április 26, 2024

Androbit techmagazin

Az Androbit tényeken alapuló híreivel, exkluzív videofelvételeivel, fotóival és frissített térképeivel maradjon naprakész Magyarország legfrissebb fejleményein.

Marklund hullámvasúton jár, hogy az élen járjon Magyarországon

A mai (április 29-i) nyirádi FP1 után az FIA Rallycross Európa-bajnoka, Anton Marklund „a legrosszabb autónak, amit valaha vezetett” úgy jellemezte új Ford Fiestáját. Néhány órányi csemegézés és finomkodás után a SET Promotions sztárja hatalmasat fejlődött a hőségben.

Marklund a 2023-as Euro RX1 függönyemelővel érkezett Magyarországra, a Fiestával – jóval régebbi autóval, mint a kategória többi éllovasa – minimális korábbi vezetéssel, és csak a rigai Bykernieku Trace-en próbálta ki. A sima felület nagyon messze van a Nairat Versenyközpont egyenetlenségeitől és laza kavicsaitól.

Ez az ismerethiány az FP1-ben mutatkozott meg, amikor a svéd Andreas Bakkerud négytized másodperccel lemaradt az abszolút benchmarktól, és az FP2 után Marklund volt az élen, további 0,393 másodperccel.

A 30 éves versenyző a nyitó futam második szakaszától visszavágott a lassú rajtból egy korai joker stratégiával, hogy megelőzze a hazai hős Kari Tamást, végül több mint két és fél másodperces előnnyel ért célba. Legközelebbi követője. Ez egy biztos módja annak, hogy elkezdje a negyedik Európa-bajnoki koronára való törekvését.

„Meg kell mondanom, hogy ez egy hullámvasút volt, talán nem az eredményekben, de az autó viselkedésében biztosan” – elmélkedett később Marklund. „Kicsit küszködtünk az FP1-ben, és azt mondtam a sofőrömnek, hogy ez volt a legrosszabb autó, amit valaha vezettem. Okosnak tartottuk magunkat, de nem csináltuk jól, ezért nagy változtatásokat hajtottunk végre az FP2-n, és amíg én voltam. nagyon örülök, a bemelegítés előtt többet kellett készítenem, kicsit módosítottunk rajta.

„Ezek a változtatások nem igazán úgy alakultak a versenyen, ahogy szerettük volna. Néhányszor majdnem elvesztettem a Fiestát – párszor lejtőn mentem, kicsit tompa volt -, de néha így van, amikor megszokja az ember egy másik autó.

READ  Magyar Minisztérium: Az uniós programok a mezőgazdasági termelés visszaszorulásához vezethetnek

„Ez egy új fejezet számunkra, még mindig kutatjuk és megértjük a Fiestát, és úgy gondolom, hogy csapatként jó munkát végzünk. A SET Promotion srácai az elmúlt hetekben ismét későn dolgoztak, így ez a győzelem nekik jár. „

Miután a tavalyi magyarországi Marklund második helyezettje – Enzo Ite – az utolsó előfutamban átadta a korongot, ismét Janis Boumanis bizonyult a legjobb nyugdíjasnak, aki RX-csapatában az éjszakai első hármat teljesítette. Lettország Peugeot, bár sokkal kevésbé érzi magát.

Bakkerud a negyedik Patrick O’Donovan előtt, aki az első futamban tiszta futamot élvezett, míg Karai a versenyképes hatodik helyen végzett. A magyar négy helyi ászt ütött a legjobb tízben.

Az Euro RX3-ban a másodéves pilóta, Nils Volland volt a korai tempó a Volland Racing mindent meghódító Audi A1-esének volánja mögött, John Cerny pedig a Skoda Citicóval kiváló második lett. A hazai sztárok, Szíjj Zsolt ‘Jolly’ és Körmöczi Balázs gyorsak és dühösek voltak, miközben a harmadik és negyedik helyre kerültek a besorolásban, de a sorban lejjebb drámai volt Jens Hval és Damien Litvinović – akik egy összejövetel miatt visszavonultak – és Espen. Isaksætre, egy félig elveszett forgási idő.

Holnap (április 30-án) folytatódik az akció, a hátralévő három előfutam, az elődöntők és a legfontosabb döntő. Minden pillanatot élőben közvetít az RX+ 11:30-tól közép-európai idő szerint.

Keresse meg a mai versenyek összes eredményét Itt.