március 29, 2024

IIHF – Svédország uralja Magyarországot

Svédország három első félidőben szerzett gólt Magyarország 7-1-es legyőzésében csütörtökön Tamperében. A svédek négy meccs óta veretlenek 11 ponttal a Nokia Arénában, miközben az USA-t üldözik az A csoport élére.

Jesper Walstedt kapus, a svéd vb-újonc enyhe terhelést ért el második győzelmekor. Trey Kroner 51-9-re győzte le Magyarországot. Védekezésben Tre Croner figyelemre méltó bravúrt hajtott végre, amikor az elmúlt két szezonban nem engedett lövést.

„Elképzelhető, hogy statisztikailag ez elég különleges” – mondta a svéd Henrik Tomarnes, aki négy gólpasszt is jegyzett. „Ez azt mutatja, hogy nem számít, melyik csapattal játszunk. Továbbra is tiszteljük a védekezésünket, és ez volt az erősségünk az első három meccsen a többi győzelemért.”

Jacob De La Rose két góllal ragyogott Svédország színeiben, Lucas Raymond pedig egy és két gólpasszt adott. A Toronto Maple Leafstől frissen szerződtetett védő, Timothy Liljegren két gólpasszt adott.

Magyarországért Kiss Roland válaszolt. Valóságpróbát kaptak Kevin Constantine edző fiai, miután kedden 3-2-re győztek a hosszabbításban Franciaország ellen. Pénteken a házigazda Finnországgal találkoznak.

„Eddig biztosan nem ez volt a legjobb meccsünk” – mondta a Franciaország elleni győztesről Bartalis István. „Nehéz. Túl könnyen, túl gyorsan adtuk fel a gólokat. Azt hiszem, egy kicsit összeestünk. Csapatként kicsit összezsugorodtunk. De nagy a különbség ezek között az országok között. Ez az. Muszáj. Próbáld meg elemezd ki, vagy felejtsd el… Holnap újabb meccs következik, és erre izgulnunk kell.”

Svédország orvosi képességei és opportunizmusa végül felülmúlta ellenfeleik szenvedélyét és kemény munkáját. Ez volt Magyarország harmadik legmagasabb szintű világbajnoksága a második világháború utáni időszakban (2009, 2016).

„Igazán dolgoznunk kellett a mai támadójátékunkon, és ez át fog húzódni a jövőbeli meccsekre is” – mondta Alexander Nylander. „Tehát most az a célunk, hogy megnyerjük a csoportot.”

READ  Eltűnt Magyarország egyik legnépszerűbb turisztikai célpontja - fotók

Sam Hallam edző csapata nem vesztegette az idejét. 1:13-nál Oscar Lindberg egy pofont lőtt a magyar hálóőr, Dominik Horváth mellett a bal szélről. Ez volt az SC Bern támadójának csapatelső harmadik gólja.

5:13-nál Carl Grundstrom gyönyörű csészepasszt küldött a neutrális zónában a sorozatban álló De La Rose-nak, aki kétgólos előnyt szerzett.

„Szép passz ott Carl,” mondta De La Rose. – Láttam, hogy a kapus kicsit csal az első posztnál.

A magyarok nem hajtották össze azonnal a sátrát. Kiss lőtt Walstead mellett 2-1-re 7:36-nál. De a boldogság nem tartott.

2:10 volt hátra a nyitóstrófa előtt, Liljegren kerekítette Horváth hálóját, és egy fonákos keresztlabdát küldött Everbergnek, aki nem hibázott.

Peterson 4-1-re vezette Svédországot a második harmadban 4:17-nél 5-3 emberelőnyös lövéssel.

Constantine emberei óriási ügyességet tanúsítottak. Miközben a svédek legyőzték Magyarországot, a támadó, Christian Nagy Liljegren lövését blokkolta, és a fájdalomtól vonaglott pályán maradt. De Tre Kronor nem tudta visszatartani a támadást.

17:37-kor Jonathon Berggren egy rövid oldali lézert lőtt ki, így 5-1 lett. Egy perccel később De La Rose fejezte be a bedobást a magyar végén.

Raymond a harmadik harmad 8:48-nál 7-1-re alakította az állást, a 18 éves Leo Karlsson sima beállításával 5-0-ra alakított Svédországnak.

De la Rose a finnektől 5-3-ra kikapó francia csapatról így nyilatkozott: „Tegnap este megmutatták, hogy jó csapat. Szóval alázatosnak kell maradnunk, be kell jönnünk, játsszuk a játékunkat, és folyamatosan fejlődnünk.”

88 év telt el ezen országok egyetlen korábbi találkozója óta. 1935. január 21-én Svédország 3–0-ra legyőzte Magyarországot a svájci Davosban.