július 27, 2024

Androbit techmagazin

Az Androbit tényeken alapuló híreivel, exkluzív videofelvételeivel, fotóival és frissített térképeivel maradjon naprakész Magyarország legfrissebb fejleményein.

Igor Shesterkin ragyog, amikor a Rangers a hosszabbításban megelőzi a Pantherst

SUNRISE, Fla. – Alex Wennberg hosszabbításban 5:35-nél szerzett gólt, a New York Rangers pedig visszaszerezte a hazai jégelőnyét a Keleti Konferencia döntőjében, amikor 5-4-re legyőzte a Florida Pantherst a 3. meccsen vasárnap.

Ryan Lindgren eltalálta a bal oldali lövést, Wennberg pedig – a floridai háló előtt – átirányította azt Szergej Bobrovszkij mellett, így sorozatban 2-1-re vezetett a Rangers.

Igor Shesterkin 34 pontot dobott, Alexis Lafreniere kétszer volt eredményes, Barclay Goodreau pedig további két góllal folytatta a rájátszást.

Sam Reinhart kétszer volt eredményes az erőjátékból, míg Aleksander Barkov és Gustav Forsling is betalált a Panthers színeiben, amely kedd este a 4. mérkőzést rendezi. Bobrovsky 18 lövést hárított el a Floridának, amely először esett vissza egymás után a rájátszásban – mindkettőt hosszabbításban.

A New York 4-2-re vezetett a harmadik játékrészben. A Rangers ebben a szezonban 26-0-1-re lépett pályára azokon a meccseken, amelyeken két vagy több góllal vezetett 20 perccel a hátralévő idővel.

A Panthers azonban nem zavartatta magát, hiszen pont az 1:02 előtt álltak.

Barkov és Forsling kevesebb, mint két perc különbséggel szerzett gólt a harmadik harmadban, így eltörölték a kétgólos hátrányt, és a Florida kapott egy szünetet – a jobb szünetet –, 7:34 volt hátra, amikor Barkovot eredetileg magas botra hívták, ami megadhatta volna a labdát. Rangers 4 perces erőjáték. Ám a felülvizsgálat során megállapították, hogy Mika Zibanejadot a saját botjával találták el, és Barkov büntetőrúgása lekerült a tábláról.

Innentől kezdve a szervezet többi tagja, nézőponttól függően, vagy csak Párduc, vagy csak Shesterkin.

A harmad utolsó 8:10-e során az NHL 24 lövéskísérletet ért el – mind Floridából, miközben a Panthers golyózáport zúdított Shesterkinre. A 24 lövési kísérletből csak hat volt célpont, és védeni kellett; Kilenc blokkolt, nyolc kihagyott, egy pedig a kapufát találta el.

READ  A Dolphins vs.

Egyikük sem talált a kapuba, hosszabbításhoz vonultak a csapatok.

A vad kezdés valószínűleg a végén feledésbe merült, mivel teljesen megfordult az első két meccsen a Madison Square Gardenben, amikor Bobrovsky két gólt, Shesterkin pedig kettőt adott – az öngólt és az üres kaput nem számítva. – 134 játékperc alatt.

A vasárnap más volt. 15 perc elteltével 2-2 volt az állás.

Reinhart nyitotta meg a gólt, Lafreniere és Gaudreau pedig 25 másodperces különbséggel szerzett gólt – ez az ötödik leggyorsabb gólpár a Rangers történetében –, ezzel 2-1-re vezet a New York. Reinhardt később egyenlítette a nyitó gólt egy olyan góllal, amely nagyon hasonló volt az első góljához, egy hátralökéssel, amelyet alulról Shesterkin mellett emelt ki.

A másodikban Lafreniere és Gaudreau ismét betalált, a harmadikban Florida válaszolt. De a Rangers szerezte a végső gólt, és már csak két győzelem választja el őket attól, hogy 2014 óta először kerüljenek a Stanley Kupa döntőjébe.