április 24, 2024

NHL-csere határideje: A Flyers szerződést kötött Zack MacEwennel a Kings-szel Brendan Lemieux draftjogáért

VOORHEES, NJ – A Flyers a pénteki határidőig lezajlott első kereskedésében átadta a felfüggesztett korlátozott szabadügynöknek, Zack McEwent a Kingsnek.

MacEwenért cserébe a Flyers szélsőt, Brendan Lemieux-t és egy 2024-es ötödik körös draftjogot kapott.

McEwent, a 26 éves szélsőt a sérült tartalékból aktiválták pénteken, miután felépült egy műtétet igénylő állkapocstöréséből.

Az acélorr január vége óta nem használható, miután a Wild játékosa, Marcos Foligno ellen szerzett sérülést. Két szezonban gyakran veszekedett a szerepeiért a Flyersnél, amely 2021 októberében lemondott róla.

Az idei szezonban a Flyersben lejátszott 46 meccsen keresztül MacEwen pályafutása során 12:19 percet játszott meccsenként. Négy gólt és öt gólpasszt jegyzett, amivel egy ponttal marad el pályafutása csúcsától.

„Úgy dolgozik, mint az őrült – mondta Carter Hart november végén. „Ő az egyik legkeményebben dolgozó srác. – Látod a jégen, milyen szívós, mintha kemény lenne.

Az RFA utolsó holtszezonjaként MacEwen elkerülte a választottbírósági eljárást, és aláírt egy egyéves, 5000 dolláros szerződést.

Lemieux, aki ebben a hónapban tölti be a 27. életévét, ebben a szezonban 27 meccsen három gólpasszt és meccsenként 8:30 percet jegyzett a Los Angelesben.

Ő az a játékos, aki az ellenféllel együtt mozgatja a potot, és percek alatt büntetőlövéseket hajt végre. A Flyers lenne Lemieux negyedik csapata. Debütált az NHL-ben a Jetsnél, és három szezon részeit a Rangersnél is eltöltötte.

A 2014-es második körös draftjog meghosszabbításra váró, korlátlan szabadügynök

Ugrás a fő tartalomhoz

A szórólapok MacEwent elcserélik Kingsre

READ  A cowboyok a TE Dalton Schultz kiválóságát jelzik

A keményfejű versenyző ezt követően január vége óta nem lép pályára Sérülést szenved a Wild Marcos Foligno elleni küzdelemben. Két szezonban gyakran veszekedett a szerepeiért a Flyersnél, amely 2021 októberében lemondott róla.

Javaslatkérésként (RFA) MacEwen elkerülte a választottbírósági eljárást egy egyéves, 925 000 dolláros szerződés aláírásával. Ebben a szezonon kívül ismét ő lesz az RFA.

A 2014-es második körös draftjog függőben lévő korlátlan szabadügynök, 1,350 millió dollár értékben. Lejáró szerződésének benyújtásakor bizonytalan, hogy az idei szezon utolsó 20 meccsén bekerült-e a Flyers terveibe.

Lényegében a Flyers a tavalyi szezonból származó lemondását egy jövőbeli ötödik körös draftjoggá alakította.

Iratkozzon fel és értékelje a Flyers Talk szolgáltatást

Apple Podcast | Spotify | fűzőgép | 19. cikk | Youtube

350 milliós felső határ. Lejáró szerződésének benyújtásakor bizonytalan, hogy az idei szezon utolsó 20 meccsén bekerült-e a Flyers terveibe.