április 29, 2024

Montenegró és Magyarország ad otthont a végső összecsapásnak – LEN

Filip Roganovic / Kristo Vulovic

Az utolsó fordulatokból álló thrillerben Montenegró tizenegyespárbajban verte Görögországot a döntőbe jutásért. A másik elődöntőben Magyarország a szerbeket verte a negyedik harmadban, így folytatta hihetetlen visszavágóját a csoportkörben elszenvedett három vereség után.

Elődöntő: Magyarország 6-11 vs Szerbia, Görögország 11-11 vs Montenegró, Pen: 4-2. 5-8 férőhelyesreTh: Törökország–Spanyolország 4–12, Olaszország–Horvátország 6–5

Vasárnapi menetrend – A 7-8. helyért, 16:00: Turkiye – Horvátország. Az 5-6. helyért 17.30: Spanyolország–Olaszország. Bronzmeccs, 19.00: Görögország – Szerbia. Döntő, 20.30: Montenegró – Magyarország

Ott lesz a vége, ahol elkezdődött, a nyitónapon óriási összecsapással Montenegró és Magyarország, a montenegróiak nyerik a főversenyt. A két csapat ezután különböző utakon haladt az utolsó nap felé – a házigazdák hatalmas formafutásnak örvendtek, és az összes eddigi meccsüket megnyerték, míg a magyarok a következő két találkozójukat elveszítették a csoportban, és crossovert kellett játszaniuk. mérkőzés, majd egy nagyon kemény negyeddöntő a csoportgyőztes Horvátország ellen. De megtalálták a játékukat, ráadásul ezen a döntő szakaszon a legjobb formájukat hozták ki, és az elődöntőben a negyedik harmadban kikaptak Szerbia ellen.

Bár ez egyenértékű játék három periódusra. A magyarok 1-3-ra elhúztak, de a szerbek a második elején egyenlítettek. Szerbia jól játszott a harmadban, közel öt percre leállította a magyarokat, miközben visszajött 5-5-re, de Bodont Ketra 3:12-nél góllal törte meg csapata csendjét, 5-6-ra. Aztán egy gyors emberelőnyös gólváltással 6-7 lett az utolsó szünet előtt.

Kevesen tippelték meg, hogy mi lesz a negyedikben – a szerbek nem kaptak több gólt, a magyarok pedig bombáznak. Meg is történt, de Jambor Csaba kései góljával és Kondor Zeteny extragóljával 6-9-re vezetett Magyarország, így a szerb fiúk nagyon idegesek lettek. Nem tudták kezelni a nyomást, minden helyzetüket kihagyták, és egy visszautasított emberhátrány után Noah Pinter 3:26-nál 6-10-es kontránál harmadszor lépett pályára, és gyakorlatilag mindennek vége volt. Jambor az utolsó 9:27 percben szerezte meg a negyedik meccsét, így a szerbek gól nélkül maradtak, és 6-6-ra zárta a magyarok 0-5-ös spurtját.

A második elődöntő még izgalmasabb volt. Az első két periódusban azonban nem, végig Görögország volt. A nagy létszámú közönséget elkápráztatta a görögök briliáns, kiváló védekezése, ami a montenegróiakat gól nélkül tartotta a nyitó szakaszban. Görögország már 0-3-ra vezetett a házigazdáknak, hogy megszerezzék első győzelmüket, majd nem tűnt túl jól, amikor Dimitrios Tsatzis emberelőnyös 2-6-ra alakított. A görögök pedig még egy 5 az 5 ellen játszottak, de kimaradtak, míg Danilo Savovic 24 másodperccel a félidő előtt 3:6-ra alakított, reményt adva a helyieknek.

READ  Brüsszel befagyasztja az ukrajnai segélyt kérő Magyarország pénzeszközeit

Egy megtagadott emberhátrány a harmad elején növelte a hazaiak önbizalmát, Stefan Vranez 52 másodperces duplájával pedig visszahozták őket a játékba. A görögök lefagytak, még két emberelőny hiányzott, amikor a montenegróiak kigyulladtak, Marko Milinic egyenlített, Andrej Durudovic pedig a játékrész végén először szerzett vezetést emberelőnyből, 0:13-mal a játékrész végén. óra, hogy befejezzen egy 4-0-s futamot ebben az időszakban.

Viranes újabb 22 másodperccel szerzett gólt a negyedik játékrészben, így 6-0-ra vezettek a 2-6-os kimaradás után – miközben a görögök Kolles-fázisa percről percre megnyúlt. Végül 11:01 perc után Ilian Angelopoulos 5/6-ra alakította az állást. 42 másodperccel később azonban Marko Bejovic kivédte a büntetőjét, Durudovic pedig azonnal gólt szerzett, így 9-7 lett. A montenegróiak győzelmi sorozatban. Gyors akciógólváltás után 10-8 volt az állás, de még 5:39 volt hátra. Angelos Leonidakisz felére vágta a távot, Angelopulosz pedig 2:57-nél tette meg, miután a görögök emberhátrányban voltak. Danilo Roganovic nem sokkal később újabb gólt szerzett.

A tizenegyesek döntötték el a végeredményt, mivel egyik félnek sem volt sok sikere. A görögök az első kettőjüket kihagyták – Angelopulosz ismét a fát találta el –, és bár kapusuk megvédte Todorovic erőfeszítéseit a negyedik menetben, Stefan Kruta eltemette a döntő lövést, amellyel Montenegrót a döntőbe juttatta.
Az 5-8Th Törökország nem volt ellenfele Spanyolországnak, míg Olaszország 0:02 percnél egy emberelőnyös góllal ki tudta zárni a horvátokat. Úgy tűnik, a horvát fiúk úgy lejtettek, mint az U20-as válogatott a júniusi világbajnokságon: csoportjuk megnyerése után hihetetlen negyeddöntőben veszítettek (ott Szerbiának, itt Magyarországnak). Megdöbbentett, és meg kellett elégednie a 7-vel, hogy játsszonTh Tedd a végére.