig tartó győzelmi sorozata révén bejut az elődöntőbe. Igen, a világ egyik legjobb játékosával, Coco Gauff-fal kell megmérkőznie az elődöntőben, és még egy meccset meg kell nyernie, hogy ismét a Suzanne-Lenglen-kupát emelje fel, de a negyedik címmel. Paris, képes lesz rá. Vörös agyagon már megelőzte Serena Williamst (3 francia nyílt bajnoki cím).