április 26, 2024

Kézilabda: A Les Blues első vb-selejtezőt nyert Magyarország ellen

2021. november 28

Laura Glasser első szezonbeli megállásaitól vezérelve, a nyáron Tokióban szereplő francia kézilabda-bajnok 33-38-ra uralta Magyarországot pénteken Párizsban, két World Twenty20 mérkőzés első mérkőzésén.

Coralie Lassource csapata másodszor mérkőzik meg Magyarországgal vasárnap délután (17:00) Coubertinben, majd a spanyolországi Granollers-be indul, hogy 2003 és 2017 után egy harmadik bolygó megkoronázását keresse.

Péntek este a zsúfolásig megtelt nyugat-párizsi Coopertin Stadionban a kékeknek rövid negyed órába telt, hogy felvegyék a rakoncátlan magyarok méretét, négy átmeneti kivétellel a franciák megúszták az eredményt (7-1 ezekben). négy periódus).

A vezetők alszanak

A mérkőzés első harminc percében Laura Glasser igazított, hogy tartsa a francia csapat góljait, és kilenc védéssel 50%-kal jobb játékot mutatott be. Valami, ami visszaadja önbizalmát, amiért nem vesz részt a négy hónappal ezelőtt Tokióban lezajlott aranykalandban. Ebben jól segített az a védekezés, amely az első harmadban fokozatosan elfojtotta a zavaros Magir-támadásokat. Konklúzió: Kilenc gólos különbség (18-9), a szünetben visszatérve az öltözőbe, két középső területük, Grace Jody (négy gól) és Melin Nokandi (3) remek formában van.

A második harmad nagyon kiegyenlített volt, de egy évvel ezelőtt Estelle Ense Mingo, a 2020-as Európa-bajnokság legjobb játékosa bemutatta Cupertin 3500 nézőjét, és nyolc góllal zárta a találkozót, ebből hat góllal a másodikban. Pauline Cottonaya időt biztosít és befejezi a kung fut. Az óra utolsó szakasza annyira bonyolultra sikeredett, hogy a hazaiak fokozatosan tértek vissza az álláshoz (31-27, 56.), keveset használva Blue fizikális ütését.

Ezen az első produkciós versenyen Olivier Crumpolles úgy döntött, hogy pénteken visszavonja Cleopatra Darloux-t, Alison Pinót, Lucy Garniert és Arlene Ondonót. A franciák jövő pénteken Angola (18.00), Szlovénia (december 5. 18.00), majd Montenegró (december 7., 20.30) ellen kezdik meg világbajnokságukat.

READ  A toborzási kampány sikere a katonai szolgálat iránti növekvő érdeklődést tükrözi