május 6, 2024

Victoria Brown aranyérmet nyer a GOMU 48 órás világbajnokságán

Victoria Brown Csodálatos év volt a kanadai kettős állampolgár számára, hiszen ezen a hétvégén mindössze 350 km-t futott le egy pályán Gloucesterben, Angliában, hogy megszerezze Magyarország aranyérmét a GOMU (Global Organization of Multi-Day Ultramarathoners) 48 órás világbajnokságon. .

Brown (Whitby, Ont.) 874-szer tette meg a pályát, 349,648 km-t tett meg 47 óra 59 perc és 43 másodperc alatt. 59 körrel ment többet, mint a román Güler Mára, második lett 326,314 km-es távjával 47:53:19 alatt. A lányok körbejárták a színpadot Marianne Makinen Finnország, aki 320,877 km-t futott 47:49:04 alatt.

Fotó: Trisul Cherns

Brown a hétvége végén a negyedik helyen végzett a női mezőnyben a múlt havi Badwater 135-ön. Márciusban Brown felállította saját 48 órás kanadai rekordját, a GOMU hatnapos világrekordját és a 72 órás világcsúcsot. Az olaszországi Policoróban rendezett bajnokságon 364 km-t 48 óra alatt, 471 km-t 72 óra alatt tett meg, a hatnapos versenyt 684 km-rel és a női egyéni aranyéremmel zárta.

ő mondja Kanadai futás 380 km-t és 370 km B-t tűzött ki célul a 48 órás goucesteri bajnokságra, „de én kezdettől fogva küzdöttem. Teljesen át kellett írnunk a táplálkozási tervet, és az időjárás nagyon megnehezítette a versenyt, így korán feladtam minden céltávot, és csak az egyéni és csapatbajnokság megnyerésére koncentráltam.

Brown elmagyarázza, hogy a 48 órás versenyeken át kellett állítania a táplálkozását valamire, amihez nem szokott, főleg szilárd ételekre. „Az elméletünk az, hogy bár a csapvíz tökéletesen iható, valahogy a legtöbb külföldi nem tolerálja versenykörülmények között. Ez történt velem és sokakkal” – magyarázta. „Az egyetlen lehetőségem az volt, hogy szilárdra váltsak. … Megtettük, amit tennünk kellett, és végül minden jól sikerült.”

Megjegyzi, hogy az időjárás kihívást jelentett a rendezvény ideje alatt. „Az idő meglepően meleg volt az első napon, és jól voltam – épp most jöttem vissza a rossz vízből. De az eső számos kihívást jelentett. Időnként erősen esett, ezért úgy döntöttem, jobb, ha aludni fogok, miután megkaptam az esőkabátomat. vizes – olyasmit, amit korábban még Vancouverben sem csináltam. 2020-ban megdöntöttem a 48 órás folyamatos esőzés kanadai rekordját. Máskor olyan gyenge volt az eső, hogy megkérdőjelezhető volt az esőfelszerelés felvétele, és mire eldöntöttem ezt tenni, [the rain] Kész, úgyhogy mindent viszek, és máskor vesztegetem az időt.

Brown szerint könnyű volt a döntés, hogy Magyarországra indul, mert Kanada még soha nem küldött csapatot a 48 órás világbajnokságra. „Nagyon szeretem az olyan versenyeket, ahol mindkét zászlót megengedik, például Badwatert, de a bajnokságban választanom kell” – magyarázza. „Ez a verseny a GOMU alatt zajlott, így nincs hatással arra, hogy melyik országban indulhatok az IAU versenyeken. Kanadáért indulok az IAU-ban (International Association of Ultrarunners) – ezen nem tudok változtatni.

READ  Kína-EU kapcsolatok: Peking Magyarország soron következő elnökségét hirdeti, mint lehetőséget a „pragmatikusabb Kína-politikára” Európában

Finnország holtversenyben a második helyen áll Magyarországgal a női csapatdobogón, Németország pedig a harmadik helyen áll.

Brown egyéni és női csapatgyőzelme a 48 órás futamban egy tiszta söprés része volt Magyarország számára. Az ország a férfi csapatversenyt is megnyerte Nagy-Britannia és Svájc előtt. Magyarországé Szabolks Beda 390,838 km-t futott 47:54:51 alatt, ezzel az első helyen végzett a férfiak között. Lengyelország követte őt Lucas Saganaki 376.911-et futott 47:57:11 alatt, Nagy-Britanniában Don Lawson370,592 km-t futott 47:54:09 alatt.

„Nagyszerű volt látni, hogy 17 ország 59 sportolója osztozik a pályán két napon keresztül, és testvérekké váltak” – mondja. Trisul Cherns, a kanadai ultrafutás úttörője és a GOMU elnöke. „Mindannyian a legjobbat hozták ki egymásból. A világ biztosan tanulhat a példájukból.