május 2, 2024

Sydney McLaughlin-Levron 400 métert nyert, Russell és Harrison Magyarországra megy

Az egykori Wildcats továbbra is uralja a pályát Eugene-ben, OR. Sydney McLaughlin-Levron immár a regnáló országos bajnok, míg Masai Russell és Kendra „Kenny” Harrison a jövő hónapban csatlakozik a McLaughlin-Levronhoz Magyarországon, hogy képviseljék a piros-fehér-kékeket.

Kezdjük a friss Russellel, aki 12,458 másodperces idejével harmadik lett a szombati országos bajnokságon női 100 gátfutásban. Russell, a Bowerman elődöntőse és egyetemi rekorder a 100H-ban, az USA csapatát képviseli az augusztusi atlétikai világbajnokságon Budapesten.

Kenny Harrison, Másik A Wildcat és az UKTF egykori sztárja Russellt 100 óráson verte, és 12.42-es idővel a második helyen végzett. Harrison és Russell tetszés szerint utaztatja az Egyesült Királyságot Budapestre Mindketten az USA csapatát képviselik a 100H-ban.

Az egykori ‘Cats’ továbbra is zajongott szombat este McLaughlin-Levron nyerte a női 400 méteres országos bajnokságot. McLaughlin-Levron új egyéni csúcsot és rekordot állított fel első helyezése eredményeként, hihetetlen, 48,74 másodperces időt ért el.

„A felnőttek mindig erőltetik magukat” – mondta McLaughlin-Levron a CNBC adásában. „Szeretnék közéjük tartozni, ezért erőt veszek magamon, és kilépek a komfortzónámból.”

Menj, Sid, menj

McLaughlin-Levrone az UKTF egykori sportolóinak hármasa közé tartozik, akik Budapestre tartanak, miután 0,6 másodperccel elmaradtak az országos rekordtól és egy másodperccel a világcsúcstól. Ez a bravúr pályafutása során a harmadik alkalom, hogy McLaughlin-Levron képviselte az USA csapatát az atlétikai világbajnokságon.

Abby Steiner és Danielle Roberts, két másik UKTF öregdiák is a nemzeti bajnokságon vesz részt, és lenyűgöző számokkal rendelkeznek. Miután Steiner negyedik lett a női 200 méteren, Roberts pedig a harmadik helyen végzett a férfiaknál 110 méteren, mindketten továbbjutottak a következő fordulóba szombaton.

Steiner ismét versenyezni fog a 200 méteres elődöntőben vasárnap este 20:45-kor a CNBC-n. Roberts várhatóan vasárnap este 21:02-kor hagyja ki a 110H elődöntőjét. A döntőket mindkét tornán vasárnap estig játsszák.

READ  Összecsapott a magyar jegybankelnök és a pénzügyminiszter az infláció sújtotta gazdaság miatt

„Fantasztikus dolgok várnak a macskákra

Az U-20-as USATF-bajnokságon szombaton két érkező UKTF-sportoló is remekelt. Morgan Davis női távolugrásban a harmadik helyen végzett 19’4,25 hüvelykes/5,90 méterrel. Biztosította a helyét a jövő havi U-20-as Pánamerikai Játékokon, Puerto Ricóban. A Wildcat tagja, Alexander Chukwukelu, aki az USA csapatát is képviseli az augusztusi U-20-as Pan America Games-en, 13,45 másodperccel a harmadik helyen végzett férfi 110H-n.

Izgalmas közelgő szezonnak kell lennie, rengeteg érkező tehetséggel a Kentucky atlétika számára.