Petra Senanski 24.81-gyel megdöntötte Katinga Hossu LCM 50 szabad magyar rekordját

1. Sarah Sjostrom (SWE), 03.24
  2. Kate Campbell (AUS), 24.34
  3. Michael Coleman (SWE), 24.53
  4. Petra Chenansky (HUN), 24,81

Magyarországé Petra Chenansky 24,81-et úszott az 50 freestyle skin verseny harmadik fordulójában a Monaco-Mare Nostrumban. Ekkor döntötte meg a 24.89-es magyar nemzeti rekordot Katinga tömlő Még 2014-ben. Hosszu nyolc egyéni LCM magyar nemzeti rekordot tart.

Ez volt Senanski második magyar nemzeti rekordja, és hosszú pályán az első. Senanski tartja az SCM 50 szabad országos rekordját, miután 24.30-at úszott a 2021. novemberi Magyar Nemzeti Bajnokságon.

A 29 éves Chenansky 24,95-ös egyéni csúcsával érkezett a találkozóra, amelyet hazájában úszott meg a 2022-es világbajnokságon. Ezzel az egyéni rekorddal a 11. helyet szerezte meg az elődöntőben, és 24,86 pontot szerzett, így bejutott a legjobb nyolc közé, és továbbjutott a döntőbe.

Chenansky ma úszott először a Skins-i verseny második fordulójában, hiszen 24,96 másodperccel a negyedik helyen végzett. Chenansky még gyorsabb, 24,81 másodperces időt úszott, így a harmadik körben negyedik lett. Ez az úszás lehetővé tette számára, hogy továbbjusson a holnap esti utolsó két fordulóba.

Chenansky a holnapi 100 freestyle nevezési listáján is szerepel, ahol ötödik helyen szerepel.