április 25, 2024

FP2: Leclerc vezet a Ferrarival Zandvoortban

Ez volt a Ferrari 1-2-es meccse a hétvégi Holland Nagydíj második edzésén, Charles Leclerc pedig csapattársát, Carlos Sainzot verte a leggyorsabb időre, a rivális Red Bull pedig a szakítási napon.

Egy verőfényes, napsütéses délutánon Zandvoortban a pilóták elindultak a pályán az első körre, és a legtöbben a közepes abroncsokon utaztak, Sainz korán 1 méteres idővel és 13,412 másodperccel vezetett Leclerc előtt 0,025 másodperccel.

15 perc futás után pedig a pilóták visszatértek a boxutcába – elhagyva a néma sávot –, hogy egy vadonatúj puha gumit szereljenek fel a szokásos péntek délutáni kvalifikációs szimulációra készülve.

TOVÁBBI OLVASÁS: Piastri a McLaren színeiben versenyez 2023-ban a CRB döntése után

És Sainz volt az, aki 1 millió 12,349 másodperccel állította be a korai kihívást, mivel a Scuderia riválisai megpróbálták felülmúlni a spanyol idejét, de nem sikerült. A leggyorsabb kört azonban végül Leclerc hajtotta végre, 0,004 másodperccel gyorsabban haladva át a sorozatot csapattársánál.

A McLaren versenyzője, Lando Norris a negyedik legjobb idővel folytatta remek formáját az FP1-en, a brit ugyanis a harmadik és ötödik Mercedes duóját, az újonc Lewis Hamiltont és George Russellt kapta el.

Lance Stroll Aston Martinja a hatodik lett, megelőzve hamarosan csapattársát, Fernando Alonsót a hetedik helyen. Esteban Ocon a többi Alpokban a kilencedik lett, több mint négy tizeddel lassabb csapattársánál.

Nem volt egy remek nap a Red Bull számára, hiszen Max Verstappen – aki átviteli probléma miatt kihagyta az FP1 nagy részét – a nyolcadik leggyorsabb volt, csapattársa, Sergio Perez pedig alulmaradt a P12-ben.

OLVASSA TOVÁBB: A McLaren főnöke, Seidl feltárja a Piastre szerződtetése mögött meghúzódó kulcsfontosságú tényezőket – és azt mondja, a CRB döntése „nem igazán meglepetés”

Daniel Ricciardo – akinek a pálya későbbi szakaszaiban olajszivárgott a McLaren hűtője – végzett a top 10-ben, éppen megelőzve a 11. helyen álló Yuki Tsunodát, aki az FP2-ben kiütötte a piros zászlókat, miután elütötte AlphaTaurit a versenyen. Kavics a 10-es kanyar kijáratánál.

READ  Paul DeJong, a Giants egyéves szerződést kötött a Blue Jays DFA - NBC Sports Bay Area és Kalifornia után

A Haas versenyzője, Mick Schumacher összesítésben a 13. leggyorsabb volt, közvetlenül a 14. Sebastian Vettel előtt, nyolc tizeddel lassabb a hatodik Aston Martin csapattársánál.

Zhou Guanyu – aki az FP1 első részének kihagyása után igyekszik bepótolni az elvesztegetett időt – lemaradt a P15-ben, bár fél másodperccel gyorsabb volt Alfa Romeo csapattársánál, Valtteri Bottasnál a 18. helyen.

Az AlphaTauri játékosa, Pierre Gasly – aki az ülése alatti technikai probléma miatt kihagyta az FP2-t – összesítésben a 16. helyen végzett, megelőzve a Williamsnél a 17. helyen álló Alex Albont.

Haas a második helyen végzett Kevin Magnussentől a P19-ben, megelőzve Nicholas Latifit, aki közel egy másodperccel lassabban fejezte be az edzést csapattársánál, Williams Albonnál.