április 19, 2024

Yates Zero nyerte a 2. kört, Van der Boyle pedig rózsaszínben

BUDAPEST, Magyarország (AP) – A brit Giro d’Italia nyerte meg Simon Yates viharidőtesztjének második szakaszát, Matthew van der Boyle pedig a rózsaszín trikót viselte szombaton.

A cím egyik favoritja, Yates egy kilenc kilométeres (hat mérföldes) személyes időmérő edzést Budapesten keresztül, meredek emelkedőn 11 perc 50 másodperc alatt teljesített.

Van der Boyle nyerte a pénteki nyitókörtUtolsó volt a rámpán, és a holland kerékpáros közel állt ahhoz, hogy második, egymást követő szintű győzelmet aratjon a nullás debütálásakor, de három másodperccel lemaradva Yates mögött.

Yatesnek ez volt a második tesztgyőzelme, és az első volt egy nagy túrán.

„Határozottan ez a legjobb időfutam sikerem” – mondta Yates. „Határozottan nagyon boldogok, kicsit váratlanok, de felveszem őket, amikor jönnek.

„Sosem volt hitem, és Van der Poe is közel állt hozzá, de te mindig azt hitted, hogy nyersz. Én maradtam.”

Tom Dumoulin lett a harmadik, öt másodperccel lemaradva Yates mögött.

Yates, aki a Team BikeExchange-Jayco csapatában lovagol, a nulla csalódást próbálja megbirkózni. 2018-ban vezette a 13 napos versenyt, repesztett a hegyekben, és végül a 21. helyen végzett. Részben magához tért, tavaly harmadik lett.

Yates a második helyre lépett előre a rangsorban, és gyengébb előnyt szerzett fő riválisánál Maglia Rosának. 11 másodperccel van lemaradva Van der Boyle-tól és öt másodperccel a 2017-es nulla győztes Dumoulin előtt.

„Előtt jelentkeztem volna” – mondta Van der Boyle. „Jó DT-t csináltam. Nagyon közel van a különbség a győzelem és a második között. Vettem egy extra napot rózsaszín trikóban, így azt hiszem, nagyon boldog lehetek.

A Zero két időfutamból összesen 26 kilométert (16 mérföldet) tart, ami 1962 óta a legalacsonyabb.

Vasárnap a harmadik szakasz lesz a döntő Magyarországon, a másik pedig a sprinterek számára, egy 201 kilométeres (125 mérföldes) pálya, amely Kaposvortól Palatánfrédig tart a Palatten tavon keresztül.

READ  Orbán magyar nacionalista miniszterelnök beszél a CPAC-ban

A verseny hétfőn ünnepli első pihenőnapját, amikor a versenyzők Olaszországba költöznek.

„Holnap sprint etapnak kell lennie, ezért remélem, hogy biztosan elvihetem a mezt Szicíliába, és meglátjuk, mi történik ezután” – mondta Van der Boyle.

A Zeronak 2020-ban Magyarországon kellett volna indulnia, de a járványszervezők októberre változtatták a versenyt, és a rajtot Szicíliára kényszerítették.