US Open: Aryna Sabalenka legyőzi Cheng Qinwent, és bejut az elődöntőbe

Seth Wing/AP

Aryna Sabalenka az egyik favorit a US Open idei megnyerésére.

CNN

Aryna Sabalenka Megmutatta, miért ő az egyik esélyes a győzelemre idén US Open Miután szerdán domináns teljesítményt nyújtott Zheng Qinwen ellen az elődöntőbe jutásért.

A világranglista második helyezettje legyőzte a 20 éves kínai játékost, és 6:1, 6:4-re nyert az Arthur Ashe Stadionban.

Zheng nem volt párja Sabalenka nagy adogatásaival és erőteljes lövésével, a fehérorosz könnyedén bejutott a US Open elődöntőjébe.

Miután néhány jelentős játékos korán kilépett, Sabalenka a sorsolás első helyezettje, és úgy néz ki, mint aki meg kell győzni.

„Azt hiszem, nagyszerűen teniszeztem ma” – mondta Sabalenka a pályán adott interjújában. „Nagyon elégedett vagyok a teljesítménnyel. Újabb esélyem van arra, hogy jobban teljesítsek az elődöntőben.”

A döntőbe jutásért vagy a wimbledoni bajnok Marketa Vondrousova, vagy az amerikai Madison Keys ellen találkozik.

Sabalenka visszaadja a labdát Zhengnek a US Openen a győzelem felé vezető úton.

Iga Švetic korai kilépése a US Openről azt jelenti, hogy bármi is történik, Sabalenka hétfőn lesz először világelső.

A világranglista élére került egy figyelemre méltó év után, amikor három címet nyert, köztük első Grand Slam-bajnoki címét az Australian Openen.

Ezt a domináns formáját Cheng ellen is folytatta a negyeddöntőben, és az első szettben legyőzte ellenfelét, ami mindössze 27 percig tartott.

A szettek közötti szünet lehetővé tette Zhengnek, hogy újra összeálljon, és elkezdett belenőni a meccsbe. A fiatal játékos kitartott Sabalenka ellen, ugyanis a második szett elején a két játékos adogatást cserélt.

Ez egészen a szett hetedik játékáig folytatódott, amikor is Sabalenka megtörte Zeng hajlékonyságát, és egy erős szervatöréssel előre tudta ütni az orrát.

Bárhogy próbált, Zheng nem tudott válaszolni, és a fehérorosz könnyedén elintézte a meccset.

READ  Uruguay–Dél-Korea világbajnokság élő mérkőzés: eredmények és kiemelések

Sabalenkának ez lesz a harmadik egymást követő elődöntője a US Openen, mivel 2023-ban második Grand Slam-bajnoki címét szeretné megnyerni.

Sabalenka – aki zsinórban ötödik Grand Slam-elődöntőjéig jutott – megnyerte pályafutása első hét nagydöntőjét, így az örökranglistán a második helyen áll az első 48 meccsét elképesztően megnyerő Chris Evert mögött.