május 3, 2024

Nicky Hildes (Aptos) bejutott az 1500 elődöntőbe az atlétikai világbajnokságon

Nikki Hilts, Aptos, balról második, az USA csapatában versenyez a női 1500 méteres előfutamban a budapesti atlétikai világbajnokság szombati napján. (Martin Meissner – The Associated Press)

Az Aptos származású Nikki Hilts továbbjutott az első fordulóból a Team USA-ban 1500 méteren a budapesti atlétikai világbajnokság szombati első napján.

A Nemzeti Atlétikai Központban négy előfutamban rendezték meg a versenyt, mindegyik előfutam első hat helyezettje jutott be a vasárnapi elődöntőbe.

Hildes, az első nyíltan nem bináris atléta, aki országos bajnoki címet nyert az USA atlétáján, a női mérföld amerikai rekorderje. A harmadik helyen végeztek az 1. előfutamban 4:03.76-tal.

Az 1. előfutamban a holland Sifan Hassan végzett a mezőny élén 4:02.92-vel. A második helyen a brit Laura Muir végzett 4:03.50-cel. A kenyai Edina Jebidok (4:04.09), az ausztrál Abe Caldwell (4:04.16) és a japán Nozomi Tanaka is továbbjutott az 1. előfutamból.

Hilts abban a pillanatban tudta, hogy versenyképes versenyt rendeznek, amikor feloldották a hőségeket.

„Megnéztem, és arra gondoltam: „Ez nehéz lesz”. ” – mondta Hildes a FloTracknek egy verseny utáni interjúban. „És azt gondolom, hogy ez jó dolog, mert néha az 1. körhöz hasonló fordulókban könnyebb. Szóval úgy gondoltam, ez nehéz lesz, nehéz volt, készen álltam.

READ  A helyi párt az erdélyi magyar közösség néma pusztítására figyelmeztet

Hiltz szerint az első 800 méteren fontos volt türelmesnek lenni.

„Egy kicsit el voltam szállva” – mondták. „Valószínűleg 600 van hátra, és én azt gondoltam: „Nos, valószínűleg szélesre akarsz menni; ne szállj be a dobozba. De valójában ez az utolsó 100 volt.

Hiltz azzal viccelődött, hogy a továbbjutás további ösztönzéseként a futók kocsival mennek a bemelegítő területről a pályára, de ha nem fejlődsz, nem kapsz vissza egy kört.

– Szóval őszintén teszed, hogy újra lovagolj – mondta Hiltz.

Érdekes pálya volt – mondták.

„Érdekes és szórakoztató” – mondta Hiltz. „Van benne kamera és mikrofon. Olyan, mint a telekocsi karaoke?” Vicceltünk. De klassz. Remélem, megmutatnak valamennyit, mert szerintem nagyszerű tartalom: a világ legnagyszerűbb emberei ülnek együtt a kezdősorban ebben a golfkocsiban. Annyira vicces.”

A kenyai Faith Gibikon (4:02.62) megelőzte az etióp Tripe Weldejit (4:02.72) a 2. előfutamban.

A 3. futamban hét futó futott 4:02-vel. A kenyai Nellie Sepsirsir (4:00.87) Sinclair Johnsont (4:01.09) győzte le.

Az etióp Hirut Meshesha (4:03.47) az ausztrál Jessica Hull ellen (4:03.50) győzött a 4. előfutamban.