április 19, 2024

Androbit techmagazin

Az Androbit tényeken alapuló híreivel, exkluzív videofelvételeivel, fotóival és frissített térképeivel maradjon naprakész Magyarország legfrissebb fejleményein.

Magyarország veresége a vegyes párosok világában, 5-1-re verte a cseh Kanadát

GENÉV – A kanadai Jocelyn Peterman és Brett Gallant vereségsorozattal 5-1-re bejutott a vegyes curling-világbajnokságba.

Kanada 10-1-re legyőzte Magyarországot a keddi nyitó döntetlenen a Sous-Moulin Sportközpontban, majd 10-4-re legyőzte Csehországot.

Ezekkel a győzelmekkel Kanada a második helyre került a B-csoportban, a veretlen Skócia mögött (6-0).

A winnipegi Peterman és Galant vezette St. John’s, N.L.

A negyedikben Magyarország gólt lőtt, de Kanada újabb hárompontos találattal válaszolt az ötödikben, majd megnyerte a meccset, amikor egy hatodik bekapott gólhoz vezetett.

A kanadaiak második meccse is hasonlóan indult. Peterman és Galant két gólt lőtt az első félidőben, majd a meccs elején dobott három, a másodikban pedig egy harmadik labdaszerzéssel.

A negyedik perc végén Julie Zhelingrova és Wit Sabikovsky három góllal a felére csökkentette Kanada előnyét. A következő két végén a csapatok egyéniben cseréltek, mielőtt Kanada hét meccsel a harmadik helyen végzett.

A kedden páros vereséget szenvedő Egyesült Államok 4-2-re a harmadik helyre esett a B-csoportban. Csehország és Magyarország 3-3-ra kikapott, őket követte Anglia és Németország (2-3).

Ausztrália és Spanyolország 1-4-re, Törökország 1-5-re végzett.

Az olimpiai bajnok Olaszország 5-1-re vezette az A-csoportot, míg Japán, Svájc, Svédország és Norvégia 4-2-re.

Kanada szerdán meccset vív, Peterman és Galant pedig Anglia ellen játszik délutáni döntetlent.

A körmérkőzés csütörtökig tart. A rájátszásba azok a csapatok jutnak be, amelyek minden 10 csapatból álló csoportban az első három helyen végeznek.

A Senior Curling Világbajnokságot egyidejűleg, ugyanazon a helyszínen rendezik.

Miután kedden 14-0-ra legyőzte Törökországot, az albertai Wade White 4-0-ra kiegyenlített az Egyesült Államokkal a férfi A csoportban.

A nőknél a saskatchewani Sherry Anderson 8-4-re legyőzte Svédországot, így 3-1-re vezetett, és az A-csoport második helyén végzett Skócia mögött (4-0).

A The Canadian Press jelentése először 2022. április 26-án jelent meg.