május 3, 2024

Androbit techmagazin

Az Androbit tényeken alapuló híreivel, exkluzív videofelvételeivel, fotóival és frissített térképeivel maradjon naprakész Magyarország legfrissebb fejleményein.

NŐI FINAL FOUR: Az iowai Kaitlyn Clark bejutott a női bajnoki címre, és megmérkőzik a Dél-Karolinával

CNN

Kaitlin Clark utolsó meccse Iowa egyenruhájában nemzeti bajnoksággal lesz a sorban. Egy olyan csapat ellen fog megküzdeni, amely potenciálisan egy dinasztia küszöbén áll.

Az 1. számú Iowa állam kis híján továbbjutott az NCAA női torna nemzeti bajnoki mérkőzésére, miután pénteken az ohiói Rocket Mortgage FieldHouse Clevelandben rendezett négyes döntőjében 71-69-re túlélte a Connecticut 3. helyén álló félelmet.

A Hawkeyes a veretlen és első helyen kiemelt South Carolina State ellen játszik a vasárnapi bajnoki mérkőzésen. A Gamecocks, amelyet Kamilla Cardoso center és egy erős harmadik negyed vezérel, 78-59-re legyőzte a 3. számú NC State-t az esti elődöntőben.

2023-ban a Clark and the Hawkeyes alulmaradt az országos bajnoki mérkőzésen, 102-85-re kikapott Angel Reese-től és az LSU-tól. Clark ezúttal – egy rekordot döntõ szezonban – bajnokként fejezheti be egyetemi pályafutását, és megszerezheti Iowa elsõ országos címét nõi és férfi kosárlabdában.

Az általa felállított rekordok közül Clark szerezte a legtöbb pontot a női és a férfi divízió I. történetében. A generációs tehetségnek tartott 22 éves játékos az előrejelzések szerint az április 15-i WNBA Draft összesítésében lesz.

Az elmúlt három szezonban 108-3-ra álló South Carolina 2022 óta először szerepel a nemzeti bajnoki mérkőzésen, amikor a program történetében másodszor nyerte meg a nemzeti bajnoki címet. A Gamecocksnak ez a negyedik zsinórban a négyes döntős szereplése, és esélye van hét éven belül harmadik országos bajnoki címük megszerzésére.

Egy évvel ezelőtt Dél-Karolina egyetlen vereséget szenvedett a szezonban Iowa ellen, a Final Fourban.

„Dél-Karolina volt a játék élén” – mondta Clark. „Más ligában szerepelnek. Mindent megteszünk, hogy ott legyünk velük. De igen, azt hiszem, a legfontosabb dolog az, hogy élvezzük a mai estét, és meg fogjuk csinálni a felderítő áttekintést kora reggel.”

READ  Regan Richardson, az Ohio állam után felgyorsult Duke eléri a Sweet 16-ot

Az UConn ellen Clark az első félidőben gyenge lövőteljesítményt nyújtott, és 21 ponttal zárt. Hannah Stolke meccscsúcsot szerzett, 23 pontot.

A várakozások szerint az Iowa és a UConn péntek esti meccse Clark és a Huskies sztárja, Paige Bakers lövöldözése lesz.

Ehelyett Clarknak és Iowának le kellett győznie egy vaskos UConn védelmet és egy Huskies csapatot, amely nem ment el.

Clark az első félidőben nem lőtt hárompontos lövést, 0-6-ra vezetett, és az első két negyedben hat ponton tartották.

Az első félidőben az Iowa State 12-szer fordította meg a labdát, míg UConn 11 labdát szerzett, és 12 ponttal vezetett.

De az Iowa állam közel került, amikor a félidő véget ért. A félidőre 32-26-os vezetéssel lépett a Huskies. A harmadik negyed végén 51-51-re állt a két csapat.

Eleinte úgy tűnt, hogy Iowa elhúz a negyedik körben. UConn azonban benne maradt, Nika Mühl hárompontosával pedig 70-69-re csökkentette az Iowa előnyét 49 másodperccel. KK Arnold ellopása után UConn megszerezte a labdát 9,3 másodperccel, de egy támadó szabálytalanságot – Ellentmondásos hívás – Aliyah Edwards visszaadja a labdát a Hawkeyesnek.

Bookers szabálytalankodott Clark ellen 3,1 másodperccel a vége előtt. Clark végrehajtotta első szabaddobását, így 71-69 lett az állás, de a másodikat elhibázta. A csapatok küzdöttek a labdáért, és az Iowa State megtartotta a labdát. Sikeres belső játékkal az Iowa megtartotta a győzelmet.

Bueckers és Edwards egyaránt 17 ponttal végzett. Arnoldnak 14 volt.

