március 28, 2024

Jokicnak és Murray-nek is van tripla-duplája, a Nuggets pedig 109-94-re verte a Heat-et, így 2-1-re vezet.

MIAMI (AP) – Ugyanabban a csapatban nincs két játékos, aki 30 triplapontot szerzett ugyanazon a meccsen. Soha az alapszakaszban. Soha nem a rájátszásban. Természetesen soha az NBA döntőjében.

Eddig.

Nikola Jokic és Jamal Murray történelmet írt szerda este – a Denver Nuggets pedig két győzelemre van attól, hogy valódi történelmet írjon.

Jokic és Murray lettek az első csapattársak az NBA-döntők történetében, akik rekordot döntő tripla duplát állítottak fel, a Nuggets pedig a Miami Heat 109-94-es legyőzésével ismét megszerezte a sorozat vezetését.

„Messze ez volt a legnagyobb teljesítményük kettesben az elmúlt hét együtt töltött év során” – mondta Michael Malone, a Nuggets edzője, miután csapata megnyerte a denveri első bajnoki címet.

Jokic 32 ponttal, 21 lepattanóval és 10 gólpasszal zárt – ez az első ilyen meccs az NBA-döntők történetében, vagy legalábbis az első, amióta a gólpasszok nyomára bukkant. Murray 34 pontot, 10 lepattanót és 10 gólpasszt jegyzett, és a hátralévő 9 másodpercben megszerezte a szükséges lepattanót.

A Nuggets 58-33-ra múlta felül a Heat csapatát, és 2-1-re vezetett. A negyedik meccset pénteken rendezik Miamiban.

„Örülök, hogy megnyertük a meccset” – mondta Jokic. „Nagy meccs volt számunkra, mert nyertek az arénánkban. Egyszerűen nem akartunk 2-1-re alulmaradni.”

Jimmy Butler 28 pontot szerzett a Miamiban, Bam Adebayo pedig 22 ponttal és 17 lepattanóval zárt. Caleb Martin 10 pontot szerzett.

„Több energiával és erőfeszítéssel kell kijönnünk, és ez javítható” – mondta Butler. – Ez rajtunk, mint csoporton múlik.

Jokic és Murray együtt 24 mezőnygólt; Miami 34. Jokic és Murray együtt 31 lepattanót szerzett. Miami 33-at. Jokic és Murray együtt 20 gólpasszt adott; Miamiban pontosan ez a szám volt.

Valahogy, valamilyen módon, a The Heat tudja, hogy péntekig választ kell találniuk.

READ  Padres rajongó, a 49ers GM John Lynch „beteg” Bob Melvin elhagyta San Diegót a Giants-hez – NBC Sports Bay Area és California

– Nem könnyű feladat – mondta Butler. – De ha nyerni akarunk, akkor rá kell jönnünk.

Miami volt a Kings, aki visszatért ebből a rájátszásból – hét rangadó a meccseken, miután legalább 12 ponttal lemaradt. A Heat 14-et maradt alul a negyedikben, és Malone emlékeztette klubját Miami visszatérésre való hajlamára.

„Az első két meccsen megnyerték a negyedik negyedet” – mondta Malone. „Ma este megnyertük a negyedik negyedet, és megnyertük a meccset.”

A csapata hallgatott.

Az előny végül elérte a 21-et, az eredmény soha nem volt kétséges, Jokic pedig nagyon úgy nézett ki, mintha visszatért volna a tempomathoz. Duncan Robinson kilenccel ért el hárompontost a Heat 1:22-vel, de Miami nem ért célba. Murraynak és Jokićnak túl messzire kerültek a rögök ahhoz, hogy elkapják.

„Számítani kell arra, hogy a döntőben lesz néhány elit tehetség” – mondta Eric Spoelstra, a Heat edzője. – Mindketten elit szintű tehetségek.

Hivatalosan Jokic a hetedik játékos, aki tripla-duplát szerzett ugyanabban a döntőben. Magic Johnson és LeBron James is három különböző döntőben sikerült. Draymond Green, Wilt Chamberlain, Larry Bird és Butler egy-egy bajnoki sorozatot értek el két tripla duplával.

Gokicnak kétszer 10. volt a rájátszásban, meghosszabbítva egyetlen szezonban elért touchdown-rekordját, és semmi sem zavarta, amit Miami bedobott. Padlóról 12-21-re, vonalról 7-8-ra végzett, 44 percet játszott.

