május 4, 2024

Magyarország a csoportgyőztes Horvátországot verte az elődöntőbe – LEN

Filip Roganovic / Kristo Vulovic

A negyeddöntő napon három egyoldalú mérkőzés és egy thriller zajlott. Míg a házigazda Montenegró, Szerbia és Görögország bejutott az elődöntőbe, Magyarország és Horvátország nagy csatát vívott, ahol a magyarok az első három meccsüket elveszítették, majd a csoportgyőztes Horvátországtól kikaptak.

Negyeddöntő: Olaszország – Szerbia 3-8, Görögország – Spanyolország 6-15, Horvátország – Magyarország – 7-8, Montenegró – Törökország 17-3.

Elődöntők, szombat: 19.00 Szerbia–Magyarország, 20.30: Montenegró–Görögország

Magyarország soha nem látott módon kezdte a bajnokságot – a majorok még soha nem veszítettek el egymás után három mérkőzést semmilyen szinten, bár az új, kétosztályos formátum soha nem látott kihívásokat jelentett, hiszen három meccset kellett játszaniuk az élvonalbeli csapatoknak. – Rangsorolt ​​versenyzők. Magyarország zsinórban háromszor esett vissza (Montenegróba, Spanyolországba és Olaszországba) a negyedik helyen végzett, bár az új forma a visszapattanásra is lehetőséget kínál. A magyarok ezt vállalták, kényelmesen legyőzték a hollandokat, és kis híján megnyerték a csoport többi tagját, majd összecsaptak a három győzelemmel csoportelső horvátokkal.

A negyeddöntőben azonban a csoportkörben történtek nem igazán számítottak – ennek bizonyítékaként a magyarok 0-3-ra vezettek, míg a horvátok elől küzdöttek, hogy megszerezzék az első gólt tizenegy után. percek. Miután felkerültek a táblára, összeszedték magukat, és még három gólt adtak hozzá, így 4-3-ra vezettek a harmadikra. A 14-15 éves fiúknál az ilyen hullámvasút igencsak szóba kerül, így a magyarok vissza tudtak állni, és egy kései góllal még az utolsó harmad előtt (5-5).

A horvátok egyenlítettek, majd kihagytak egy extrát, amikor Rub Benedek a második góljával 5-6-ra növelte az állást. A lövéseket 50 másodpercen belül megismételték, a horvát kihagyta, majd Bodont Ketra akciógólja 6-8-ra döntött. A horvátok nem tudtak kiheverni ebből a sokkból, és a 0:04-es utolsó gól sem volt vigasz ehhez a keserű vereséghez.

A másik három találkozó nem volt olyan izgalmas. Némileg meglepő módon Görögország 4-5-re legyőzte Spanyolországot, miután a görögök hat döntetlent szereztek a harmadikban, és végül kilenccel nyertek. Olaszország azonban két perióduson keresztül vissza tudta tartani a szerbeket (2-4), majd a szerbek harmadik futásával 0-3-ra zárta a meccset. Törökország sem volt párja Montenegrónak, hiszen a házigazda Luka Todorovic 6 góllal lakomázott – Görögország következik, ami megterhelő feladat lesz a helyi fiúknak.