július 27, 2024

Kastak Dániel bekerült a 2024-es UEFA Európa-bajnokságra

Gazdag és Magyarok június, kedd. Írország június 4-én és szombaton. 8 indul a turné egy pár barátságos meccsel Izrael ellen. Magyarország A csoport nyitányát június 15-én 9:00 órakor Svájccal játsszák. A behívással Castag lett az első aktív Philadelphia Union játékos, akit az UEFA Eb-tagjai közé neveztek a klubnál.

Miután az Unió minden idők legjobb góllövője lett, Kastak pályafutása során másodszor került fel az Eb-listára. Korábban 2020-ban is behívták, de sérülése miatt nem tudott bekerülni a csapatba. Kastak 24 magyar válogatott bajnoki címet szerzett, és ezalatt négy gólt szerzett. 2021-ben Castag megkapta első behívását, a márciusi világbajnoki selejtezők előtt pedig mindhárom mérkőzésen pályára lépett, és március 31-én, az Andorra elleni 4-1-re megnyert meccsen szerezte első gólját. A második, a harmadik és a negyedik világbajnoki selejtező kiírásában Gastak hét meccsből öten lépett pályára, november 12-én egyszer volt eredményes San Marino ellen, november 15-én pedig a Lengyelország elleni győztes gólt. 2022-ben megjelent a Gastag. Hét meccs, köztük négy UEFA Nemzetek Ligája A meccs, amelyen június 14-én gólt szerzett Anglia ellen.

Kastak nemrég lett az Unió minden idők gólkirálya a Seattle Sounders FC ellen a Subaru Parkban. Castac 2021-ben csatlakozott a csapathoz, és 99 meccset (90 indítást) játszott a bajnokságban, 47 gólt szerzett és 27 gólpasszt jegyzett.

Alább láthatók Castak és Magyarország mérkőzései az UEFA Euro 2024-en (A csoport):

vs. Svájc – Június 15-én, szombaton 9:00 órakor ET – (RheinEnergieSTADION)
vs. Németország – június 19-én, szerdán 12:00 órakor és – (MHPARena)
vs. Skócia – június 23., vasárnap 15:00 ET – (MHPARena)

READ  Fürdővárostól Szellemvárosig a magyar hevesek a koronavírustól és az ukrajnai háborútól szenvednek.