„Bezártabbak voltunk és koncentráltabbak voltunk” – mondta Jokic.

Christian Brown remekül szerepelt a kispadról a Nuggetsben, 19 perc alatt 15 pontot szerzett 7 a 8 ellen. Aaron Gordon 11-et adott a Denvernek.

Aztán mindketten rácsodálkoztak arra, amit színésztársaik csináltak a 3. játékban.

„Nagyszerűség, ember – mondta Gordon. „Ez egy dinamikus páros.

Brown hozzátette: „Azt mondanám, hogy minden meccsen ezt csinálják.”

A második félidőben nem vezetett a Miami. Adebayo ütése 44-42-re növelte a Heat csapatát, 3:18-ra a félidő vége előtt, mielőtt Murray 3-as ütése jelentette az éjszaka hetedik, egyben utolsó cseréjét. A félidőben 53-48 volt az állás, mielőtt a Denver a harmadik harmad elején először tolta kétszámjegyűre az előnyt, és végül 19-re növelte az előnyt ebben a szakaszban.

READ  Coco Gauff vs Aryna Sabalenka: Hogyan nézzük a US Women's Open döntőjét, miközben az amerikaiak hajszolják a hazai dicsőséget

A Heat megnyerte a 2. meccset Denverben, amelyen Murray-nek esélye volt hosszabbításra kényszeríteni egy 3 pontos próbálkozással, ami végül kimaradt. A Nuggets most ismét a csúcson van, és nem volt másnaposság a szerdai 2. meccsen.

– Nem csak én vagyok ezzel így – mondta Murray. – Mindenki ugrált.

Tippek

Nuggets: A Denver Reggie Jacksont használta az első negyedben, és a nyugati döntő 2. meccse óta először jutott el kilencig az első 12 percben. … A Denver 2016. március 14. és november 30. óta nem veszített egymás ellen meccseket Miami ellen. Jokic mindkét meccsen, Murray pedig a másodikon játszott újonc szezonjának elején.

Heat: 2014 óta ez volt az első döntős meccs Miamiban. A Heatnek nem volt „hazai” meccse a 2020-as döntőben, amelyet az NBA újraindítási buborékában rendeztek Orlando közelében. … Szerdán volt a 11. évfordulója LeBron James 45 pontos, 15 lepattanós, öt gólpasszos Boston elleni meccsének a keleti döntő 6. meccsén – a kiesés elkerülése érdekében. A Heat megnyerte a hetedik meccset, majd az Oklahoma City-t legyőzve megszerezte James első bajnoki címét.

HASLEM RECORD

A miami Udonis Haslem rekordot döntött a 20., egyben utolsó szezonjában. Ő lett a legidősebb játékos, aki szerepelt az NBA döntőjében, áttörve a Kareem Abdul-Jabbar által 1989. június 13-án kitűzött 42 év és 58 nap határát.

Haslem pénteken lesz 43 éves. Az utolsó 29,8 másodperc lejátszása.

Ritka társaság

Jokic tíz pontot, hét lepattanót és három gólpasszt jegyzett az első negyedben. Az elmúlt 25 év egyetlen játékosa, akinek ez a döntő bármely negyedében megvolt, Stephen Curry (12-7-5) a Golden State-ben a harmadik negyedben a Cleveland ellen 2017. június 4-én, és Shaquille O’Neal. (12-7-3) a Los Angeles Los Angeles Lakers színeiben a második negyedben a Philadelphia ellen 2001. június 8-án.

READ  Az Astros felfedezi a vadászpiacot, Wilson Contreras megbeszélte a kölykökkel

Celeb óra

A Heat egykori játékosa és NBA-bajnok Mike Miller – most ügynök – egyik ügyfelével, az év újoncával, Paolo Pancheróval, az Orlando Magic csapatában volt jelen a meccsen. – írta Banchero a Twitteren „A játék még el sem kezdődött. Itt vagyok egy sztársláger.”

Jelen volt DJ Khaled, valamint a futball nagyjai, Neymar és Paul Pogba (azon a napon, amikor Lionel Messi elkötelezte magát, hogy az Inter Miamiban játsszon), Shakira, Magic Johnson, J Cole (aki szerepet játszott abban, hogy Caleb Martin a hőségbe került) és Dwyane Wade – aki 2006-ban, 2012-ben és 2013-ban szerepelt a Miami címadó csapataiban.