május 3, 2024

Kentucky 91-89 Mississippi State (2024. február 27.) A játék összefoglalója

STARKVILLE, kisasszony. – Reed Sheppard egy tizedmásodperc hátralévő leállásában szerzett gólt Karriercsúcsával, 32 ponttal végzett, így a 16. Kentucky kedd este 91-89-re győzött a Mississippi State ellen.

A Mississippi State játékosa, Josh Hubbard 89-nél egyenlített, 11 másodperccel a vége előtt hetedik hárompontosát ütötte. Hubbard pályafutása legjobbjaként végzett hét 3-as és 34 ponttal.

A Kentucky 85-78-ra vezetett 49 másodperccel, mire Hubbard hárompontost ért el, így 85-81-nél négy pontra csökkentette a hátrányt. Miután Sheppard gólra váltott egy pár szabaddobást, Cameron Matthews (Mississippi State) hárompontos játékát váltotta gólra, így 87-84-re csökkent a különbség. A Bulldogs egy ponton belül zárt, miután Tolu Smith két szabaddobást ütött, majd Sheppard két további szabaddobása 17 másodperccel a hátralévő idővel visszaállította a hárompontos előnyt, és fergeteges befejezést hozott.

Antonio Reeves 21 pontot szerzett a Kentuckynak (20-8, 10-5 mp). Adou Thiero 11 pontot, DJ Wagner 10 pontot szerzett. A Kentucky 19 találkozót nyert meg a Mississippi State csapatával az alapszakaszban, ebből négy hosszabbítási győzelmet aratott.

„Azért játszik, hogy nyerjen” – mondta Sheppardról John Calipari, a Kentucky edzője. „Nem azért játszik, hogy ne veszítsen. Néhány 3-at kellett tennünk, hogy a játékban maradhassunk. Úgyhogy az első félidőben azért futottunk, hogy körülbelül 3-at szerezzünk, hogy bent maradjunk. A zónába mentek (a második félidőben) , de még mindig lebonyolítottuk a dolgokat.” Dolgok, amelyek 3 másodperc alatt megszabadulhatnak néhány kinézettől.

Kentucky 55%-kal lőtt padlóról, és 30-ból 10-et tett meg 3 pontos távolságból. A Wildcats 15-17-re lőtt a vonalról, és 10 labda eladott. A Mississippi State 52%-kal lőtt a mezőnyből, és 25 lövésből 11-et lőtt az íven túlról. A Bulldogs 12-17-et lőtt a vonalról, és 15 labdarúgást követett el. A Kentuckyt is kikaptak 34-27-re.

Smith 21 pontot szerzett és 10 lepattanót szerzett a Bulldogs színeiben (összesen 19-9, 8-7). Shaquille Moore 10 pontot szerzett.

READ  Draymond dicsérete Nikola Jokicnak segítette Joel Embiid nagy meccsét a Warriors ellen

„Miután eltaláltunk néhány lövést a második félidő nyitására, és 13-ra megszereztük a vezetést, nagyon gyorsan lecserélték a két kezdőt (Sheppard és Rob Dillingham)” – mondta Chris Janz, a Mississippi State edzője. „Ők az ország két legdinamikusabb kapusai, és növelték a tempójukat. Gyorsabban, támadóbban és határozottabban játszottak.

„Jól néztek ki elölről, és a labdák képernyőjén nem voltunk agresszívek semmilyen okból. De nagy elismerést kell adnunk nekik. Remek játékuk volt, és (Sheppard) olyan, mint egy másik edző. Megvolt a játékunk. ahol szerettük volna, és ránk fordították a forgatókönyvet.”

A Mississippi State 14-3-ra vezetett, és az egész első félidőben vezetett. A Kentucky visszavágott, és 32-30-ra csökkentette a hátrányt Wagner-leállásnál, amikor 4:28 volt az első félidőből. A Mississippi State 11-5-ös futással fejezte be a félidőt, és 43-35-re vezetett a szünetben.

A Mississippi State 53%-kal lőtt az első félidőben, és 9-ből 5-öt az ív mögül lőtt. A Bulldogs hat támadótáblával együtt 20-13-ra múlta felül a Kentuckyt az első félidőben.

A Kentucky 48%-kal lőtt padlóról az első félidőben, és 18-ból 7-et mutatott be távolról.

A nagy kép

Kentucky: A Wildcats a negyedik helyre zár a SEC-ben, és továbbra is abban reménykedik, hogy duplán búcsúzik a jövő havi SEC-tornán. Kentucky fél játékkal lemaradva Dél-Karolinától a negyedik helyért folyó versenyben.

Mississippi állam: Ezen a héten nehezebbé válik a Bulldogs útja, szombaton a 11. számú Auburn-ba utazik. A Bulldogs a következő héten a Texas A&M-ben és otthon a South Carolina ellen zárja az alapszakaszt.