Ez volt a 23. NCAA Final Four-szereplése – és a 15. az elmúlt 16 NCAA-tornán – a 11-szeres nemzeti bajnok Huskies csapatának Geno Auriemma edzője alatt.

De ez volt a valaha volt legvalószínűtlenebb Final Four utazás, mivel az idei szezonban sérülésektől sújtott UConn névsora kimerült. A Huskies az NCAA-torna során felpörgött, és bejutott a Final Fourba az 1. számú USC legyőzésével.

READ  Mets felveszi David Stearnst: Íme a legnagyobb kérdések, amelyek előtt állnak

Jason Miller/Getty Images

Clark reakciója a UConn elleni győzelem után.

„A UConn egy nagyon jó védekező csapat, az egyik legjobb védekező csapat, amit egész évben láttunk” – mondta Clark. „Szerintem Nika nagyszerű munkát végzett, hogy megóvott engem.

„Jól néztünk ki. Nem mentek be. Néha ez történik. Hiányzott néhány könnyű nyuszi a perem körül.

„De azt hiszem, a legjobb dolog a csoportunkban az volt, hogy az első félidő végén bementünk az öltözőbe, és nem úgy volt, hogy „Ó, gyerünk, lőnünk kell.” például: „Nem, ne fordítsd meg a labdát, és teljesen rendben leszel.”

„Tudtuk, hogy egy ponton a lövöldözésünk el fog esni. A második félidőben 45, a harmadik negyedben 25 pontot szereztünk. A negyedik negyedben kijöttünk, és nagyon melegen kezdtünk.

„Szóval nem hiszem, hogy pánik volt, amiért az offense nem működik. Szerintem csak azért, mert meg fog jönni. Nem teljesítettünk jól, csak hattal maradtunk alul. Ebben nagyon magabiztosnak éreztük magunkat. Senki sem esett pánikba. Mindenki tudta, hogy csak egy kicsit kitakarítanunk kell, pontosan ezt tettük.

Annak ellenére, hogy összességében az első számú kiemelt, az egyetlen veretlen női főiskolai kosárlabdacsapat, valamint a ranglistán, az 1. számú Dél-Karolina az egész NCAA-torna során a radar alatt repült.

Talán vasárnap ez változni fog.

Az NC State elleni pénteki győzelemmel a South Carolina 37-0-ra vezet. A 38-0-ra a Gamecocksnak Clarkot és a Hawkeyest kell kiejtenie.

A pénteki Final Four győzelmén a dél-karolinai Cardoso, aki hétfőn bejelentette, hogy részt vesz a WNBA drafton, 22 pontot szerzett, 12-ből 10-et szerzett a mezőnyből, és 11 lepattanót szerzett. A 6 láb magas center 6-6-ra kezdte a játékot a mezőnyből, és az első félidőben 16 góllal vezette a góllövőlistát.

Aggodalomra azonban volt ok, alig több mint két perc volt hátra az első félidőből. Cardoso sántított, miután megpróbált kosárra hajtani, és 1:39-cel a negyedből az öltözőbe botorkált. A félidőben 32-31-re vezetett a South Carolina.

READ  Mennyire befolyásolhatja LeBron James fia, Bronney részvényeit az NBA-ben? És talán többet, mint gondoltad

Cardoso azonban visszatért a második félidő elején, és a South Carolina erősen kiállt, a harmadik negyedben 29-6-ra legyőzte a Wolfpacket, és 17-1-re zárta az időszakot.

Ekkor már elérhetetlen volt a meccs 61-37-nél, és Don Staley edző a padon tartotta Cardosót a negyedik negyedben.

„Úgy értem, az erősségeidre játssz” – mondta Staley újságíróknak. „Camila a mi erősségünk. 6'7”. Ő kecses. Ő tudja irányítani a festéket. „A győzelem vágyával játszik.”

„A nagyság egy folyamat” – mondta később Staley Cardosoról. Azt hiszem, még mindig nagyságának kezdeti szakaszában van. Szerintem jobban fog játszani, ha profi játékosokkal leszel.

Ashlyn Watkins 20 lepattanót szerzett nyolc ponttal, míg Raven Johnson 13 pontot és öt gólpasszt jegyzett. Te Hina Paopao 10 pontot és hat gólpasszt adott.

Gregory Shamos/Getty Images

A dél-karolinai Camila Cardoso az első félidőben ellövi a labdát a North Carolina State Wolfpack mellett.

Ez egy sztárerővel teli NCAA-torna volt: az iowai Clark, a UConn's Bueckers, az LSU-s Reese és az USC-s JuJu Watkins, hogy csak néhányat említsünk. Eközben Dél-Karolina továbbra is nyer.

Az NC State számára az álomszezon 31-7-nél ér véget. Ez volt a Wolfpack második utazása a Final Fourba, és 1998 óta az első.

Isaiah James 20 ponttal vezetett az NC State előtt.