április 19, 2024

Porchere ismét megnyerte a bajnoki címet

Az ART pilótája a negyedik helyen végzett, a második helyen végzett Marcus Armstrong mögött a boxkiállások előtt.

De a Hi-Tech sofőr lassú megállása lehetővé tette Pourchaire-nek, hogy előre húzódjon.

Bár Charouz az utolsó körökben mindössze 1,2 másodpercre csökkentette a lemaradást a pilóta éllovasával szemben, nem tudta megszerezni első győzelmét.

Pourchaire győzelmével Trukovich a kilencedik helyen végzett, mindössze 21 ponttal a bajnoki címtől, és négy forduló van hátra a nyári szünetből.

Fittipaldi annak ellenére visszatartotta a pole-ül ülő Ayumu Iwasát, hogy az utolsó körben hibázott a sikánnál, és ezzel második dobogóra állhatott a hétvégén.

Armstrong átvette a vezetést Iwasától, és az első négy helyezett mind lágy keverékű abroncson futott, Purser pedig a 3. kanyarban a második helyre szorította vissza a japán pilótát.

Ayumu Iwasa, DAMS

Fotó: Red Bull tartalomkészlet

A címvédő Logan Sargent rosszul kezdett, hat helyet veszített a rajtrácsról.

Fittipaldi az ötödik helyen végzett a negyedik körben, kilencedikként rajtolt, és a 3-as kanyarban megelőzte Frédéric Vestit, míg az ART pilótája öt másodperces büntetést kapott, mert egy másik pilótát kényszerített le a pályáról.

Armstrong 1,6 másodpercre volt Pourchaire előtt a hatodik körben, Iwasa pedig a második helyre szorult, de maradt a francia mögött.

Drukovich először a hetedik körben állt ki közepes gumikon, így Jehan Daruvala (Prema) a 19. helyen állt.

Ez a lépés arra késztette az első hármat, hogy a következő körben a boxba állt, Purser és Iwasa Armstrong előtt emelkedett ki, hogy megszerezze a nettó első kettőt, az új-zélandi pedig elvesztette a boxutcában elfoglalt becsületét.

Pourchaire és Iwasa is a 16. helyen végzett az úton, címbeli riválisa visszalépett, és előbbi Drukovich elé került.

Drukovich a következő körben megelőzte Armstrongot, Fittipaldi pedig boxba állt, és átvette a vezetést a Westy Roadon.

Charouz férfi gyorsan megállt Pourchaire mögött, de Iwasa kiszorította őt, annak ellenére, hogy az előző körben kérte a bitet, és harcot indított a második helyért.

READ  Orbán miniszterelnök: Magyarország nem enged semmiféle nyomásnak Ukrajna annektálása érdekében

Purser továbbhaladt a még mindig megállíthatatlanon, megelőzve David Beckmant az 1-es kanyarban a hetedik helyen, míg Drukovich az Aivazán zárt.

Armstrong azonban a negyedik helyen végzett Trukovichtól a 23. körben, az MP Motorsport pilótája közepes gumikkal küszködött.

Westy három körrel később elérte az öt másodperces büntetését, míg a zsűri Whipps mögötte száguldott a 10. helyen, mindketten bezárkóztak, miközben küzdöttek, hogy felmelegítsék a gumikat.

Sergeant a 27. körben ült le, majd a 17. helyre csatlakozott, míg két körrel később Whipps a kilencedik helyet szerezte meg Daruwalából, amikor Westy megelőzte a még mindig kihagyott Amuri Gardeelt (Van Amersfoort) a hatodik helyre.

Westy Trukovich hátán ült a záró körökben, végül a 31. körben a 14-es kanyarban megelőzte őt, amikor is elkezdtek esni az esőfoltok a pálya körül, Whipps pedig ugyanezt tette a 2. körben.

Richard Verchuer megelőzte Trukovichot, így a bajnokság éllovasa a kilencedik helyre esett vissza, míg Westy két körrel a vége előtt megelőzte Armstrongot a negyedik helyre.

Ahogy Trukovich és Sargent teljesítette a legjobb 10-et, Lawson Verture mellett a hetedik helyen végzett, míg Whipps az ötödik, míg csapattársa a hatodik helyen végzett.

A 10. osztályt kezdő Jack Doohan mechanikai hiba miatt korán visszavonult.