május 3, 2024

Kayla Harrison uralja Aspen Laddot a PFL akcióban, Cris Cyborgot hívja

Brett OkamotoAz ESPN munkatársa2023. november 25., 01:01 ET3 perc az olvasásra

WASHINGTON, D.C. – A kétszeres PFL-bajnok Kayla Harrison és a Bellator MMA-bajnok Cris Cyborg közötti potenciális szuperharc évek óta izgatja a rajongókat. Ennek azonban most először semmi sem áll az útjában.

Harrison (16-1) biztosan tud ennyit, és pénteken meghívta Cyborgot, hogy találkozzon vele 2024-ben az NFL-ben, miután 2023-as debütálása során három körben uralta Aspen Laddot.

A hét elején az MMA bejelentette, hogy megvásárolta a Bellator MMA-t a Paramounttól, ami azt jelenti, hogy Harrison és Cyborg is pályafutása során először szerződött ugyanahhoz a céghez. Harrison azonnal rámutatott a Cyborg elleni küzdelemre a péntek esti győzelem után.

„A PFL most szerezte meg a Bellatort” – mondta Harrison. – Azt hallottam, hogy van egy lány a Bellatorban, aki azt hiszi, hogy rossz… Miért nem tudhatjuk meg?

A tervek szerint januárban profi bokszolásra váró Cyborg (27-2) X-nek válaszolt.

„Nő vagyok (sic). Nem lány” – írta. „A nők nem emlegetik magukat b—–ként. Alapvető vagy.”

Harrison és Cyborg összecsapása vitathatatlanul a legérdekesebb viadal lesz a női MMA-ban jelenleg. Harrison, a judóban kétszeres aranyérmes, 2022 végén szenvedte el első vereségét Larissa Pachecótól, de 2018-ban a sportághoz való átállása óta továbbra is domináns maradt. A 38 éves Cyborg a sportág egyik legjobban kitüntetett női sportolója. harcművészeti sport Vegyes nők számára. dátum. Októberben a Cat Zingano elleni Bellator-címvédés első körében kikapott.

A PFL azt mondta, hogy továbbra is külön ligaként kívánja működtetni a Bellatort, de 2024 elején, esetleg februárban egy PFL bajnok kontra Bellator bajnok eseményt is tervez. Ezt a témát egész este végigvitték a 2023-as PFL bajnoki döntőn pénteken, a The Anthem helyszínén, ahol a társaság több bajnokot is megmérkőzött a meccseik után.

READ  Mit hoz JaMychal Green a Warriorsnak hatalmas nyújtásként a padon?

Amellett, hogy a bajnok kontra bajnok összecsapásokat megerősítette, a PFL megkoronázta első kétsúlyú bajnokát Pachecót (22-5), aki egyhangú döntéssel nyerte meg második PFL-bajnokságát Marina Makhnatkina (11-4) felett. Pacheco 2022-ben Harrison legyőzésével megnyerte a 155 kilós könnyűsúlyú bajnoki címet, pénteken pedig hozzáadta a 145 kilós pehelysúlyú övet. Ő is jelölt, hogy végül megmérkőzzön Cyborggal, bár a PGA régóta előnyben részesíti a Harrison elleni nagy horderejű összecsapást.

A könnyűsúlyú osztályban Olivier Aubin-Mercier (21-5) Clay Collard bátor erőfeszítése ellenére (24-11) teljesítette bajnoki címét. Aubin Mercier egyhangú döntéssel győzte le Collardot, mindhárom bíró 49-46-ra értékelte. Aubin-Mercier valószínűleg legközelebb a Bellator bajnokával, Usman Nurmagomedovval találkozik, de nyilvánosan fontolgatta a visszavonulást, és azt mondta, legalább tart egy kis szünetet, hogy a családjával tölthessen időt.

Nehézsúlyban Renan Ferreira (12-3) megdöbbentően kikapott Denis Goltsovtól (32-8), így az orosz veteránt jobb kézzel ejtette ki mindössze 26 másodperccel a második menetben. A vége azután jött el, hogy Ferreira a nyitó keret nagy részét a hátán töltötte, földet evett, és védte Goltsov beadási kísérleteit. Ferreira a Bellator-bajnok Ryan Baderrel találkozhat legközelebb, bár a korábbi UFC-bajnok, Francis Ngannou is az ellenfél keverékében van.

Az orosz félnehézsúlyú Magomed Magomedkerimov (34-6) második PFL-bajnoki címét nyerte meg a 2022-es bajnok Sadibou Sy (16-6-2) ellen, a harmadik forduló 1:17-ével. Magomedkerimovnak ez volt pályafutása második győzelme Sy ellen. Háromszoros NBL-bajnok lehetett volna, ha vízumproblémák nem szakították meg a 2022-es kampányát. A Bellator újdonsült bajnokával, Jason Jacksonnal találkozik, aki a korábban veretlen Jaroszlav Amosov legyőzésével nyerte meg az övet.

A félnehézsúlyú Emba Kasanganaye (15-3) pályafutása egyik legjobb teljesítményét nyújtotta, amikor Josh Silveira (12-2) domináns döntést hozott öt menetben. Kasanagay a fogadások favoritjaként nevezett be, de a vártnál sokkal könnyebbnek tűnt. 25 percen keresztül folyamatosan verte Silveirát, és továbbra is kihívta a Bellator bajnokát, Vadim Nemkovot és Ngannout.

READ  Az Astros pár nappal a világbajnoki cím megnyerése után elvált GM James Click-től. Ki veszi át a hősöket?

A perui pehelysúlyú Jesus Pinedo (23-6-1) egy elképesztő 2023-as kampányt zárt le azzal, hogy a harmadik körben legyőzte Gabriel Bragát (12-1). Az összecsapás vitával végződött, amikor Fernando Yamasaki játékvezető TKO-leállást írt ki, miközben Braga a ketrec mentén végzett ütéseket fedezte. Bár Braga egyértelműen megsérült egy bal horoggal és egy repkedő térddel, nem úgy tűnt, hogy vége. Ez azonban nagyszerű teljesítményt nyújtott Pinedo számára, aki idén Bubba Jenkinst és Brendan Loughnane-t is legyőzte. A Bellator történetének egyik legdominánsabb bajnokával, Patricio Pitbull pehelysúlyú királyral találkozik majd.