április 20, 2024

Novak Djokovic megszakította a döntetlent Rafael Nadallal, és a páros csapat DQ-ját kapta, amikor a labdás lány visszavág

Az amerikai szupersztár, Sloane Stephens kezet fog a fehérorosz Aryna Sabalenkával, miután elveszítette női egyes mérkőzését a francia nyílt teniszbajnokságon. (Fotó: Emmanuel Dunand/AFP) (Fotó: Emmanuel Dunand/AFP a Getty Images-en keresztül)

Mielőtt a nem kiemelt amerikai Sloane Stephens a pályára lépett a második helyen kiemelt Aryna Sabalenka ellen, a francia nyílt teniszbajnokság a mérkőzést úgy hirdette meg. Dávid Góliát ellen indul. De Sabalenka és Stephens is Grand Slam-bajnok, és ez vasárnap jelent meg.

A fehérorosz sztár először jutott be a Roland Garros negyeddöntőjébe nehéz, küzdelmes győzelemmel, 7-6(5), 6-4-re. Stephens tapasztalata a 2018-as döntőben mutatkozott meg, amikor az első szettben 0-5-ről visszajött, és tie-breakre kényszerítette.

Stephens, a 2017-es US Open bajnoka szintén 4-2-ről 4-4-re állt vissza a másodikban, mielőtt Sabalenka 5-4-re fellépett, és adogatni tudott a meccsen.

Sabalenka most 33 győzelemmel vezeti a Tourt. Az Australian Open 2023-as bajnoka az ukrán Elina Svitolina ellen játszik a negyeddöntőben.

A páros csapatot kizárják

A 16. helyen kiemelt japán Mio Katót és az indonéz Della Sutjiadit vasárnap kizárták a Roland Garros tornáról, amikor Kato labdával ütött egy lányt a harmadik fordulós meccsükön.

Kato és Sotjiadi elveszítette a nyitó szettet Marie Bouzkova és Sara Sorribes-Tormo ellen, de 3-1-re vezettek a másodikban, amikor Kato sírva engedett el egy véletlenül labdát.

Alexandre Juge játékvezető először figyelmeztette Catót, de a pálya másik végén lévő ellenfelek kérték a páros kizárását.

Novak Djokovic döntetlent végzett Rafael Nadallal

A Roland Garros nyitónapján a szerb teniszsztár, Novak Djokovic azt mondta újságíróknak, hogy egy furcsa év Rafael Nadal nélkül új címlehetőséget jelentett. Egy héttel később Djokovic rekordszerűen bebiztosította helyét a francia nyílt teniszbajnokság negyeddöntőjében.

A perui Juan Pablo Farias elleni vasárnapi 6:3, 6:2, 6:2-es győzelmet követően zsinórban 14. éve jutott be a negyeddöntőbe, ami az esemény történetének leghosszabb gólsorozata. Roger Federer a második legtöbb megszakítás nélkül lépett pályára, kilenc egymást követő évben bejutott a francia nyílt teniszbajnokság negyeddöntőjébe, mielőtt visszavonult.

READ  Aaron Hicks, az angyalok beleegyeznek az alkuba

Míg Djokovic hozzátette, nem hiányzik neki Nadal az ellene elért rekordja miatt, most övé a rekord a legtöbb francia nyílt teniszbajnokság egyes negyeddöntőjében, amikor 17 éves férfi játszott.

„Nos, erre büszke vagyok, de az érdeklődésem már a következő meccsen megvan” – mondta Djokovic a vasárnapi győzelem után. A 22-szeres Grand Slam-bajnok az orosz 11. számú Karen Hacsanov ellen játszik majd.

Djokovicnak valószínűleg más elképzelése van. Ő és Nadal jelenleg 22 Grand Slam-bajnoki cím birtokosa egyesben. Djokovicnak két francia nyílt bajnoki címe van 2016-ban és 2021-ben. Az idei győzelmével ő lesz az első ember, aki legalább három fő címet szerzett a tornán.

észrevehető zavarok

• Legyőzte a rangsorolatlan orosz Anasztaszija Pavljucsenkovát. 28. szám Elise Mertens 3-6, 7-6(3), 6-3.

• Pavljucsenkova térdsérülés miatt hagyta ki a tavalyi tornát, most pedig zsinórban három kiemelt ellenfelet győzött le.

• Legyőzte az ukrán Elina Szvitolinát. 9. szám Daria Kasatkina 6-4, 7-6(5).

Egyéb eredmények

• Legyőzte az éllovas spanyol Carlos Alcarazt, aki várhatóan Djokovic legnagyobb versenyzője lesz a La Coupe des Mousquetaires bajnokságban. Az olasz Lorenzo Musetti 6-3, 6-2, 6-2.

• Legyőzte az 5. számú görög Stefanos Tsitsipast. Az osztrák Sebastian Offner 7-5, 6-3, 6-0-ra kvalifikálta magát.

• Karolina Muchova legyőzte. Elena Avanesian 6-4, 6-4.