április 28, 2024

Jackl Vivien az arany magyar IM hagyományt követi az Európai Juniorokon

Vivian Jackl a Golden Hungarian IM hagyományt követi az európai junioroknál: Golden Relay Double Olaszország

Vivian Sakál Az első úszó, akit megkoronáztak 2023-as junior Európa-bajnokság Az arany magyar hagyományát követte a belgrádi 400IM-ben.

Olaszország arany kettős lett a 4×100-as gyorsváltóban a július 4. és 9. között zajló kontinensviadal döntőjének első estéjén.

Magyarország a női 400IM hosszú sorát produkálta Egerszegi Krisztina És Katinga tömlő Mindketten az olimpiai dobogón állnak.

Egy évvel azután jutott be a döntőbe, hogy 13 évesen bronzérmet szerzett Ottobeniben az európai juniorbajnokságon.

Jackl a harmadik lett 100-on, mielőtt egy 67,73-as hátúszás láb 4,76 másodperces előnyre emelte. Luna Casvio – 1992-ben olimpiai 200 ingyenes bronzérmes Andy lánya – félúton Lisa Nistrand Hat másodperc vándorlás.

A svéd azonban 1:18.87-ről 1:23.63-ra ment mellúszásban, és 1.24 másodpercen belül remizett a magyarhoz képest.

Jackl 31,98-as utolsó 50-et ért el 4:40,66-tal, ami 0,02-vel a falnál eltöltött idejéből. Alba Vasquez RuizBajnoki rekord 4:40.64 Kazanyból 2019-ből.

Nystrand lett a második 4:45.06-tal, Kasvio pedig a harmadik 4:46.82-vel.

Az olasz női csapat nyerte a 4×100 szabad bajnoki címet 2022-es Európai Juniorok A kvartettből hárman idén térnek vissza formában Sarah Curtis, Marina Cassiabooty És Matilde Piagotti.

Curtis 55.35-tel vezetett, őt Cacciapuoti (55.01) követte, aki 1 perc 50.36 mp alatt érte el a pole-t, 1.22 másodperccel megelőzve Nagy-Britanniát, aki 1 perc 51.58 mp alatt lett második, és Németországot (1 perc 51.58 mp) (1 perc 51.92 mp).

READ  Magyarország ellenzi az uniós migrációs megállapodást

De a harmadik 50 54,62-vel Nicolette Bather Ezzel Magyarország a második helyre került, 0,64-cel Olaszország mögött, és Molner Dórának adta át magát, aki 54,84-cel horgonyozta le a csapatot, Olaszország élén, de Biagotti 55,41-e elég volt ahhoz, hogy megszerezze az aranyat 3:40,60-val.

Magyarország ezüstérmet szerzett 3:41.39-cel, Nagy-Britannia 3:43.37-cel.

Férfi társaik következtek a döntőben, a kvartett minden tagja 50 alattival ment David Pasafaro 48,89-nél horgonyozzuk le őket, az egyetlen ember a mezőnyben 49-en belül.

Olaszország 3:17.87 perc alatt nyert Franciaország (3:19.39) és Litvánia (3:20.53) előtt.

Európai juniorok: 1. nap, elődöntők

Nicolette Bather – A 100 és 200 ingyenes páros győztese 2022-es Európai Juniorok – A négyes sávot lefoglalták magyar társai előtt 1:58.77-tel a négyes döntőbe. Lilla Minna Ábrahám (2:00.53) Olaszországgal Matilde Piagotti Következő 2:00.54-kor.

Eneli Jefimova: Fotó: Andrea Masini / Deepbluemedia / Insidefoto

Alessandro Ragini Olaszország 1:48,61 másodperc alatt nyert, és átvette a vezetést a fiúk elődöntőjében. Peter Mitchin – Országos rekordját 1:47.41-re csökkentette az előfutamban – a bolgár 1:49.18-cal Jarno Bashnit Németország a harmadik helyen végzett 1:49.31-cel.

Camozzi Andrea Az egyetlen férfi 1:58 alatt a 200-on, az olasz 1:57.95-tel megelőzte Szlovákiát. Sámuel tengerpart (1:58,84) és Dunser Berg Erderg Törökország (1:58,94).

Enali Zefimova – aki megnyerte a mellúszást a 2022-es junior Európa-bajnokságon – ő volt az egyetlen úszó, aki 31 másodperc alatt ment 50-en 30,69-cel. Jonas Kaur A férfiaknál Dánia vezet 28,06 másodperccel.

Miroslav Netla 24,91, 0,16-tal uralta a férfi 50-es elődöntőt, ami kívül esik 24,75-ös cseh 50-es rekordján. Laura Fanny Comorozzi – Ezüstérmes 2022-ben – Női élmezőny 28.32.