április 29, 2024

Josh Dobbs a Bears elleni vereséggel tér vissza a földre, és most a Vikingsnek kérdései vannak a QB-nél.

MINNEAPOLIS – Így néz ki a hit, elhiszed, hogy valami lehetséges, majd szemmel láthatóan figyeled, ahogy elpárolog.

A Minnesota Vikings edzője, Kevin O’Connell bámulta a fejlődő játékot. Kikerekedett a szeme, amikor az újonc fogadó Jordan Addison elhaladt a Chicago Bears védője mellett, és elrohant a pálya bal oldalán. Egy mély lövés repült el O’Connell mellett, akinek szeme a középpályásra fordult. Josh Dobbs a zsebében lépett fel, és passzolt.

Ahogy a futball a bal oldalvonalon lefelé vitorlázott egy teljesen nyitott Addison felé – de túl kicsi és játékon kívül – O’Connell térdre esett. Megtörölte az arcát, mintha bántották volna. Bizonyos értelemben megvolt.

Nem sok telt el, míg Dobbs, akit a csere határidőn belül szereztek meg a sérült Kirk Cousins ​​pótlására, lenyűgözte ezeket a Vikingeket. Két hét leforgása alatt megvonta a vállát a védőktől, intenzitással parádézott, és hitet adott a kétségbeesett rajongótáborba.

És most ott volt ez. Csalódás, ami térdre esik. A pontatlanságot nehéz megfejteni. Rossz biztonság a labdán.

A Dobbs és Addison közötti hosszú befejezetlenség a Minnesota 12-10-es vereségének fájdalmas valóságát tükrözte hétfő este a US Bank Stadiumban. Dobbs négy interceptiont dobott, és az önbizalma annyira megtört, hogy nem játszott agresszíven a csapat utolsó hajtásán.

Menj mélyebbre

A medvék alacsony pontszámú összecsapást nyernek a Vikingek ellen az MNF-en

„Jelenleg eléggé lepusztult az öltöző” – mondta később O’Connell. „Nem úgy teljesítettünk, ahogy szerettük volna támadólag.”

Az eredmény még jobban elhomályosítja a vikingek jövőjét. Először is a rájátszás képe. A Minnesota (6-6) továbbra is a hetedik kiemelt az NFC-ben, de a különbség csökkent. Green Bay és Los Angeles a sarkában csipeget.

Aztán ott van a beszélgetés arról, hogy melyik hátvéd fogja vezetni a Vikingeket, miközben megpróbálják megszerezni a jegyüket a táncra. A hétfői verseny végén O’Connell már ezen a vonalon gondolkodott. Amikor később megkérdezték a tervéről, amikor a Minnesota a búcsúhét, majd egy Las Vegas-i utazás előtt áll, O’Connell kötetlen hangnemben beszélt, és azt mondta, hogy munkatársaival együtt megvizsgálják Dobbs négy meccsének tervét a Vikings hátvédjeként.

READ  Egy ügyvédi iroda jogi eljárást indított az F1-es Las Vegas GP egyik nézőjének kidobása miatt

„Megnézzük” – mondta O’Connell. „Jaren (Hall) újra elérhető a számunkra, és Nick Mullins is elérhető.”

Noha Dobbs a negyedik negyed végén teljesített egy 17 yardos touchdownt TJ Hockensonnak, a „Busternaut” néven ismert védőnő mély gödröt ásott, különösen a turnover osztályon. A Denver Broncostól elszenvedett múlt heti vereség után, amelyben Dobbs egy interceptiont és fumble-t kapott, azt mondta, hogy a labdabirtoklás megőrzését minden „álma, reménye és törekvése” központi elemének tartja.

Ám ezek az álmok hétfőn szertefoszlottak. Dobbs első interceptionje a második negyedben történt. A Bears cornerbackje, Jaylon Johnson úgy reagált, mintha egy rövid utat tett volna meg a lakásban. Dobbs passzolt Johnson felett, amiről azt remélte, hogy eltalálja Addisont az oldalvonal melletti kis ablakban. Ehelyett Johnson meghátrált a kezdeti rohamtól, ugrott és elkapta a labdát.

„Díszített voltam” – mondta Dobbs. „Ő (Johnson) jó munkát végzett, hogy fel-le kelt.”

Dobbs második interceptionje néhány perccel később történt. Addisont a formáció bal oldalán izolálták a harmadik és a 4-es mezőny közelében. A kanyarból elkerülte a testet, és a pálya közepe felé száguldott. Dobbs Addison felé lőtte a labdát, de az egy másodperc töredékével érkezett meg, mielőtt a fogadó elfordította volna a fejét. A labda Addisonról pattant a Bears védekező védőjének, Jaquan Briskernek a kezébe.

