április 25, 2024

A Rangers uralja a Blue Jacketst, és a Devils elleni főpróba következik

NHL

2023. március 28. | 22:06

A Rangers az utolsó helyen álló Blue Jackets elleni kedd esti meccsén számított.

A rájátszásba kerülés óta eltelt első meccsen a Columbus elleni 6-2-es győzelmet a Gardenben, így a Rangers felkészült a Devils elleni küzdelemre csütörtökön, a Metropolitan Division második helyével és egy hazai meccsel. A selejtező első körében a -jeges előny lesz a tét.

Azt, hogy az alapszakasz utolsó nyolc mérkőzésének van-e értelme vagy sem, a Rangers dönti el.

„Figyelj, az MSG remek hely a játékra” – mondta Patrick Kane, aki még csak egy hónapja hívta otthonába Gardent.

„Úgy gondolom, hogy óriási előny, ha otthon van a jég. Ez most előttünk van, ha megtesszük, amit tennünk kell. Nagy meccs lesz a közelben.”

Úgy tűnik, a Rangers készen áll arra, hogy az első körben megmérkőzzön a Devils ellen.

Előfordulhat, hogy a magasabb rangú végzettség és a jog megszerzése a Parkban a maximum hét meccsből négyen való játékjog megszerzése nem tűnik jelentős tényezőnek, ha a megfelelő aréna mindössze 35 perces buszútra van a forgókapu alján, de muszáj. jelent valamit a Rangersnek, akik a lehető legjobb pozícióba szeretnék helyezkedni a szezon utáni siker érdekében.

Vlagyimir Tarasenko ünnepel, miután gólt szerzett a Rangersnek a Blue Jackets ellen 6-2-re megnyert mérkőzésen.
Robert Sabo a New York Postnak

„Ott vagyunk” – mondta Gerard Gallant edző. „Minden meccs fontos. Nem a második vagy az első helyet nézem, hanem azt várom, hogy két pontot nyerjek, és meglássam, hova jutunk.”

A Rangers, amely az utolsó 15 meccsén 14. alkalommal volt nélkülözve a védő Ryan Lindgrent, sorozatban harmadik győzelmét aratta, az utolsó nyolc meccsén pedig a hetedik.

A darabok a helyükre kerülnek. A sértés a kedvességgel való elhanyagolás. A harmadik harmad erős pont volt.

Patrick Kane gólt szerzett az első félidőben, amikor a Rangers nyert.

Csúcsteljesítményéhez közeledik a kapus, Igor Seszterkin, amit kedden 28 védése közben ismét megmutatott.

READ  A New York Yankees kisebbségi részesedést vásárol az AC Milanban

Az évnek ez az időszaka kemény lesz, függetlenül attól, hogy a csapat a rájátszásba kerülésért küzd, vagy csak az alapszakasz végét várja. És annak ellenére, hogy minden jól megy, a Rangers még mindig emberek.

Kedden 3-0-ra vezetett a félidő, a Rangers támadásban mutatott agresszivitása védekezésben sarokba fordult. Ez lehetővé tette a Blue Jackets számára, hogy az első félidő végén 7:31-nél két góllal versenyképes meccset hozzon létre.

Igor Seszterkin 28 védése közül egyet hárított a Rangers-győzelem során.

A Rangers elismerte, hogy néha vétkesek abban, hogy hátradőlnek, és a védekező zónában való lazaságuk ezúttal sokat rontott az erőjátékukon.

„Remek kezdet volt. Átvettük az irányítást, aztán néha könnyű hagyni, hogy megtörténjenek ezek a dolgok, különösen azokban a játékokban, ahol – nem akarom azt mondani, hogy ez nem jelent sokat, de a kutyakorszakban élsz. szezonban, és megpróbálod ezt megtenni” – mondta Kane, aki vezetéshez juttatta a Rangerst. 3-0 az első félidő nyolc percében szerzett góllal.” Néha túl sokat lehet várni. Remekül kezdtem, úgy gondolom, hogy a rajt kis akadozásai után nagyon erősen végeztünk.”

Végül Artemy Panarin és a Rangers küzdelmes erőjátéka volt a döntő tényező. A mindössze 3-2-re vezető Rangers a második harmad 17:36-nál emberelőnyben húzott el az orosz szélső kapujától.

Artemi Panarin csapattársaival ünnepel, miután megszerezte a Rangers győztes gólját.

A gól volt a Rangers első erőjáték-gólja három meccs óta, amely során emberelőnyben 0-9-re elhúzott.

Panarin később meghajtotta a hátvédet, kihúzta a Blue Jackets játékosait, majd Mika Zibanejadnak ugrott, és 5-2-re vezetett, alig több mint 5 perccel a játékból. Vincent Troschek üres kapuval fejelte meg a gólt.

A Rangers azt tette, amit tennie kellett az osztálya utolsó helyezett csapatával.

Az alapszakasz kizárása macerás lesz, de a hazai jégen való versenyzés leköti a Rangerst.