április 19, 2024

Badar Nicoletta segít Magyarországnak visszaszerezni az Euro Junior éremtáblázatát

2022-es junior Európa-bajnokság

Újabb éjszakai verseny a junior Európa-bajnokságon, újabb éllovas lett a bukaresti összesített éremtáblázaton.

Magyarország immár 2 nappal a hátralévő idővel a mezőny többi tagja előtt áll, és visszaszerezte vezető pozícióját a 14 órai hardveres korona átvétele óta.

Magyarországnak összesen 10 érme van, ebből 5 arany, megelőzve a korábbi listavezető Lengyelországot és Romániát. Lengyelországnak van a legtöbb érme összesen 13-mal, de egy aranyat félénk, ezzel a második helyre szorítja az országot, míg Románia továbbra is szilárdan a 3. helyen áll az éremtáblázaton.

16 éves ma este Badar Nicoletta A lányoknál 100 méteres gyorsúszásban aranyérmet nyert Magyarországnak, a találkozó elején pedig megduplázta 200 méteres szabadúszásában elért bajnoki címét. Az 1 54.60-as időt írt le, ami mindössze 55 másodperccel maradt el az ingyenes cím elnyeréséig vezető úton.

Bár 2021-től Badar megismétli a 200 méteres szabadúszás bajnoki címét, a magyar a 100 méteres döntőt teljesen kihagyta a tavalyi junior Európa-bajnokságon. Az elődöntőben 55,83-as eredményt ért el, így összesítésben a 10. helyen végzett, ami azt jelenti, hogy a 2021-es játékok között több mint egy másodpercet rontott, és ma este aranyérmet szerzett.

A magyar csapat Badar mögött 1 szabadfogásban ezüstérmet szerzett Molnár Dóra. Molnár 55,20-as időt ért el egy 1-2 ütésre, ezzel új élettartamot állított be. A találkozóra Molnár 55.47-es egyéni csúcsot futott a tavaly áprilisi országos bajnokságon.

A ma esti elődöntőben harmadik helyen kiemelt Molnár (1:01.64) a lányok 100 méteres hátúszásában holnap újabb esélyt kap az aranyra.

A fiúk messze lemaradtak, hiszen a lányok összesen 7 éremmel itt vannak Magyarországnak. Az 5. napon végig csak 2 érem, egy ezüst és egy bronz volt a magyar játékosoknak.