április 20, 2024

NCAA March Madness: A Michigan kiütötte Coloradót

Ahogy a Michiganben népszerű Fab Five egyik tagja az indianapolisi Ginbridge Fieldhouse lelátójáról sürgette a Wolverines-t, egy másik tag edzője volt a csapatnak az NCAA-torna 32. fordulójában.

Jalen Rose végig hajlított, sikoltozott és felemelte a karjait, miközben a Michigan edzője, Joan Howard, Rose egykori csapattársa, aki az 1990-es évek elején az NCAA bajnoki mérkőzéseit egymás mellett érte el, a 11. helyen kiemelt Wolverines 75-63-as győzelmet aratott. 6. számú Colorado állam vetőmag. A Wolverines (18-14) a 3. helyen álló Tennessee-vel mérkőzik meg, amely a 14. helyen álló Longwoodot győzte le 88-56-ra a déli regionális 32. forduló szombati mérkőzésén.

Howard csak a második meccsén edz azóta, hogy az alapszakasz végén ötmeccses eltiltását töltötte, ami büntetés érte. A wisconsini asszisztenst fejbe csapták Február 20-i meccs után. A Michigan múlt heti első nagy tízes meccsén kikapott az Indianától.

A Michigan győzelme azt jelenti, hogy sorozatban a hatodik bajnokságban Megdöntötte a 11. helyezést a 6. helyen, bár az odds-döntők egyébként Wolverine-t favorizálták. A Michigan, amely az alapszakasz elején a negyedik helyen végzett az Associated Press szavazásán, hat egymást követő bajnokin nyert legalább egy meccset.

Wolverine az első félidőben 15 pontot is zuhant, mind a hét lövését kihagyta az ív mögül, de a második félidőben visszajött, és 46-27-re verte a Rams-t. A Michigan a második félidőben mélyről 4-7-re lőtt.

Egy tévéinterjú során arra a kérdésre, hogy mit mondott játékosainak a félidőben, Howard azt mondta: „Térjünk vissza a szokásainkhoz. Védekezésben jobb munkát kell végeznünk ezzel a 3 pontos sorozattal szemben. Időnket is kell szánnunk. sok birtokot adtak nekik, kilenc pörgetést.” , és így általában felgyorsítottak minket. A mi húsunk és krumplink volt, az a belső játékunk volt, és embereink együtt keltek fel Hunter Dickinson vezetésével.”

Dickinson, a michigani másodéves 7 láb magasan 21 ponttal és hat lepattanóval végzett, miközben a Wolverines 34-16-ra verte a Rams csapatát. A végzős diákgárda, Eli Brooks 16 pontot, 7 lepattanót és 6 gólpasszt jegyzett, köztük egy ugrással 70-60-ra a Michigan csapatát, és kevesebb mint két perc van hátra.

READ  Jim Ratcliffe brit milliárdos 5,3 milliárd dollárt ajánl fel a Chelsea Football Club megvásárlására