április 18, 2024

Androbit techmagazin

Az Androbit tényeken alapuló híreivel, exkluzív videofelvételeivel, fotóival és frissített térképeivel maradjon naprakész Magyarország legfrissebb fejleményein.

A Boston Marathon csúcspontjai: Evans Shebet ismét bajnok; Helen Aubry Bostonban debütál

A Boston Marathon csúcspontjai: Evans Shebet ismét bajnok;  Helen Aubry Bostonban debütál

hitel…Ian McClellan a The New York Timesnak

A 23 mérföldes jelöléssel a női maraton továbbra is bárki versenye volt, öt versenyző küzdött meg az utolsó szakaszba kerülésért. Olyan közel voltak egymáshoz, hogy Ababil Yeshanh elesett, miután levágta egy másik futó lábát.

A 33 éves kenyai Helen Obery vezette ezt a csoportot az út nagy részében, és gyakran száguldozott, hogy megnézze, hol vannak a riválisai. Néhány ponton rövid időre lemaradt a csomagtól, de végül elhúzta a csomagot, és 2 óra 21 perc 38 másodperc alatt megnyerte a női versenyt.

Obiri, aki még csak a második maratonján indult, megmutatta sebességét körülbelül fél mérfölddel a versenyből, erősen pumpálta a karját, és maga mögött hagyta a csoport többi tagját. Al-Abeery a hatodik helyen végzett a tavalyi New York City Marathonon, ez az egyetlen versenye ezen a távon. Március 19-én megnyerte a New York-i félmaratont.

A verseny után Obiri a coloradói Boulderbe költözött férjével, Tom Nyandével és 7 éves lányukkal, Tanyával edzeni. Al-Abeiri elmondta, hogy aggódik a bostoni versenyzés miatt, és nem tudja, hogyan tartsa lépést a tehetséges mezőnnyel.

– Meglepetés volt számomra – mondta Al-Abiry mosolyogva, miközben a lánya ott állt mellette. Al-Abeery azt mondta, a lánya motiválja őt, és gyakran tesz fel neki olyan kérdéseket, mint: „Nem lehetsz az első?”

„Szóval megpróbálom boldoggá tenni őket, mert néha nem akarok elmenni, de valami azt súgja, hogy próbálj tovább harcolni. Szóval folytattam a harcot” – mondta Al-Abeery.

A második helyen az etióp Aman Bereso, a harmadikon az izraeli Lunah Salpeter végzett.

Yeshane, aki tavaly a második helyen végzett ezen a versenyen, felépült a bukásból, és pillanatokon belül úgy tűnt, hogy nyerni tud, de végül elhalványult, és negyedik lett.

READ  Woody Johnson tulajdonos ígéretet tett arra, hogy a Jets megtartja a QB Zach Wilsont csere hiányában

Az amerikai Emma Bates, aki a 23. mérföldnél a csoport tagja volt, a verseny végén nem tudta tartani a tempót, ötödik lett.