április 20, 2024

Legyen három egyenesen Finnországba

Nem tökéletes, de három pont. Kasperi Kapanen, Antti Suomela és Ahti Oksanen góljaival Finnország három meccsre meghosszabbította győzelmi sorozatát Ausztria elleni 3-1-re.

Finnország Franciaország elleni 5-3-as és Magyarország elleni 7-1-es győzelme miatt nehéz túl sokat olvasni ebből az eredményből. A címvédő ismét lassan kezdett. Egyetlen meccsen sem szereztek egynél többet az első harmadban. De legalább nem pazarolták el a pontokat az A csoportban, mint korábban az olyan jóhiszemű hatalmak ellen, mint az USA és Svédország.

„Tulajdonképpen Ausztria jól játszott” – mondta a finn Kapo Gakko. „Keményen küzdöttek. Jól játszottak a D-zónában. Voltak helyzeteink, de a kapusuk is jól játszott. Szóval nem volt könnyű győzelmünk.”

A hazaiak ellen 40 perc után 2-1-re is vezettek a házigazdák a tamperei Nokia Arénában. Ez azonban nem bizonyult robbanásveszélyes incidensnek.

A tavalyi olimpiai aranyérmes gólkirály, Hans Björninen optimistán hangzott: „Már van egy kis önbizalmunk. Nagyszerű itt játszani e fantasztikus közönség előtt.”

Jukka Jalonen edző második sora Kapanennel és Kakkoval középen nagyon eredményes volt, Suomelával kiegyensúlyozott. Olli Mata asszisztens kapitány két gólpasszt adott. A korcsolyázók szempontjából Finnország egyetlen változása a magyar játékhoz képest, hogy Oksanen visszahelyezi Valtteri Merela helyére.

A hálóban a finn Emil Larmi megszerezte negyedik rajtját, amikor honfitársai 39-18-ra verték Ausztriát.

Az osztrák kapus, David Matlener megszerezte pályafutása harmadik világbajnoki indulását, és csapata eddigi legjobb kiállásában tündökölt. A 31 éves játékos 2018-ban két meccset játszott Dániában, 7,00 GAA-val és 82,3 védési százalékkal.

Az osztrák csapat további jelentős változásokat látott. Thomas Raffle kapitány – akinek három gólja vezet Ausztriában – és a védő, Philipp Wimmer pihenőt kapott, Raffle helyett Manuel Canal „C” játszott. A védő, David Reinbacher, az NHL legjobb 18 éves draftjának esélyese, visszatért, miután az utolsó három meccset sérülés miatt kihagyta.

READ  PH, Magyarország Partner a Szakképzésben

Mindössze 1:19 perccel Kappanen beindította a finn partit, a kék vonalnál átvett Caccótól egy édes fonákos etetést, és belépett, hogy megverje Madlenert a kesztyű fölött.

– A falhoz kaptam a bakot – mondta Cacco. „Középen repült, és megpróbáltam odadobni. Szép gól!”

Ausztria pillanatokkal később válaszolt, amikor Matlener megkövezte Andi Sumelát a küszöbön. A finn neutrális zóna felfordulása után Dominik Sverger 4:55-nél magas snippel lepte meg Laramie-t.

Suomelát nem lehetett tagadni, Mata beadását Madlener lábai között billentette, így kevesebb mint három perccel később visszaállította Finnország előnyét. Mikko Lehtonen osztrák hálóőr két percen belül nem zárt a nyitó versszak után.

Jalonen nagyon örült, miután bejelentette, hogy a Jyväskyläi Egyetem díszdoktori címét kapta. De játékosai félreértelmezték Ausztriát a gól nélküli második harmadban. Sőt 7-6-ra elhúztak a közönség „Suomi!” Szlogenek.

– Jól védekeztek – mondta Mata. „Láthatod őket, ahogy együtt játszanak a szezonban. Nagyon tömve vannak. Szóval nehéz gólt szerezni. Azt hiszem, kicsit többet kell lőnünk a korongot, és egy kicsit egyenesebben kell játszanunk, mint egy szép játékkal. „

A harmadik harmadban a finnek fokozták az intenzitásukat, de Oksanen nem tudta megoldani Madlenert, amíg 1:52-vel nem tudta megfejteni a vállán a rövid oldalt. Roger Bader osztrák edző megtámadta a játékot, de a videó áttekintése megerősítette, hogy nem volt les.

Az egypontos negyeddöntőből az osztrákok egy utolsó meccset vesznek a két ponttal rendelkező Magyarországgal. Komoly túlélési csata lesz, ha a magyarok vasárnap kikapnak Németországtól.

A Finnország ellen az osztrák Marco Rossi így nyilatkozott: „Őszintén szólva nem számítottunk arra, hogy ilyen szoros lesz, de nagyon fontosnak tartom, hogy a magyarok elleni nagy meccs előtt legyen ilyen meccsünk. Ez nem győzelem, szóval fáj, de most hétfőn vagyunk. Magyarországnak készen kell állnia.”

READ  Több mint 40 jármű halmozódott fel az autópályán Magyarországon

Ausztria még soha nem győzte le Finnországot világbajnokságon vagy olimpián. A finn csapat 9-2-re nyerte meg az 1957-es moszkvai világbajnokságot. Ausztria 3-3-as döntetlent játszott a 2000-es szentpétervári világbajnokságon.