május 9, 2024

Skócia 0 Magyarország 0 (3-1 toll): A Pinoter Kupa kampány pontrúgás-győzelemmel zárul

Skóciának tizenegyesre volt szüksége, hogy legyőzze az elszánt magyar csapatot a La Mangában, és leengedje a rolót az emlékezetes Pinoter-kupa kampányról. Holders az ötödik helyen végzett azon a meccsen, amelyet Belgium nyert, és büntetőkre is szükség volt Oroszország legyőzéséhez.

Pedro Martinez bemutatta az első sapkát a Losa Charlton atletikus kapusának, Erdo Cummingsnak, akinek műtét előtti formáját kellett aláírnia. 17 éves volt ekkor, és a Spartans csapatában játszott az SWPL 1-ben.

Rachel Corsi kapitány is beszállt a meccsbe, miután 72 órával később Murciába érkezett a másik csapattól Kovit miatt. Martins Losa felvette a 4-1-4-1-es sort, és ismeretlen szerepet kapott Jen Beatty és Sophie Howard szövetségi védők előtt.

Az izgalmas skóciai kezdés ellenére a nyitó 45 perc teljesen hiányzott a golmouthi incidensből. Cummingsnak volt egy rossz pillanata, amikor Fanny Wago nem tudta elkapni a labdát a lesben, de gyorsan magához tért, hogy elnyomja a második kísérletben.

Martinez Losa négy változtatást hajtott végre a második félidő elején, Caroline Veer pedig az első félidő közepén vonult vissza a pályáról kezelésre. Végül tisztességes próbálkozás Skócia kapuja felé indult a játék utolsó negyedében, de Abby Harrison lövése az oldalhálót találta el.

Lana Cleland mindössze hat percet kénytelen volt menteni a játékrész végétől Barbara Piro, a félidő egyik cserejátékosa.

Volt ilyen dráma a tizenegyespárbajban, de ez megint szégyenletes volt. Claire Emsley, Sam Kerr és Lana Cleland helyből szerzett gólt, ahogy a magyar Fanny Vago is az első esti meccsen. A magyaroknak azonban nem sikerült gólra váltaniuk a következő hármat, és Cummings végül remekül hárított a jobb oldalára.