április 24, 2024

Sabrina Ionescu új WNBA-standardot állít fel a pontok, lepattanók és gólpasszok tekintetében egyetlen szezonban

Sabrina Unescu Megint megtette.

Az New York Liberty A sztár szombaton ismét bevéste nevét a rekordok könyvébe, ezúttal egy egész szezonban elért eredményért.

A nyitó percben ellen Phoenix Mercurymegtaláltam Ionescut Crystal Dangerfield A 3-as mutató jobb szárnyán, amely szabadságot ad a táblára. A gólpassz a 200. volt a szezonban, ezzel Ionescu az első játékos, aki több mint 500 pontot, 200 lepattanót és több mint 200 gólpasszt szerzett a WNBA 26 szezonos történetében.

Ezt a mérföldkövet az alapszakaszból még négy meccsel érte el. 24 évesen megígérte, hogy karrierje során többször is megkérdőjelezi és esetleg felülmúlja ezeket a számokat.

[Set, hut, hike! Create or join a fantasy football league now!]

Ionescu számára ez a legfrissebb eredmény fiatal karrierje során, amely során az egykori Oregon eddig kiállt, és beváltotta a 2020-as draft első választásával járó elvárásokat. Sérülése miatt újoncként mindössze három meccsre korlátozódott. , a játék egyik leginkább alulértékelt játékosává fejlődött.

Sabrina Ionescu legújabb statisztikai paramétere biztosan nem lesz az utolsó (Melissa Thames/Icon Sportswire a Getty Images segítségével)

Július 6-án Ionescu 31 pontot, 13 lepattanót és 10 gólpasszt jegyzett az adogatások során. Top Triple Double a WNBA történetében. A tripla duplája pályafutása harmadik volt, amivel a liga történetének legtöbbjével holtversenyben Candice Parker volt.

Parker hétszeres All-Star játékos és kétszeres a liga év játékosa. Alig hetekkel ezelőtt kapta meg a harmadikat hogy rövid ideig megőrizzék nyilvántartásukat. 15 szezonba telt, mire elérte ezt a számot, és ő a játék történetének egyik legnagyobb játékosa. Ionesco harmadik helyezést ért el második teljes szezonjában.

Ionesco ezt csinálja. Karrierje tizenharmadik napján megdöntötte az NCAA rekordját férfiak és nők tripláiban Kezdőként 2018. Mire befejezte első szezonját Oregonban, ezt a számot megduplázta, 26-ra. Abban a szezonban – az első All Star-ban – Ionescu meccsenként 17,5 pontot, 7,1 lepattanót és 6,4 gólpasszt átlagolt.

READ  Atlantic jegyek: Raptors, Durant, Brogdon, Milton, Knicks

A Liberty sajnálatos módon Ionescu produkciója nem hozott sikert a pályán. A 2021-es 12-20 kampány után a New York-iak 2022-ben 13-19 évesek. Ez magában foglalja 76-62-re vereséget szenvedett a Mercury szombaton. Ionesco 20 ponttal, 5 lepattanóval és öt gólpasszal vezette Liberty munkáját. Egyik csapattársa sem szerzett hét pontnál többet.

New York hosszú távú prioritása egyértelmű. Vedd körül Ionescut a megfelelő tehetséggel, hogy egyedülálló képességeit a bajnoki címért való versenyben fejlessze.