április 25, 2024

Újabb 3 aranyérmet szereztek az amerikai úszók a Magyar Úszó Világbajnokságon

Lily King, Ryan Murphy és a férfi 4 × 200-as szabadfogású csapat újabb három aranyérmet szerzett az Egyesült Államoknak az úszó-világbajnokság csütörtöki Rescue Nightján.

King jóvátette, hogy először megnyerte a 200 mell döntőjét, és 100 mellen kihagyta a szakaszt.

„Ha bármikor rosszul úszom, úgy érzem, sok gyűlölködő van odakint. És ha bebizonyítják, hogy tévedek, attól elbukom” – mondta King.

US Swimmer Anita Alvarez Rescued From Pool After Fainting at Hungary Swimming Worlds

A 25 éves játékos 2:22.41-re erősen végzett, 0.63-ra legyőzve az ausztrál Jenna Strausst. A bronzérmet az amerikai Kate Douglas szerezte meg

King korábban 50 és 100 mellen nyert aranyat a 2017-es és 2019-es világbajnokságon.

„Annyira szórakoztató, hogy teljesíthetek egy sorozatot, és azt hiszem, most már tisztességes úszó vagyok” – viccelődött King a 10 érmével, amelyek közül kilenc arany, egy világból. A mindössze 15 éves Caleb Trussell 2017 óta több jogot követelt.

A férfi 200 hátúszásban Murphy a brit Luke Greenbankot 1:54,52 másodperccel 0,64 másodperccel, az amerikai Shine Casast pedig 0,83 másodperccel győzte le, ezzel megszerezte az amerikaiak második aranyát.

26 évesen Murphy egy másik rokona az Egyesült Államok csapatában. Egyszóval ez volt az első aranya egy zártkörű versenyen, amelyen mind a négy váltója szerepelt.

„Azt hiszem, 2014-ben én vagyok a legfiatalabb srác a csapatban, volt néhány jó emberem, akik akkoriban vezettek minket. Jól esik tehát azt gondolni, hogy most olyan helyzetben vagyok, hogy irányíthatom a fiatalokat” – mondta Murphy. hihetetlen hagyomány az amerikai úszásban. Csodálatos dolog, ha megpróbáljuk előremozdítani.

Teenage Sensations David Popovici and Summer McIntosh Bag Gold at Hungary Swimming Worlds

Miután a tavalyi olimpián ezen a versenyen először nem sikerült érmet szerezniük, az amerikaiaknak a férfi 4 × 200-as gyorsúszásból kellett teljesíteniük.

READ  Különleges esemény, amely lehetőséget kínál a Kárpát-medence ritka borainak kóstolására

Drew Kipler, Carson Foster, Trenton Julian és Kieran Smith három másodperccel az ausztrál és a brit csapat előtt ért célba a csütörtöki döntőben 7:00.24-kor.

„Tavaly tudom, hogy Drew és Kieran is részesei voltak, mindenkinek rossz ízt hagyott a szájában, úgyhogy jó érzés idén visszatérni és nyerni” – mondta Foster.

A brazil csapat úgy nézett ki, hogy helyet akar szerezni, de nem rendelkezett riválisaival, hiszen Mc Horton ezüstérmet szerzett az ausztráloknak, Tom Dean pedig bronzérmet az Egyesült Királyságnak, ami a világ 100. érme.

„Ez egy csodálatos eredmény” – mondta Dean csapattársa, James Guy. – Nagyon jól biztosítottuk, és nagyon örülök neki.

A másik két aranyat az ausztrálok szerezték meg csütörtökön a budapesti Tuna Stadionban.

Női 100 gyorson a 18 éves Molly O’Callaghan 52,67 másodperc alatt haladt át a célvonalon, és 0,13 másodperccel múlta felül a világcsúcstartó Sarah Zostromot.

O’Callaghannak ez az első világbajnoki címe, míg Sjöström 17. egyéni érmét szerezte egy világban, 20 érmet nyerve Michael Phelps mellett. Sjöstromnak ez volt az ötödik érme.

„Azonban én (az érmes) nagyon boldog vagyok, mert a körülöttem lévő fiatal nők ellen versenyzem, így nagyon tapasztalt vagyok a döntőben” – mondta a 28 éves játékos. . – Ez egy nagy meccs.

A 19 éves amerikai Tori Huskey lett az első úszó, aki négy érmet szerzett a héten a magyar fővárosban.

16 évesen a 2016-os olimpiai bajnok kanadai Penny Olexiak negyedik lett.

A jelenlegi bajnok Simon Manuel egyike a verseny számos nevezetesének, köztük Siobhan Hawkeye, Shina Jack, Emma McKeon és Kate Campbell.

A világcsúcstartó Jack Stabledy-Cook megnyerte a férfi 200 mellet 2:07.07 1.31 másodperccel, megelőzve a japán Yu Hanagurumát és a svéd Eric Persont. Person lett az első svéd játékos, aki 2007 óta érmet nyert a világbajnokságon.

READ  ORBAN PM: Az EU -nak újra kell gondolnia az energiaárakra vonatkozó politikáját

„A terv? Hogy őszinte legyek, tényleg nem volt ilyenem, csak próbáltam olyan gyorsan úszni, amilyen gyorsan csak tudtam” – mondta Berson.