május 15, 2024

Klay Thompson, a játék győztese, pont azt játszik, amire a Warriorsnak szüksége van – NBC Sports Bay Area és Kalifornia

SAN FRANCISCO – Klay Thompson négy sarkalatos pillanatot produkált az utolsó 124 másodpercben szerda este, hogy együttesen emlékeztessen ötszörös NBA All-Star státuszára.

Minden meccs döntő volt a Warriors számára, és a 4. meccs időzítése teljesen zseniális volt.

Mivel a Warriors az utolsó 10 másodpercben eggyel lemaradt Sacramentótól, a Kings pedig Stephen Curryre dobta a védelmét, Thompson átvette Draymond Green passzát, a szabálytalanságvonal bal sarkába cselezte, majd felhúzott és dribbelt.

A labda 0,2 másodperccel a vége előtt esett át a hálón, így a Warriors csúnya 102-101-es győzelmet aratott a feszült, de végül ujjongó közönség (18 064) előtt a Chase Centerben.

„Ez egy nagy, nagy, nagy lehetőség számunkra és neki is” – mondta Curry.

„Bármikor, amikor nagyszerű győzelmet aratsz egy játékban, úgy érzed, mintha a Cloud 9-en lennél” – mondta Thompson. „Ha valaki nem, hazudik neked. Elképesztően érzem magam. Játszhattam volna jobban is. De ez egy nagyszerű győzelem, és nagyszerűen érzem magam.”

Thompson lövöldözését a játék késői szakaszában játszott sorozata tarkította ritmus, rím vagy bármi esztétikai vonzerőre emlékeztető nélkül.

Egy gólpassz volt a zsebből, ami Green lefektetéséhez vezetett, így a Golden State egyen belülre került (95-94) 2:04-gyel. Aztán 36 másodperccel később megtörténtek a fordulatok, amikor Draymond passzolt Klaynek egy lapozásra, amivel egyen belül maradt a Warriors (97-96).

A harmadik játék a defensive endben zajlott. Mivel a lövés órája pánikba sodorta a Kingst, Harrison Barnes lövése soha nem ment túl Thompson jobb keze mellett. Egy szalagblokk az óra megsértéséhez vezetett.

A Warriors birtokában van a labda, 99-98-ra van hátra, 38,4 másodperc van hátra.

„Óriási színdarab volt” – mondta Green. „Ha nem hagyja, hogy Harrison meglője ezt a lövést, ez egy nagy játék, mert megsértik a lövési órát, és le kell jönnünk, és hagyni kell, hogy sértsük meg.

READ  Giants, Michael Conforto kétéves szerződést köt

„Egy ilyen nagy játék nekünk a szakaszon. Általában a kosárlabda istenek megjutalmaznak, ha ilyen játékokat játszol. Ha hangos játékot játszol, amikor eljegyezte magát, a kosárlabda istenek általában megjutalmaznak.”

A végső jutalom ebben az esetben 38,2 másodperccel később következett be, amikor Thompson leadta az épületet megrázó lövést.

Ez volt a harmadik nyerő ütés az alapszakasz utolsó öt másodpercén belül, az egyik a Pacers ellen 2014-ben Indianában, a másik pedig a Kings legyőzése az Oracle Arenában 2018-ban.

„Nyilvánvalóan milliónyi nagy ütést adott nekünk az évek során” – mondta Steve Kerr edző. „De ha 0,2 másodperccel a hátralévő idővel gólt ütsz el, az mindenki számára izgalmas, függetlenül attól, hogy hányszor tetted meg korábban.”

Thompson számára az utolsó két plusz percben játszott szerepe eltávolította az első három negyed során felgyülemlett frusztrációt. 11-ből 3-at mutatott be a mezőnyből, mielőtt a negyedik negyedben 4-ből 3-at ért el. 29 perc alatt 14 pontot, három blokkot, két lepattanót és két gólpasszt, valamint a csapat legjobbjának számító plusz 10-et jegyzett.

„Nem úgy lőttem el a labdát ma este, ahogy szerettem volna, de védekezésben ragaszkodtam hozzá” – mondta Thompson. „Ezért tudtam a végén eltalálni azt a lövést.”

Thompson a játék nagy részében a haszontalanság érzésére épített az első három meccsén. Nem voltak hangos pillanatok. Az eredményjelző nem világít. Átlagosan 17,3 pontot szerzett, de egyértelműen jobban nézett ki.

Jogos volt elgondolkodni, hogy a szerződéses helyzete zavaró-e. Thompson korlátlanul szabadügynök lesz jövő nyáron, és a tárgyalások lehűltek, bár bármelyik nap folytatódhatnak.

Azonban nyilvánvalóan nem csak Thompson, hanem azok is, akik a legjobb formáját látták, elégedetlenséget éreztek.

„Azon dolgozik, hogy megtalálja a ritmusát, és hogyan kezdje (jobban) a szezont” – mondta Green. „Nagyszerű volt látni, hogy ilyen nagy ütést ütött a kuplungban, hogy hazavigyük. És még jobb volt látni a reakcióját.”

READ  Az Eagles két DB-t dobott a legjobban rangsorolt ​​Dolphins ellen – NBC Sports Philadelphia

Thompson reakciója az öröm gesztusa és egy sor mellkasi ütés volt, kezdve Greennel, aki szintén kemény ütést kapott a mellkasára. Clayt lecserélték, mivel jól érezte magát, és óriási hozzájárulását a rivális legyőzéséhez.

– Nagyon örülök Claynek – mondta Kerr. „Sokat dolgozott ezen a nyáron, és a szezon kicsit lassan indult számára a táborban. De talált egy barázdát, és ez nyilvánvalóan nagy játék volt.”

Thompson és a Warriors reméli, hogy a védekezés és a kitartás folytatódik. A front office tudni szeretné, hogy Klay játszhat-e még All-Star szinten. Ez a célja. És ma este egy erős lépés volt e felé.