május 6, 2024

Kaitlyn Clark, Iowa, leverte az Indiana State női kosárlabdáját a Big Ten meccsén

Két veretlen játékos mérkőzésén A Big Ten Azonos 13 meccses győzelmi sorozattal rendelkező csapatok, 13. sz Indiana Kiment, mivel szombat este vereséget szenvedtek. Az IU az Iowa 3. helyére esett 84-57-re az iowavárosi Carver-Hawkeye Arénában.

Az IU most 14-2 (5-1 Big Ten), míg az Iowa State 17-1-re (6-0 Big Ten) javított.

„Bárcsak sokkal jobban játszottunk volna, mint ma este” – mondta Thierry Morin, a nemzetközi szövetség edzője. „Minden uncia hitel Iowa államot illeti, nagyszerűek voltak.”

Íme három megjegyzés a játékból:

Caitlin Clark Show

Terry Morin, az IU edzője pénteken elismerte, hogy a Hoosiers, mint a legtöbb csapat országszerte, nem találta ki a megfelelő módszert az Iowa állam sztárjának, Kaitlin Clarknak a sikeres megvédésére. Az IU reménye az volt, hogy legalább a meccsenkénti 30 pontnál kevesebbre korlátozzák.

Az első negyedben a Hoosiers sikere volt. Clark az első 10 percben 0-6-ra ment 3 pontos távolságból, és nyolc pontja volt a peremig. Clark ezt követően a második 7 percénél mutatta be első hárompontosát. Miközben a Carver-Sólyomszem Aréna közönsége ujjongott, Clark egy második egyenes lövést lőtt az íven túlra, és a zsilipek kinyíltak.

Indiana Kaitlyn Clarke jövőjében? „Tudom, hogy az emberek mennyire támogatják itt a női kosárlabdát.”

Az IU kapusa, Lexus Bargesser öt perccel a félidő előtt támadófaultot kényszerített Clarkra, így egy időre a kispadra került. Az iowai állam rangidős játékosa azonban két perccel az első félidőből ismét bejelentkezett, és eltemetett még két 3-ast, így összesen 20 pontot szerzett a félidőre.

Ahogy telt a második félidő, úgy tűnt, semmi sem állíthatja meg Clarke-ot. Láthatóan kétszer szenvedett sérülést – az egyiket, amikor a könyökére esett, a másikat pedig, amikor megsérült a bokája, és berohant az öltözőbe –, de ugyanolyan gyorsan jött vissza, mint ahogy kijött.

READ  Az NFL 12. heti sztorivonalai, amelyeket meg kell nézni: A felkapott Broncos Brownsszal néz szembe; A Bills nagyszerű lehetőséget kap az Eagles ellen

Carver-Sólyomszemet többször is talpra állította 3-mal, és a harmadik negyed végére elérte a 30 pontot (pályafutása során 46. alkalommal). A harmadik negyedben 10 gólpassz mellett dupla duplát ért el.

Clark ugyan nem szedett több pontot a negyedik negyedben, de nem is volt rá szüksége – az Iowa már 15 pontos előnyben volt, társai pedig folyamatosan betaláltak neki. Clark hagyta el a játékot, miután a 3. percben megszerezte negyedik faultját, és hangos ujjongást kapott a közönségtől.

IU azt is hangsúlyozta, hogy bár nem tudja megállítani Clarkot, megpróbálhat mindenkit korlátozni. Az iowai rangidős gárda, Molly Davis azonban az első félidőben áttörte az IU védelmét, az első félidőben elérte szezoncsúcsát, 13 pontot, és 18 ponttal zárt.

„Természetesen nem azt tettük, amit tennünk kellett, sem Kate-tel, sem a többi emberrel” – mondta Morin. „Molly Davis 18 pontot kap, csak ilyen dolgok. Tudod, hogy Kate valószínűleg meg fogja szerezni az átlagát, de nem akarod, hogy ezek a többiek nagy estéket töltsenek. Sajnos hagyjuk, hogy sokan elvegyék azt, amit akarnak. minket.”

Forgalom alá esik

Az IU nem egy nagy fluktuációjú csapat. Az Iowa elleni meccsen az IU átlagosan mindössze 13 labdarúgást ért el meccsenként.

A Hawkeyes elleni félidőre a Hoosiersnek már kilenc volt.

„Egy olyan jó csapat ellen, mint az Iowa, nem engedheti meg magának, hogy túl sok fluktuációja legyen, különösen ennyi” – mondta Chloe Moore-McNeil. „Fizetésre késztetnek, minden jó csapattól sok forgalomért kell fizetni.”

A másodéves gárda, Jarden Garzon, aki az első félidőben a festékben küzdött az Iowa védelme ellen, az első félidőben ötször fordult elő. Háromszor hajtott bele a festékbe, majd sértő faultot vett fel Molly Davis ellen – amit kirívónak minősítettek, amikor Garzon véletlenül arcon találta Davist.

READ  Az NBC Sports California Chris Carayt nevezte ki az A - NBC Sports Bay Area és Kalifornia bemondójának.

„Nem tűnt kényelmesnek, és küszködött” – mondta Maureen Garzonról. „Szükségünk van rá, és nincs válaszom. Tudja, más dolgok is történtek vele, de vissza kell térítenünk a pályára.”

Az IU jobban lőtt padlóról, mint az Iowa az első félidőben, de ezek a labdák rengeteg lövési lehetőséget biztosítottak a Hawkeyesnek. Iowa 37 lövést lőtt padlóról az első félidőben, ezzel 15-öt, míg az IU 29-et (16-ot)

A második félidőben is folytatódtak az IU labdaszerzési gondjai, a Hoosiers öt perc alatt négy labdát hajtott végre a harmadik negyed kezdetéig. Ez a szakasz, a Carver-Hawkeye Arena ismét üvöltve, 9-0-ra vezette az Iowa State-et, és csaknem négyperces aszályhoz vezetett a Hoosiers.

A pulóverek az íven túlról fáznak

Míg a Hawkeyes és Hoosiers nagyjából ugyanannyi lövést lőtt a mezőnyből szombat este, a különbség az volt, hogy ezek közül hány hárompontos volt.

Mind a Hoosiers, mind a Hawkeyes az íven túlról küzdött az első negyedben, az IU a hárompontos vonaltól 1:4-re, az Iowa pedig 2:13-ra ment el, de a hasonlóságok itt véget értek.

Clark vezette a támadást Iowa hárompontosai ellen szombat este, 16 lövéséből hatot az íven túlra lőtt (köztük egyet a Hawkeyestől). A Hawkeye rangidős őrzője, Gabe Marshall az íven túl is tüzet talált, 7/4-et találva 12 pontért.

Ezzel szemben az IU 3 pontos lövése kihűlt. Garzon volt a Hoosiers legjobb íven túli lövője szombaton, 7/3-mal a mezőnyből. Sarah Scalia és Sydney Parrish küzdött a 3 pontos vonaltól, de 0-4-re, illetve 1-4-re ment.

– Nem ütöttünk – mondta Morin. „Voltak pillanatok, amikor azt hittem, nem nézünk ki olyan sértően szervezettnek, mint amilyennek szerettük volna, és valahogy elszálltunk a forgatókönyvtől.”