április 23, 2024

USC pontok a Tulane ellen: A trójaiak későn omlanak össze, amikor a Green Wave 15-öt csökkent a 2023-as Cotton Bowlban

A 16. számú Tulane visszapattant, és legyőzte a 10. számú USC-t minden idők bowlingjátékában, kétszámjegyű hátrányt leküzdött, és a haldokló másodpercek alatt gólt szerzett a Cotton Bowlban aratott izgalmas 46-45-ös győzelemért.

A Tulane hátvédje, Michael Pratt a Heisman Trophy-győztes Caleb Williams elleni fejpárbajban letartóztatták, mert több kulcsfontosságú játékot játszott a sorozat utolsó perceiben, amikor a Green Wave megszerezte a meccs utolsó 16 pontját. utolsó négy és fél perc a szabályozás. A 45-30-as hátrányból Pratt 23 másodperc alatt vezette le a támadást, és touchdownt szerzett, amivel nyolc pontra csökkentette a hátrányt. Miután a következő kickoffban szabálytalanságot követtek el, a Green Wave védelme a biztonság kedvéért a saját célzónájába tömte az USC-t.

Ezután Pratt segített vezetni egy játékot, amely többszörös konverziót is tartalmazott a harmadik és a negyedik lemaradásban, mielőtt leadta volna a touchdownt, mindössze nyolc másodperccel.

Tulane győzelmi képessége abból a rugalmasságból fakadt, amelyet egész délután mutatott. A Green Wave korán 14-0-ra elhúzott, majd döntetlenre állt, majd a félidőben 28-14-re elhúzott, mielőtt a harmadik negyed végén visszaállt 28-24-re. Ezek az erőfeszítések előrevetítették a közelmúltbeli lökést, amelyet részben Tyjae Spears visszafutása táplált. A Spurs, aki időnként jobb játékos volt a pályán, olyan játékvezetést mutatott be, amely a Williamsével vetekedett nyolc egymást követő meccse során, amikor legalább 100 yardot futott le. A győzelem során 17 kísérletből 205 yardot és négy touchdownt szerzett.

A győzelem vitathatatlanul beerősíti a modern egyetemi futball történetének legnagyobb egyszezonos fordulatát. Tulane egy évvel ezelőtt 2-10-re állt, most 12-2-re végeznek az American Athletic Conference bajnokaiként, és a Cotton Bowl-győzelem a legjobb 10 USC felett. Már 1939 óta ez volt a legnagyobb megjelenés a programban, és ennek a fajta visszatérésnek a színpadra tűzése egy igaz történeti pillanatot rögzít Willi Fritz edző és a Green Wave számára.

A vereség hihetetlenül kiábrándító vége volt a 2022-es Heisman Trophy-győztes nagyszerű teljesítményének. Williams 462 yardot dobott és 5 touchdownt szerzett 37/52-vel (71%), ami rávilágított arra, hogy miért vonzotta Heisman szavazóit az ő hatalma. Gyakorlatilag kiterjeszti a játékot a lábával, miközben a pályára koncentrál. Noha Tulane-nek volt az egyik legjobb védelme az AAC-ban idén, és gyakran futott át blokkokat, hogy nyomást gyakoroljon a Williamsre, a Green Wave egyetlen dologgal küzdött, hogy a földre hozta Williamst. Csodálatos teljesítmény volt Brenden Rice-től is, aki karrierjét indította el (hat elkapás, 174 yard, két touchdown), mivel Jordan Addison nem volt jelen.

READ  Real Madrid vs Barcelona, ​​szezon előtti barátságos meccs: végeredmény 0-1, Barcelona győzelme a szórakoztató El Clasico felett Las Vegasban

Ez egyben kiábrándító végeredmény annak, ami egyébként Lincoln Riley első USC-szezonjában sikeres volt. A trójaiak edzője az elmúlt évek legjobb szezonjához vezette a programot, de két vereséggel zártak, így az egyetemi futball-ranglista negyedik helyéről a hatodik vesztesig jutottak a gólya szezonban. Ja, és most Riley maga is 1-4-re áll a bowling játékokban egész pályafutása során.

Miután a Williams újra a mezőnyben van, a kihívás most az, hogy újra felálljon a névsor – különösen a védekezés terén –, és megcélozzuk a 2023-as Pac-12 Championship és College Football szereplését.