május 3, 2024

O’Sullivan 1-2-re uralta a Premát

Zach O’Sullivan 1-2-re vezette a Premát a fénytől-zászlóig tartó győzelemhez a Forma-3 hungaroringi futamában.

Williams mesterkurzusban megszerezte negyedik győzelmét a junior szezonban, és feljött a második helyre a bajnokságban.

MP Franco Colapinto, a Williams Motorsport-akadémia tagja mellett 2,3 másodperccel maradt el új csapattársától, Dino Beganovictól.

O’Sullivan visszatartotta riválisait, hogy megnyerje a 2021-es Aston Martin Autosport PRTC Az év fiatal versenyzője díjat.

Ez a középső szakaszokban 4,2 másodpercre emelkedett, és Bekanovicnak sikerült ezt két másodperccel csökkentenie, a brit nyerte meg.

A szombat esti futamot „biztonsági okokból” öt körrel – 24-ről 19-re – rövidítették le a Pirelli közleménye szerint, amely a szombati sprintversenyen tapasztalt gumikopás miatti távolság csökkentését javasolta.

Az F3 viszonylag nyugodt rajtja miatt a top 10 változatlan maradt, míg Pepe Marti (Campos) két kör alatt két helyet erősödve a 11. helyre lépett fel.

A spanyol a negyedik helyet szerezte meg Nicola Solovtól (ART) a 10. helyen, a bajnokságot vezető Gabriel Bordoletto pedig ezzel a lépéssel a TRS segítségével megelőzte Jonny Edgart a hetedik helyen.

Marty a következő két körben folytatta egyenletes emelkedését, miközben megelőzte Campos csapattársát, Christian Mansellt és Edgart, és több pozíciót szerzett.

Colapinto a harmadik helyen végzett Leonardo Fornerolitól (Trident) az 1-es kanyarban a kilencedik körben, csapattársa, Oliver Goethe pedig elkapta a párost egy szakaszharcban.

Aztán két körrel később Paul Aron (Prema) is elhaladt Fornaroli mellett a negyedik helyen a 2-es kanyarban a következő körben, az olasz visszaesett, Aron pedig az ötödik lett.

Gabriel Mini, Hi-Tech Grand Prix

Fotó: Formula Motorsport Limited

A 13. körben O’Sullivan 4,2 mp-re volt Beganovictól, további 7,3 mp-et hátrált Kolapintóhoz a harmadik helyen.

Marti ezután a hatodikként megelőzte Fornarolit, mielőtt Bordoletto és Edgar tette, mivel a gumiküzdelmek kezdtek kihatni a pilótákra.

Pecanovic két másodperccel csökkentette csapattársa előnyét, de ez nem volt elég, mivel a második helyen végzett Colabindo előtt, aki további négy másodperccel maradt le.

READ  Milák Kristóf 100 ingyenes egyéni csúcsot ért el a Magyar SC-bajnokság első napján

Goethe a negyedik, Aaron az ötödik, Marty a hatodik helyen végzett, hét pozíciót emelkedve a kockás zászló révén.

Bordoletto a hetedik helyen végzett, 43 ponttal megelőzve O’Sullivant bajnoki élén, a legjobb 10-et pedig Edgar, Forneroli és Mari Boya (MP Motorsport) zárta.

Az F3 a jövő hétvégén visszatér Belgiumba, a szeptember 1-3-i monzai szezonzáró előtt.