április 30, 2024

Az NC State és DJ-i 1983 óta az első negyedik helyük felé tartanak a Duke elleni 76-64-es győzelemmel.

DALLAS (AP) – Zúzódások Nagy ember DJ Burns Jr Annyira örömmel játszik, fel- és leugrál a padlóról, és interakcióba lép az észak-karolinai rajongókkal, hogy gyakran őrülten dolgozik a finom mozdulatokkal és a finom érintésekkel.

„Boldog környezetben nőttem fel” – mondta Burns. – Igyekszem magammal vinni, bárhová is megyek.

Most elviheti a sivatagba a Wolfpack négy évtized utáni első négyes döntőjére.

Burns 6 láb-9 és 275 font Szezoncsúcsot szerzett, 29 pontot A 19 lövöldözésből 13-ban DJ Hornnak 20 volt A 11. helyen kiemelt NC State 76-64-re verte az Atlanti-óceán partvidéki konferenciájának riválisát, a Duke-ot a déli régió vasárnapi döntőjében.

Az N.C. State először tér vissza a kosárlabda legnagyobb színpadára azóta, hogy a néhai Jim Valvano a pályán rohangált, és keresett valakit, akit megölelhet, miután 1983-ban megnyerte a nemzeti bajnoki címet Houston és Phi Slamma Gamma legyőzésével.

– Ezek a srácok nagyon különlegesek. Kevin Kitts hetedéves edző Ő mondta. „Kilenc kieső meccs, vagy menj haza.”

Ezek a Wolfpack (26-14) az arizi Glendale-be tartanak, ahol valaha a legtöbb veszteséget szenvedték el a Final Four csapatában, de egy győzelmi sorozatban, amely az utolsó négy alapszakasz-mérkőzés és kilencből hét elvesztése után kezdődött. Az ACC-tornán öt nap alatt öt meccset kellett nyerniük a korábbi nemzeti bajnokok ellen, beleértve a Duke elleni győzelmet is a negyeddöntőben, hogy bekerüljenek az NCAA-torna 68 csapatos mezőnyébe.

Most 7 láb magasan amerikaiak lesznek Zach Eddy és Purdue Az első országos elődöntőben a címvédő UConn Alabamával találkozik.

„Úgy fogom mondani, mint az egész versenyen. „Amikor már nem élvezem a kosárlabdát, abbahagyom a játékot” – mondta Burns, akit a déli régió hét játékosának választottak. „Teljes váltás történt nálunk. elkötelezettség. Senki sem késik el a dolgokkal. A bíróságon senki sem jelent problémát. Mindenki összejön.”

READ  A Twins hét futást ér el a Cubs elleni győzelem során

A negyedik helyen kiemelt Duke (27-9), amely két éjszaka leütötte a legjobb Houstont a Sweet 16-ban, Három szezonon belül a második Final Four-ját hagyta ki Miután hattal vezetett a félidőben, és megtartotta ezt a különbséget 16 és fél perccel az első félidő vége előtt.

Ám nem sokkal azután, hogy Kittset technikai szabálytalanságra hívták, 8 perc volt hátra, csapata a hetedik kétszámjegyű kiemelt rangadó volt, amely bejutott a Final Fourba, mióta a torna 1985-ben 64 csapatosra bővült.

Jared McCain mindkét szabaddobást végrehajtotta egy technikai ütésért, amelyet Keatts szerzett, miután a játékvezetők úgy ítélték meg, hogy Kyle Filipowski, a Duke játékosa elhibázott lövése átment a palánkon, és az egyik játékosa elment a lövés órájáról. A visszajátszások azt mutatták, hogy bár valószínűleg szabálytalanság kellett volna, mivel Burns összeütközött a 7 méteres Filipowski karjával, a Wolfpack támadója közel sem volt a labdához.

Egy perccel később Ben Middlebrooks labdaszerzést szerzett, ami Michael O'Connell gyors 3-asához vezetett. A levegőben volt szabálytalanság, így a Wolfpack megszerezte a hárompontost, megtartotta a labdát, Burns pedig újabb remek kosarat szerzett, 53-42-re vezetett.

O'Connell hat pontot, 11 lepattanót és hat gólpasszt jegyzett.

McCain 32 ponttal vezetett Duke-hoz, a friss gárda 20-ból 8-at talált el, és mind a 11 szabaddobását végrehajtotta. Jeremy Roach 13 pontot szerzett A másodéves center, Filipowski 11 pontot szerzett És kilenc lepattanó, mielőtt 4:52-vel szabálytalankodott, és a Blue Devils már nyolc hátrányban volt.

„Csak adjon hitelt az államnak. – Jelenleg menekülnek – mondta Roach. – Ma nem mi voltunk.

Egyik kétszámjegyű kiemelt sem jutott el az országos bajnoki meccsig, de a Wolfpack-szurkolók azt skandálták: „Miért nem mi, miért nem mi?” Mielőtt csapatuk kivágta a hálókat a Big D-ben – körülbelül 1200 mérföldre a Tobaccotól az úton, az NC State és a Duke Egyetem kampuszai körülbelül félórányi autóútra vannak egymástól.

READ  Mitchell Miller: A Boston Bruins által elkövetett tini megfélemlítés áldozata tagadja, hogy támogatná a játékost

A játék első médiaidőtúllépése alatt még az arénában lévő nagy videotáblákon is nézhették, amint az NC State női cselekszik a játék utolsó 26 másodpercében. Regionális végső győzelmük Texas felett Bejutni a Final Fourba is.

Burns, akinek mindössze négy pontja volt a Marquette elleni regionális elődöntőben, rövid ugrókat talált el a Wolfpack játék első két lövésénél. De ez volt az egyetlen egymást követő próbálkozásuk a félidő előtt, mivel 26,5%-kal (9/34) lőttek, és 27-21-re elhúztak.

Ezt minden bizonnyal megfordították azzal, hogy a második félidőben 55 pontot szereztek, 26 lövésből 19-et (73,1%). Burns, aki a második szabálytalanság előtt az első kilenc percben nyolc pontot szerzett, félidő után 9/11-re vezetett.

Duke mindössze 19 mezőnygólt lőtt a teljes meccsen, ami a szezon legrosszabb 32,2%-át tette ki 59 kísérletből. A Blue Devils zsinórban a hatodik ellenfél lett, akit 40%-nál kevesebb lövésnél tartott az NC State.

„Nem volt támadó ritmusunk” – mondta Duke másodéves edzője, John Shear. „Többet kezdtek gólt szerezni, és a mi támadásunk volt valószínűleg a legzavaróbb meccsünk, amit egész évben játszottunk.”

Ezúttal nincs cím

Duke az első három March Madness ellenfelét 60 pont alatt tartotta. A Blue Devilsnek csak 2010-ben és 2015-ben volt ehhez hasonló hárommeccses sorozata – az utolsó két országos bajnokság. Scheer mindkettőnek tagja volt, először játékosként, majd segédedzőként Mike Krzyzewski vezetésével.

Az egész déli régió

Burnshez Horne, Filipowski, McKean és a Marquette-féle Tyler Kulek csatlakozik az egész körzetet felölelő csapatban.