április 29, 2024

Japán megelőzte Magyarországot

Japán 2-Magyarország 1

Feszült és küzdelmes szombati találkozón Japán 2-1-re legyőzte a házigazda Magyarországot, így bejutott az utolsó olimpiai kvalifikációba. Jaye Holiday a harmadik harmadban nyert.

A japán férfiválogatott most először került egy lépéssel közelebb az 1998-as naganói olimpia óta.

„Japán a megfelelő időben játszott jól” – mondta Dan Macadam, a magyar tréner. „Kemény munkával és egy kis szerencsével megnyerték a meccset. Minden korábbi meccsünkön hét gólt szereztünk, de ezen a meccsen csak egy gólt szereztünk, ez nagyon fontos meccs. Nagyon egyszerű.”

Az utolsó lövések 37-20-ra a magyar javára alakultak, a japán kapus, Yuta Narisawa remekül játszott.

„Türelmesek voltunk a játékban” – mondta Perry Byrne japán edző. „Amíg türelmes vagy, sok periódusban kikaphatsz. Azt hiszem, megtanultunk jobban játszani korong nélkül. Türelmesek voltunk ahhoz, hogy kapjunk labdát.

A harmadik harmad tele volt drámával. Az 1-0-ra lemaradva Japánnak nagyszerű esélye volt az egyenlítésre 1:04-nél, amikor Istvan Sofron előrevágott, amikor eltörte Kohei Sato botját. Sato büntetőt kapott, de a magyar kapus, Benz Polis megverte az első padon.

Byrne japán erői nem adták fel. A japán erőjáték végül kihasználta a hatodik esélyét ezen az estén, miután Christoph Némethet megbüntették megbotlásért. Shogo Nakajima kapitány szép egyszeri ütéssel 1-1-re alakított 3:32-nél.

Miközben a magyarok a hálójuk körül roskadoztak, Halliday 5:34-nél fejelt egy laza korongot Japán második góljáért. A Red Eagles Hokkaidói blueliner játékosa idén 22 Ázsiai Liga-mérkőzésen nem szerzett gólt és hét gólpasszt adott. Holiday pontszerzése nem is kelhetett volna életre jobbkor.

A 2023-as finnországi IIHF-világbajnokságon Magyarországot négy góllal vezető Sofran nyitotta meg a gólt a budapesti szurkolók nagy örömére. Egyszeri erőjáték volt a jobb tackle-ből, 3:09-cel a második harmadból.

A mozgalmas első harmadban mindkét fél küzdött az erőjátékért. Magyarország előbb három lemaradt kiskorúval vonult a tizenhatosba, majd 1:43-ig tartó 5-3 emberelőnnyel. A második harmadban a házigazdák vitték a játékot, és kifeszítették Japánt, de a túl sok próbálkozó játék miatt továbbra sem találták a határt.

READ  Ősi, csecsemőket és gyerekeket tartó fakoporsók maradványaira bukkantak Magyarországon

„Hazai csapatnak lenni nehéz” – mondta Byrne. „Úgy gondolom, hogy a magyar csapaton nagy nyomás nehezedett a győzelemért. Nagy tömegük van. Jól játszottak a hétvégén. A nyomás egy tényező egy ilyen játékban. Lehetünk lazák – nem hiszem, hogy nyernünk kellene.

Az utolsó olimpiai selejtezőkre 2024. augusztus 29. és szeptember 1. között kerül sor. Tizenkét csapat küzd a három helyért a 2026-os milánói olimpián.