május 12, 2024

Russell balesete a Szingapúri GP-n „a legszörnyűbb érzés a világon”

A Mercedes mindkét pilótája későn bokszolt a Pirelli közepes abroncsaiért, miközben a verseny későbbi győzteseit, Carlos Sainzot és Lando Norrist akarták kihívni a régebbi gumikon.

De amikor Russell a második helyen végzett McLaren hátuljához ült a 62. és az utolsó körben, Norris nekiütközött a külső falnak. Az üldöző Russell ugyanígy tett, de sokkal erősebb érintkezést tett, hogy megsértse a W14-et, majd a lándzsa fejével először a korlátokba csapódott.

A drámai fordulat csapattársát, Lewis Hamiltont a harmadik helyre emelte, míg Russell, aki a második helyről rajtolt, és versenyben lett volna a győzelemért, a 16. helyre került.

Russell azt mondta, „be akar gömbölyödni”.

„Jelen pillanatban csak egy bálban akarsz ülni, és nem lenni senkivel. Ez a világ legszörnyűbb érzése, amikor fizikailag és lelkileg kimerült vagy” – mondta.

„Elszalasztottunk egy esélyt a győzelemre, majd elkövettünk egy ekkora hibát, ez nagyon szívszorító.”

A hatalmas tévedés ellenére Russell úgy gondolta, hogy most Forma-1-es pályafutása egyik legjobb teljesítményét produkálja.

Lewis Hamilton, Mercedes F1 W14, George Russell, Mercedes F1 W14, Lando Norris, McLaren MCL60

Fotó: Andy Hone / Motorsport képek

„Most őszintének kell lennem, egy órával később itt állva, csodálatos hétvége volt. Azt hiszem, jobban lovagolok, mint valaha” – folytatta.

„Magabiztosnak és kényelmesnek éreztem magam, és nem hagytam, hogy egy két centiméteres hiba ledöntsen. Nehéz éjszakám és kemény reggelem lesz, de a hátam mögé teszem és felkelek. újra.

„Csak bocsánatot tudok kérni a csapattól, mert többet érdemeltek volna, de valami rossz történt.”

Russell hozzátette, hogy hibája a koncentráció hiányának tudható be, mivel a brit kiszállt a pályából, miután rájött, hogy a győzelem elkerülte.

Így folytatta: „Nem volt hiba. Ha elkanyarodtam volna, és zártam volna, teljesen más történet lett volna, de az utolsó körben nekiütköztem a falnak.”

READ  Az utolsó dolog, amit Darren Waller Raiders csinált

„Szánalmas hiba, és ezért tűnik most olyan furcsának.

„Talán a koncentráció hiánya volt… Ez volt az utolsó kör, és rájöttem, hogy elszállt a lehetőség.

„Ez azt mutatja, hogy ragaszkodnod kell hozzá. Nem számít, mi a forgatókönyv.”