Az utolsó két interception is a kibillent passzok mellékterméke volt. A harmadik negyed végén Dobbs passzolt egy szűk ablakba a szélső kapus KJ Osborne felé a 4. és 2. meccsen. A labda a beállós TJ Edwards kezében kötött ki. Aztán a negyedik negyed elején Dobbs passzolt a beállós C.J. Hammnak. A Bears beállója, Justin Jones kezéből ki-be ment, de a védekező Kyler Gordon felkapta, mielőtt a labda a gyepre került.

„Nem tudom veszélyeztetni a labdát” – mondta Dobbs. – Szép vonal.

A Minnesota pontosságának hiánya azonban nem korlátozódott a forgalmára. O’Connell a harmadik negyed elején keresett egy szikrát, és miután látta, ahogy a Vikings védelme korlátozza a Bears támadását, O’Connell dobott a kockával a negyedik és a 7-es mezőnyben a középpálya közelében. Dobbs visszaesett, és féllépéses passzt dobott Hockenson mögé egy külső útvonalon. A tight end az első jelző felé rohant, de fél yardon belülre került.

READ  Az Under Armour beleegyezik, hogy több mint 67 millió dollárt fizet az UCLA-nak a per megoldásáért

A meccs utáni játékra felidézve O’Connell megemlítette Dobbs mozdulatait, és hangosan azon töprengett, hogy mi lett volna az eredmény, ha Dobbs gyorsabban megteszi a lábát, és korábban bedobja Hockensonnak. O’Connell ezután átdolgozta az általa „hosszú fault labdának” nevezettet – Addison vonalának fent említett szabálytalanságát az oldalvonalon.

„A támadásunk ritmusa és időzítése nem volt olyan egyértelmű, mint szerettük volna” – mondta O’Connell.

Ismét Brian Flores védelme adott lehetőséget a Vikingsnek. A Bears a rövid passzjáték mellett döntött, és bár a hátvéd Justin Fields 37 passzból 27-et teljesített 217 yardon, többnyire a Minnesota diktálta az akciót. Az Edge rusher Danielle Hunter és a safety Josh Metellus lehetőséget teremtett a Vikings támadására azzal, hogy a negyedik negyedben két mezőnyfumble-t kényszerítettek ki. A második, amelyre 3:28-as játékidővel került sor, a Vikings első számú helyzetbe hozta a győzelmet.

Ekkor a Minnesota 10-9-re vezetett, és megszerezte a labdát a Chicago 43-ban. A Bearsnek már csak két időkérése volt hátra. O’Connell mérlegelte a lehetőségeit. Figyelembe vette Dobbs eddigi teljesítményét, és a kockázat mérséklése mellett döntött. A terv: Próbáld meg elfutni a labdát, kényszerítsd a Bears-t, hogy használják ki az időkéréseiket, és szerezzenek elegendő yardot a harmadik pályán ahhoz, hogy a kicker Greg Josephet kiállítsa egy mezőnygólra.

A Vikings kétszer futotta el a labdát, és összesen egy yardot szerzett. A harmadik és a 9-es meccsen Dobbs képes volt megváltoztatni az eredeti játékot, és lenyomni a labdát a pályán attól függően, hogy a Bears védelme mit mutatott. Mély biztonsági intézkedésekhez igazodtak, meggyőzve a vikingeket, hogy konzervatívabb álláspontot képviseljenek. A Minnesota egy yardot veszített a játék során.

Ryan Wright fogadó nem tudta mélyre szorítani a Bearst. Fields ezután a lábát használta, és megbüntette Flores támadását a harmadik sorban, ami a Bears győzelméhez vezetett.

„Ezt a harcot az agresszívség és a rövid mezőny megkockáztatása között vívod, ha újra megfordítjuk” – mondta O’Connell. „Akkor a védelmünkbe vetett bizalomról volt szó, és ez az, ami igazán eljutott idáig a meccsen az elmúlt pár hétben.”

READ  2022-es WNBA Draft eredményei – Indiana Fever, Atlanta Dream, Washington Mystics a legmagasabb pontszám

O’Connell aggodalma amiatt, hogy Dobbs kritikus helyzetben megfordítja a labdát, a csapat jövőjét övező bizonytalanság jele. Ez is segít elmagyarázni a játékstílusát a játék során.

O’Connell megpróbált agresszív lenni korán, és az első játéknál mély lövéssel próbált lenni. Megpróbálta megfogni Dobbst, amikor a vétség kezdett elmenni. Arra is gondolt, hogy jobban irányítsa a futballt, de rájött, hogy a visszaesések, tekintettel Dobbs játékmódjára, nem sok jót ígérnek.